Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

Wczoraj miałem nieco zaskakującą wizytę elektryka enei, który wymieniał licznik na zdalny. Nie było mnie w domu, więc żona poprosiła, by podał co tam w starym było.

Energia oddana do sieci - 4141 kWh - 2.8.1

Energia pobrana - 1555 kWh - 1.8.1

Na falowniku produkcja 4739 kWh

Produkcja od 21go stycznia tego roku.

 

Wygląda OK? Pytam, bo gość podawał jeszcze jakieś parametry, ale mówił, że te najważniejsze :D

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dostałem z PGE fakturę za pierwszą połowę 2022 i widzę że zmienili rozliczanie magazynu. W pierwszej kolejności rozliczają najstarszą energię. Czyli w magazynie mam 100% tego co wprowadziłem w czerwcu, trochę z maja i zero w pozostałych miesiącach. Ale nigdzie nie czytałem o taj zmianie. Pomylili się?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem z PGE fakturę za pierwszą połowę 2022 i widzę że zmienili rozliczanie magazynu. W pierwszej kolejności rozliczają najstarszą energię. Czyli w magazynie mam 100% tego co wprowadziłem w czerwcu, trochę z maja i zero w pozostałych miesiącach. Ale nigdzie nie czytałem o taj zmianie. Pomylili się?

 

Nie pomylili się.

Nowe prawo ich do tego zmusiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w zamian doszły nowe (groszowe, bo groszowe) ale opłaty za pobór z magazynu. Ja nadal czekam na rachunek:start instalacji 1 marca 2022-odczyty zdalne ale rachunku nie widać...

tu więcej o tych rozliczeniach w PGE:

i na stronie PGE jest PDF o nowym rozliczaniu starych prosumentów(bilansowanie godzinowe) https://www.gkpge.pl/content/download/45094cd18a7469aa1a24a218deee2c8e/file/podstawowe-zasady-rozliczania-prosumentow.pdf?contentId=98298

Edytowane przez Dariusz1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny miesiąc za nami , zacznę w lipcu wyszło 162 kWh/kWp . Ogólnie 3 ostatnie miesiące w moim przypadku były takie same co do uzysku. W maju było 161 kWh/kWp czerwiec 160 kWh/kWp. U was wyszlo podobnie ? Ogólnie w przeciągu 11 miesięcy panele wyprodukowały więcej niż zakładałem przez cały rok. Miło zaskoczenie.

2022 rok ogólnie będzie dobrym rokiem .

 

Pomiary z lubuskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...