Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

http://www.drwale.net/ sprawdzone :) a przy większej ilości transport był gratis. NIe wiem jak teraz ale dwa miesiące temu płaciłem po 140 zł/m3 dębu

 

DRWALE ??? a nie rąbią Cię na tym drewnie? Lepiej sprawdź w mBanku!

Taki żarcik dla rozluźnienia - przepraszam, jak się komuś nie spodobał! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość zestawów podtynkowych ma mozliwość rewizji (w ograniczonym zakresie) przez przycisk do spuszczania wody. Najtańsze nie maja wcale. U Ciebie wyglada na awarię pływaka. Jeżeli nie dostaniesz się przez przycisk do bebechów - a raczej dostęp jest tam mocno ograniczony pozostanie niestety zrywanie kafli... dlatego na stelaże i baterie podtynkowe nie ma co załować kasy ("wiodacy producenci" dają nawet 10 lat gwarancji) - ja popełniłem niestety ten błąd. Skończyło sie na demolce łazienki.

 

Mam w domu zestaw TECE - wiec chyba zaden "no name". Dostałem sie do srodka przez otwór ze spustami i przeczysciłem elementy. Póki co - nie leci :-)

Dziekuję za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz, trzeba czekac 2 tygodnie, a cena wynosi 170zl. Wiem ze troche pozno zaczalem sie rozgladac za drewnem ale wczesniej nie mialem miejsca aby je skladowac.

 

 

http://www.drwale.net/ sprawdzone :) a przy większej ilości transport był gratis. NIe wiem jak teraz ale dwa miesiące temu płaciłem po 140 zł/m3 dębu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Szczecińską,

debiutuję dziś wśród Was pytaniem o zasady rozliczenia z projektantem. Jestem właśnie na tym etapie, a właściwie na podpisywaniu umowy. Umieszczono w niej wpis, że drugą / i zarazem ostatnią/ ratę płatności mam uiścić w momencie złożenia wniosku o pozw na bud. Wydaje mi się, że powinno być - w momencie uzyskania zezwolenia, bo jaką mam gwarancję, że wnioski i cała dokumentacja są poprawne i co w razie, gdyby okazały się być jednak wybrakowane. Dobrze mi się wydaje czy jestem w błędzie??

Możecie określić okolice Waszych kosztów dla projektanta za adaptacje projektu + instalacje /projekt zakupiłem z Muratora/? Czy kwota 7tys netto jest ok? A może macie projektanta godnego polecenia? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko :D

właśnie kończę roboty ziemne i rozglądam się za jakimś zbiorniczkiem retencyjnym do wsadzenia w ziemie. (ziemia gliniasta, chłonność odpada a jak mokro to sączenia mam od 0.5 metra). Ceny ogólnie trochę spore bo jak na razie to znalazłem coś 5m3 za ok 4.000 netto. Jak Wy to rozwiązaliście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Szczecińską,

debiutuję dziś wśród Was pytaniem o zasady rozliczenia z projektantem. Jestem właśnie na tym etapie, a właściwie na podpisywaniu umowy. Umieszczono w niej wpis, że drugą / i zarazem ostatnią/ ratę płatności mam uiścić w momencie złożenia wniosku o pozw na bud. Wydaje mi się, że powinno być - w momencie uzyskania zezwolenia, bo jaką mam gwarancję, że wnioski i cała dokumentacja są poprawne i co w razie, gdyby okazały się być jednak wybrakowane. Dobrze mi się wydaje czy jestem w błędzie??

Możecie określić okolice Waszych kosztów dla projektanta za adaptacje projektu + instalacje /projekt zakupiłem z Muratora/? Czy kwota 7tys netto jest ok? A może macie projektanta godnego polecenia? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam a

 

ja mam 3 raty - trzecia po uzyskaniu PNB, ale stanowi ona raptem 10% całości kwoty... A czy 7.000 netto jest ok to zależy za co? Co masz w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt 7000 obejmuje:

- zagospodarowanie terenu (co to jest to nie wiem)

- włączenie do drogi gminnej

- zmiany w projekcie (poprzestawiałem kilka drobiazgów - przeniosłem kominek; poszerzyłem gagaż; zlikwidowałem balkon...)

- inst. sanitarne

- inst. elektryczne

- zud

- no i złożenie wniosku o wydanie PNB (choć nie mam tego na papierze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt 7000 obejmuje:

- zagospodarowanie terenu (co to jest to nie wiem)

- włączenie do drogi gminnej

- zmiany w projekcie (poprzestawiałem kilka drobiazgów - przeniosłem kominek; poszerzyłem gagaż; zlikwidowałem balkon...)

- inst. sanitarne

- inst. elektryczne

- zud

- no i złożenie wniosku o wydanie PNB (choć nie mam tego na papierze)

 

A mapka geodezyjna + CD ? ja mam to co piszesz + geodeta z mapką do posadowienia budynku na działce oraz odwierty. Zagospodarowanie terenu to taki szkic gdzie będzie stał dom, gdzie furtka wejsciowa, brama wjazdowa, gdzie jakieś drzewa itp., do tego doszedł jeszcze wniosek - jeśli nie pomylę sformułowania - o odrolnienie kawałka działki na którym będzie posadowiony dom (bo okazało się, że mam dobrą glebę i nie można w tej sytuacji dokonac takiego wyłączenia "automatycznie"), złożenie wniosku o wydanie PNB... zresztą masz tutaj paragrafy z mojej umowy:

 

1. Wykonanie mapy do celów projektowych (wtórnika geodezyjnego)

2. Wykonanie opinii geotechnicznej (badanie geologiczne gruntu)

3. Wykonanie projektu zagospodarowania działki

4. Wykonanie projektu budowlanego:

* instalacji zewnętrznych:

- wody

- kanalizacji sanitarnej

- kanalizacji deszczowej

- energii elektrycznej (0,4 NN)

- gazu

5. Wykonanie adaptacji projektu budowlanego powtarzalnego budynku

mieszkalnego jednorodzinnego wraz z wprowadzeniem zmian nie

powodujących konieczności ingerencji w układ konstrukcyjny obiektu

6. Uzyskanie koniecznych opinii i uzgodnień.

7. Uzyskanie decyzji o zatwierdzeniu projektu architektoniczno –

budowlanego oraz pozwolenia na budowę dla przedmiotowej inwestycji.

Projekty wymienione w pkt. 3, 4 i 5 opracowane zostaną w zakresie

niezbędnym do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtórnik geodezyjny oraz badanie geologiczne gruntu załatwiłem sam, ponosząc koszty tych dokumentów (koszt nie jest wliczony do 7000)

Reszta zakresu podobna, bez konkretnego zapisu dotyczącego złożenia wniosku o wydanie PNB.

Ile skasował Cię projektant? Dużo czasu mu to zajeło? Może mogę prosić o jakieś namiary na niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtórnik geodezyjny oraz badanie geologiczne gruntu załatwiłem sam, ponosząc koszty tych dokumentów (koszt nie jest wliczony do 7000)

Reszta zakresu podobna, bez konkretnego zapisu dotyczącego złożenia wniosku o wydanie PNB.

Ile skasował Cię projektant? Dużo czasu mu to zajeło? Może mogę prosić o jakieś namiary na niego?

 

to jeszcze trwa, całość co napisałem 5.900 netto, on w tej chwili jest na urlopie, poczekaj aż wróci, zapytam czy zgodzi się żeby podać jego dane i chętnie Ci ich użyczę jak skończy moją robotę ;-) to będzie kwestia kilku dni po urlopie, a wraca w połowie września... a tak przy okazji - jak zleciłeś sam badania geologiczne gruntu nie wiedząc jakie będzie posadowienie budynku na działce? tak w ciemno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...