Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Drodzy Forumowicze,

 

zastanawiam się nad kupnem i realizacją tego projektu, ale jako, że nie mam wcale doświadczenia w tej kwestii chciałbym zasięgnąć opinii fachowców przed tak ważną dla mnie decyzją...

 

Projekt typu nowoczesna stodoła podoba mi się, ale obawiam się nieco dużej ilości okien, przeszkleń, z uwagi na koszty ogrzewania takiej przestrzeni (nie wiem czy słusznie?, ale jest też antresola i pusta przestrzeń nad salonem). Z drugiej strony to te przeszklenia nadają projektowi nowoczesny charakter więc pewnie bym je zostawił (tj. całą boczną ścianę). Zastanawiam się czy jest sens posiadania okna nad schodami (oświetlenie naturalne?), drzwi balkonowych w gabinecie na parterze? czy aż 3 okien obok antresoli?

 

To pewnie nie jedyne znaki zapytania, więc chętnie poznałbym opinię starych budowlanych wyjadaczy co może jeszcze budzić wątpliwości

 

to ten projekt,

 

https://www.tooba.pl/projekt-domu-Doris-TQM-998

 

z góry dziękuję za konstruktywne opinie i porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mycie okien połaciowych nad antresolą

2. Dolicz rolety i moskitiery - akurat na ten temat jest dyskusja we wątku "Co byś zmienił"

3. okna połaciowe i związane z nimi wady - też było wałkowane na forum

 

Koszty ogrzewania jak najbardziej połączone są z kubaturą.

Zacznij od realnego oszacowania kosztów budowy tego sporego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pracownia nie p robiła kosztorysu dla tego projektu. Odpsiano mi, że ceny zarówno w materiałach, jak i w robociźnie są na chwilę obecną tak bardzo różne na terenie całego kraju, że trudno jest sprecyzować koszt budowy. Szacunkowo liczyą od 1.500 PLN- 3.000 PLN za 1 mkw powierzchni użytkowej (od budowania systemem gospodarczym na wschodzie kraju do zlecenia wyspecjalizowanej ekipie na zachodzie).

 

Zakładam więc, że koszty będą rzędu 500 - 600 tys. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pracownia nie p robiła kosztorysu dla tego projektu. Odpsiano mi, że ceny zarówno w materiałach, jak i w robociźnie są na chwilę obecną tak bardzo różne na terenie całego kraju, że trudno jest sprecyzować koszt budowy. Szacunkowo liczyą od 1.500 PLN- 3.000 PLN za 1 mkw powierzchni użytkowej (od budowania systemem gospodarczym na wschodzie kraju do zlecenia wyspecjalizowanej ekipie na zachodzie).

 

Zakładam więc, że koszty będą rzędu 500 - 600 tys. :(

 

Takie pieprzenie na wschodzie niby wyjdzie 1500zł za metr, jak materiały ktoś dostanie gratis. Nie ma aż takich różnic, okno na wschodzie polski kosztuje tyle samo co na zachodzie, montaż może jest tańszy o 1-2zł/mb a może nie. Ten dom żeby wyglądał jak na wizualizacjach jest dośc wymagającym wyzwaniem czytaj drogim.

Z 3000zł do każdego m2 do powierzchni podłóg wszystkich pomieszczeń a nie do powierzchni użytkowej bym się bał to zaczynać na wschodzie. Wg mnie może być za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antresole mi się bardzo podobają, ale ta jest taka wąska bardzo, może zobacz gdzies na zdjęciach innych jak to wygląda w rzeczywistości.

 

Gdy wybierałem projekt w 2012 roku to też mi się antresole bardzo podobały. Jednakże zszedłem na ziemię, zacząłem liczyć siły na zamiary i przede wszystkim przeważyła wizja użyteczności domu nad jego wizualnymi aspektami.

 

No chyba że zarabiasz 15k netto złociszy plus, to wtedy insza inszość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wybierałem projekt w 2012 roku to też mi się antresole bardzo podobały. Jednakże zszedłem na ziemię, zacząłem liczyć siły na zamiary i przede wszystkim przeważyła wizja użyteczności domu nad jego wizualnymi aspektami.

 

No chyba że zarabiasz 15k netto złociszy plus, to wtedy insza inszość.

 

Nie wiemy ile autor wątku zarabia :) Nie wydaje mi się też, że taka malutka antresola aż tak podniesie koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...