Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

We wrześniu możesz spodziewać się uzysku około 25% mniejszego w porównaniu do sierpnia czyli w twoim przypadku około 450kWh. Październik to już 50% mniej czyli około 300kWh. Lecz listopad, grudzień i styczeń to około 85 do 90 % mniej, w porównaniu z sierpniem czyli w twoim przypadku około 60 może 80 kWh miesiąc. Wyliczenia są przybliżone wzięte procentowo z mojej obserwacji. Ale oczywiście dochodzą inne warunki takie jak pochylenie dachu i długie cienie jesienią i zimą pogoda itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wschód polski

145kWh/kWp

Instalacja 4.1kWp . Od lutego wyprodukowała 3800kWh, domyślam się że mało kiedy taki rok jest. W sierpniu 597kWh. Ile z tej instalacji mogę się spodziewać we wrześniu, październiku i grudniu ?

 

Tu https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/ możesz wyliczyć szacowany uzysk roczny,miesięczny dla Twojej lokalizacji i danych o nachyleniu paneli oraz miejscu montażu dach/grunt. Z uwag trzeba STRATY zmienić z 14% na 5%.

U mnie od 1 marca 2022 do 31 sierpnia 2022 instalacja 3,95kW(p) wyprodukowała 3374,2kWh gdzie kalkulacja(sprzed chwili) dla mojej lokalizacji dla dachu podawała spodziewany w tym okresie uzysk 3107,8kWh, a dla gruntu 3226,12kWh-piszę o tym, bo mam nietypowo instalację na dachu ale postawioną na ekierkach(jak na gruncie). Tak czy inaczej realna produkcja przekracza wyliczenia.

Edytowane przez Dariusz1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...