Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

Witam Towarzystwo,

u mnie produkcja w marcu (gorsza od zeszłego roku o ok 100kWh) wyszła 785kWh lub 79kWh/ 1kWp.

Od uruchomienia w dn 23.10.2019 do teraz PV naklepała 11,5MWh-co mnie bardzo cieszy...

Pzdr

 

Witam Kolegę :bye:!

Jak Cię znam z forum to mam nadzieję że mojego wpisu nie odbierzesz negatywnie

Zapewne pamiętasz rozmowy na forum zanim założyłeś PV gdzie mówiłem że optymalne ustawienie PV to Sukces .Ne zamierzam się tu chwalić bo teraz mi to lata ale piszę to dla potencjalnych przyszłych posiadaczy PV . Pozwoliłem sobie sprawdzić okres produkcji od 23.10.19r do 31.03.21r biorąc pod uwagę pierwszą moją PV czyli 5,72kW i ona w tym okresie zrobiła 9145kWh. To tak na marginesie aby przyszli inwestorzy wiedzieli że mala PV bez zacienień ,skierowana na południe potrafi tyle PYKNĄĆ kWh.

Powodzenia

PS. Dzięki tobie i twojej pomocy mam PC T-Cap z której jestem Mega Zadowolony .Wesołych Zdrowych i Spokojnych Świąt Tobie i Rodzinie.

Wszystkim forumowiczom również.

Dużo Słonka wszystkim PV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przepraszam, że się zapytam... a kolega to z Hiszpanii nadaje pisząc na forum ? ;-)

 

A jeszcze .Jak cię zdziwił marzec 20r uzyskiem 710kWh z 5,72 co daje 124,12kWh/kWp

To kwiecień 2020r pojechał po bandzie równo z 5,72kW 989kWh co daje 172,9kWh/kWp Ale zapewne to był jedyny taki rok i miesiąc i co ciekawe z POLSKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę :bye:!

Jak Cię znam z forum to mam nadzieję że mojego wpisu nie odbierzesz negatywnie

Zapewne pamiętasz rozmowy na forum zanim założyłeś PV gdzie mówiłem że optymalne ustawienie PV to Sukces .Ne zamierzam się tu chwalić bo teraz mi to lata ale piszę to dla potencjalnych przyszłych posiadaczy PV . Pozwoliłem sobie sprawdzić okres produkcji od 23.10.19r do 31.03.21r biorąc pod uwagę pierwszą moją PV czyli 5,72kW i ona w tym okresie zrobiła 9145kWh. To tak na marginesie aby przyszli inwestorzy wiedzieli że mala PV bez zacienień ,skierowana na południe potrafi tyle PYKNĄĆ kWh.

Powodzenia

PS. Dzięki tobie i twojej pomocy mam PC T-Cap z której jestem Mega Zadowolony .Wesołych Zdrowych i Spokojnych Świąt Tobie i Rodzinie.

Wszystkim forumowiczom również.

Dużo Słonka wszystkim PV

 

Hej Voymar,

dzięki za miłe słowa i życzenia-również życzę Wesołych i przede wszystkim zdrowych Świąt.

Odnośnie moich uzysków to wydaje mi się ,że aż takich wielkich strat nie mam -jest trochę cienia po za latem , natomiast najwięcej słonka zabiera mi lokalizacja tj Kotlina Jeleniogórska (czasem jak chmury tu wejdą , to wiszą i wiszą...).

Moje minimalne oczekiwania w tych warunkach (+południe i kąt 15st) to rocznie 1MWh/1kWp. Mój rekord miesięczny z 9,9kWp to 1,5MWh-niestety takie nasłonecznienie zdarza się za rzadko jak bym chciał...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedniego marca nie porównam, bo PV mam uruchomione dopiero od 25 maja 2020r.

 

Obecny marzec = 436,42 kWh

1-18 marca z 4,56 kWp na wschód - 170 kWh

od 19 marca 4,56 kWp + dodane 3,75 kWp na zachodnią stronę - 266 kWh

po uwzględnieniu podziału 69,29 kWh z 1 kWp/miesiąc.

Edytowane przez Marco36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie że taki żarcik puściłeś na 1 Kwietnia.:rolleyes:

Powiem więcej kwiecień 2020r Uzysk z 5,72kW wyniósł 989kWh To był rekordowy marzec i kwiecień 2020r bo czerwiec lipiec coś ponad 700kWh

 

Ty się nie dziw mojemu pytaniu, gdyż koledzy zgłaszają uzyski za marzec rzędu 79-90kWh/1kWp

- zeszły rok to chyba na trackerach jechałeś te 124 w marcu i 173 w kwietniu ? ;)

- te wyniki są powalające

 

Wesołych Świąt wszystkim :)

Edytowane przez Lubuszmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj 30kwh z 4.95kwp. Najlepszy dzień jak do tej pory.

 

Dziś póki co prawie nic, bo pada... Ale też się cieszę, bo co z tego że będę miał uzyski jak wszystko wyschnie, trawa nie wzejdzie, drzewa zakwitną parę tyg. później jak w tamtym roku. Trzeba patrzeć szerzej na to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze .Jak cię zdziwił marzec 20r uzyskiem 710kWh z 5,72 co daje 124,12kWh/kWp

To kwiecień 2020r pojechał po bandzie równo z 5,72kW 989kWh co daje 172,9kWh/kWp Ale zapewne to był jedyny taki rok i miesiąc i co ciekawe z POLSKI.

 

Zapodaj jakiś zrzut z wykresu produkcji. za marzec .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwiecień zapowiada się obiecująco - po pierwszych 7dmiu dniach mam już 140kWh. cały styczeń 81, luty 177.

05.04 padł tegoroczny rekord - 30,1kWh (po południu już się chmurzyło, nadal są możliwości na jeszcze więcej), a dzień wcześniej rekordowa moc chwilowa - 5,44. moc instalacji 5,25, falownik max 5,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Wam się rozkłada produkcja PV w t1 i t2 w taryfie G12W? A może ktoś ma G12? mam teraz G11 i zastanawiam się, na którą korzystniej przejść.

 

Rozkład produkcji to wróżenie z fusów

Wystarczy że; od Pn--do Pt. bedzie deszcz a w Sob.--Nied słonecznie i Jak mamy G12W to te 2 dni dadzą 100kWh a Pn--Pt da np. 40kWh

Odnośnie zużycia to już inna bajka ,choć nie zwracam na to uwagi z racji 100% pokrycia EE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat G12w. Zużycie roczne 10-12 MWh. Proporcje średnio w roku poniżej 30% strefa dzienna / powyżej 70% nocna.

Średnia cena za 1 kWh przed obiecankami, że nie wzrośnie poniżej 45 gr. Teraz oczywiście "nie wzrosło", ale płacę więcej :p.

Od grudnia mam PV i proporcje oddania do sieci (produkcji w podziale na strefy nie mam rejestrowanej) wyniosły (dzień/noc):

XII - 50% / 50%

I - 54% / 46%

II - 55% / 45%

III - 58% / 42%

Póki co nie widzę sensu zmiany taryfy.

W przyszłym sezonie grzewczym poeksperymentuję z dogrzewaniem budynku w godzinach południowych dla zwiększenia autokonsumpcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...