Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jaki moze byc powod nie informowamia o wyniakach pomiarow analizatorem .Czekam 3 miesiace dzwonie co 2 tyg i nic nie wiedza ostatnio jedynie ze sprawa wyglada na skomplikowana i tyle co mi maja do powiedzenia.Czyzby parametry sa do d. I nie trzeba mne o tym informowac zebym glowy nie zawracal?Mial ktos z Was problem z uzyskaniem informacji o wynikach po pomiarach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki moze byc powod nie informowamia o wyniakach pomiarow analizatorem .Czekam 3 miesiace dzwonie co 2 tyg i nic nie wiedza ostatnio jedynie ze sprawa wyglada na skomplikowana i tyle co mi maja do powiedzenia.Czyzby parametry sa do d. I nie trzeba mne o tym informowac zebym glowy nie zawracal?Mial ktos z Was problem z uzyskaniem informacji o wynikach po pomiarach?

 

Ja po około 2 tygodniach dzwoiłem do kierownika miejscowego i tam mi przedstawił informację. Po pomiarach, które nie trzymały norm została skierowana sprawa do oddziału pge, gdzie po analizie został zrobiony nowy projekt przyłącza z innego trafo. Po 1,5 roku zostało zrobione nowe przyłącze i jest finalnie spokój od 3 lat. Ale to były czasy, gdzie i nas pv nie było na wiosce i to był błąd po ich stronie bo źle zostały wydane warunki przyłącza. Miałem napięcia nawet od 170 w dni robocze a w weekendy powyżej 260v.

 

Oprócz telefonu pisałem zgłoszenia na ebook i tam miałem wszystko w formie elektronicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznie tyle nie klepnę ale 5MWh oddanych do sieci damy radę - pompa ciepła zje resztę.

Muszę jeszcze wiatę zbudować aby dobić do 10kWp. Na której to będzie leżało a pod nią, wędzarnia... Jaką ostatnio szynkę górną uwędziłem i żeberka to bez kitu od PRL`u nie jadłem. Jak jeszcze można było wędzić. Od poniedziałku z 1,2kg zniknęło ponad 2/3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy przypada Tobie roczne rozliczenie ?

 

W rzeczywistości równe 12 miesięcy przypada w moim przypadku 24 czerwca, ale Enea okres rozliczeniowy kończy ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego, czyli dla Enei okres rozliczeniowy skończył się 31 maja. I rozliczenie przyjdzie mi ze stanem licznika właśnie na dzień 31 maja.

 

Ale tylko dla siebie zrobię bilans w dniu 24 czerwca. Biorąc pod uwagę, że na dzień 31 maja byłem już na + a na dzisiaj za czerwiec mam juz 860kWh to będzie tylko lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłem podsumowanie 12 pełnych miesięcy. Mimo ciągłych "przygód" z napięciem i wyłączającym się falownikiem pełny rok kończę na + a biorąc pod uwagę, że Enea uporała się z problemem, kolejny rok powinien być tylko lepszy.

 

Ogólnie wyszło tak:

- produkcja całkowita: 10 760kWh

- energia oddana całkowita: 8348kWh

- pobór całkowity: 6819kWh

- autokonsumpcja: 22,41%

 

Kusi mnie jedynie przejście na taryfę G11 i przestawienie pompy ciepła na pełne wykorzystanie w ciągu dnia. Ale może jeszcze nie w tym roku, bo ten przez problemy z napięciem uznaję za niemiarodajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni dzień czerwca 2022 dobiega końca więc podsumowanie comiesięczne uzysków:

661,4kWh z 3,95kW(p) = 167,44kWh/kW(p) 21-205 lubelszczyzna

 

P.S. jesli macie ochotę na wypełnienie małej anonimowej ankiety dotyczącej uzysków w czerwcu i posiadanej instalacji wypełnijcię taka pod tym adresem: https://www.youtube.com/redirect?event=video_description&redir_token=QUFFLUhqbHVQdzRmb3QwbjhYTE5WeEROaG1Rcy1qTVh4QXxBQ3Jtc0tsVHZ3NGNSV2ZCWGktZGdkYm42VkdJNUNSaWxkbXd3VmQxX1hLb1gtMjZMazRwcDY0R2UzRFNSVmE3UEUwc2laQkoyUmE4TFBlNHdKaUM3R21oZVRRdTM3MlVLMUNLT3BWWUtGc1hESXo3Z1BORGpxaw&q=https%3A%2F%2Fforms.gle%2FmQe6wiuM7YKyQ7LY6&v=BiYYtU1LHrk pomożemy prowadzącemu ten kanał

zgromadzić dane do statystyk Edytowane przez Dariusz1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...