Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zacznij czytać ze zrozumieniem a nie zacietrzewieniem.

 

Po pierwsze,1531,32 to pobrane z sieci a nie oddane do sieci w 365 dni.

Po drugie, dane z wykresu za 365 dni nie są prawdziwe bo instalacja jest przez ten soft obliczana przez kilka miesięcy a nie rok.

Poprawne są dane za 30 dni, 7 dni i 1 dzień.

 

Masz rację - 1531,32 kWh to pobrane z sieci (źle odczytałem) w ciągu 365d.

 

Jeżeli dane z 365d nie są prawdziwe to po co je podajesz??

Podaj te dane które pokazują oddane do sieci przez 365 dni.

Której instalacji podajesz dane ?

 

Z postów wynika że masz trzy instalacje PV (6,0 kW + 8,8 kW i nowa 9,9 kW).

Edytowane przez d7d
(6,0 kW + 8,8 kW i nowa 9,9 kW).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz doświadczenie w zastosowaniu baterii?

 

Kończę człowieku z tobą dyskusję Bo z Trollem nie zamierzam dyskutować

Najpierw uzysk 209kWh/kW

Potem chłodzenie wodą

następnie okazuje sie że są 8,8kW

Później jest 9,9kW

kolejnie- jest juz 2 PV jedna 9,9kW druga 6 kW

Co dalej będzie? Aha baterie.

No jak ktoś cierpliwie przeczyta ostatnie 5 stron to zapewne zrozumie.

Amen Troll zamiera bo pożywki już nie dostanie,

Licznik ---filmik i zdjęcia poproszę

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę podać danych za 365 dni bo firma która obsługiwała zbieraninie danych z mojego poprzedniego inwertera już nie istnieje i dane też poszły się czochrać.

 

Nie wiem z jakich postów wyszło ci że mam 3 ale mam 2.

9.9 w ON-GRID która do niedawna była 8.8 oraz 6 pracujące w OFF-GRID.

Poczekaj jeszcze 11 miesięcy a dane za 365 dni będą prawdziwe.

To że oddam do sieci to co jest zapisane w umowie wynika że średniej rocznej produkcji instalacji PV w Polsce.

Zainstalowany 1kWp daje w ciągu roku 1MWh. Tak liczy to PGE.

Pisałeś o instalacji 8,8 kW i o 6,0 kW a następnie o 9,9 kW która nie jest odebrana.

Nie pisaleś że rozbudowałeś 8,8 kW do 9,9 kW.

8,8 kW daje średnioroczną produkcję 8800 kWh (takie założenie że 1 kWp daje 1 MWh)..

8800 kWh / 12 m-cy = 733,33 kWh /m-c.

Czyli ta druga instalacja produkuje tylko To Grid czyli sprzedajesz całą produkcję.

Tego nie pisałeś wcześniej.

Nie podałeś też że rozbudowałeś istniejącą z 8,8 kW do 9,9 kW.

Ciekawe dlaczego takich informacji nie podajesz tylko dajesz pokrętne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabierz trochę ogłady i nie zachowuj się jak gbur to może twoją prośbę spełnię.

Tak jak teraz, nie zasługujesz na uwagę i wysiłek.

 

Ja już podziękuję Nic więcej nie potrzebuję.

Wystarczy mi że nie miałeś racji i robiłes gości przez parę stron. Ale mój upór i parę wpadek w twych wpisach ujawnił że To nie PV 9,9 tylko 16kW

kolejne to jest to że nie PGE stawia że dla Polski to 1MWh tylko połozenie polski i nasłonecznienie daje właśnie średnią 1000kWh/rok ( pisałem o tym Parę godz, temu)

Jak również ze ja mam 1226kWh/rok/kW

Oraz to że ni hu hu aby wyciągnąć 209kWh/kW- i tak jest.

KONIEC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś o instalacji 8,8 kW i o 6,0 kW a następnie o 9,9 kW która nie jest odebrana.

Nie pisaleś że rozbudowałeś 8,8 kW do 9,9 kW.

8,8 kW daje średnioroczną produkcję 8800 kWh (takie założenie że 1 kWp daje 1 MWh)..

8800 kWh / 12 m-cy = 733,33 kWh /m-c.

Czyli ta druga instalacja produkuje tylko To Grid czyli sprzedajesz całą produkcję.

Tego nie pisałeś wcześniej.

Nie podałeś też że rozbudowałeś istniejącą z 8,8 kW do 9,9 kW.

Ciekawe dlaczego takich informacji nie podajesz tylko dajesz pokrętne informacje.

 

Ja to odczytałem z jego wpisów i dlatego już wiemy wszystko. Krętacz i tyle

Czy nie można było spokojnie na samym początku napisać wszystko? No nie bo by nie bylo głupiej zabawy w kotka i myszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@All

Nie wpadłbym na to, żeby w ramach eksperymentu chłodzić wodą panele. To działanie, żeby miało sens musi oznaczać równomierne ich chłodzenie, żeby pracowały w na równych możliwie wysokich parametrach.

Nie ma bata kolega 209kWh coś wie o nowych dotacjach ekologicznych z UE za chłodzeni paneli wodą, pewnie w cyklu zamkniętym, czyli pod każdym panelem jest rynna zbierająca spływająca wodę. A ponadto program pewnie przewiduje jakieś bonusowe dodatki za ochładzanie powietrza wskutek odbierania ciepła z powietrza poprzez mechanizm parowania.

Takie coś może się udać tylko kiedy jest zaprogramowane przez najmądrzejszych ludzi z deep state UE.

Chwała pionierom rewolucji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję Ci jeśli wszystko co robisz uzależnione jest od otrzymania na to dotacji.

Chłodzenie nie było w cyklu zamkniętym (kolejny teoretyk co wszytko wie).

Wyśmiewanie rzeczy których się nie rozumie nie najlepiej świadczy o osobie.

 

Hej,

A mógłbyś wstawić jakiś krótki filmik jak takie chłodzenie wygląda? Bo rozumiem, że nie stałeś tam z wężem całymi dniami tylko wprowadziłeś jakąś automatyzację tej czynności:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i drugi mundrala.

 

No i trzeci mudrala.

 

Już ci pisałem lecz się na nogi bo rozumu lekarz ci nie przywróci.

 

Ja te wymagania mundralo realizuję, a jak to robię to pomyśl, ale wątpię czy coś wymyślisz.

To dla ciebie zbyt skomplikowane. Głowa cie rozboli.

 

Jeszcze raz, bo za pierwszym razem nie zrozumiałeś. Co mnie nie dziwi.

 

Prosument deklaruje średmiomiesięczną ilość wprowadzonej do sieci OSD energii elektrycznej:

Strefa I/całodobowa 733.33kWh

Strefa II okWh

Przy łącznej mocy zainstalowanej 8.8kW.

 

A teraz znajdź w jakimś słowniku dla przedszkolaków co oznacza słowo "średmiomiesięczną"

 

@niedowiarek

 

To może ty, troll w swoim rodzaju, mi powiesz gdzie się zbłaźniłem?

Bo mi to wygląda że ty to jesteś myślący ale inaczej.

 

@voimar

 

Znowu chyba to piszesz z własnego doświadczenia rodzinnego, bo to co tu wyczyniasz jest na prawdę żałosne.

 

@Voymar

 

 

Ty może czytaj co piszę a nie wyobrażaj sobie co piszę.

8.8kWp to była oryginalna umowa z PGE sprzed 3 lat.

Od miesiąca mam 9.9kWp ale nowej umowy od PGE jeszcze nie przysłali.

W tej chwili prawie wszystko z PV idzie do sieci więc nie ma żadnego problemu uzyskać te733.33 średniomiesięcznie.

Dom jest zasilany z dodatkowej instalacji off-grid współpracującej z baterią.

Na zakończenie rozmowy z tobą powiem że trochę kultury w obyciu by ci się przydało.

 

Znowu coś ci się w głowie ulęgło i grasz tym jak orkiestra "denta"

Czy rozumiesz znaczenie określenia OF-GRID?

Najwyraźniej nie.

9.9 jest podłączone do sieci a 6 zasila dom i ładuje baterię.

To 6 jest w stanie naładować baterię nawet jak jest "białe niebo".

Jak jest słonecznie po naładowaniu baterii ładowarka zmniejsza moc do zapotrzebowania domu i baterii już nie ładuje aby jej nie uszkodzić.

Nadal czegoś nie rozumiesz?

 

Nabierz trochę ogłady i nie zachowuj się jak gbur to może twoją prośbę spełnię.

Tak jak teraz, nie zasługujesz na uwagę i wysiłek.

 

Popatrz na tych co tu podają swoje kWh z 1kWp.

Większość nie opisuje swojej instalacji ze szczegółami które od mnie oczekujesz.

Ja podałem swoją i @voymar na mnie napadł, jak to zauważyłem ma w swoim stylu.

(Tylko jego wiedza o PV jest prawdziwa. Jak ktoś się z nią nie zgadza to troll)

Co do mojej umowy to pytałem o ten zapis w PGE i mi powiedzieli że oni w ten sposób zapisują maksymalne możliwości instalacji.

Zacytowałem zdanie z umowy i zostałem oskarżony o kłamstwo.

Znowu, co niektórym nie pasuje musi być kłamstwo.

Więcej pokory sugeruję.

p.s.

Słowo średniomiesięczne nie istnieje w polskim słowniku dlatego zostało zmienione przez "spelling" na siedmiomiesięczne i tego za pierwszym razem nie zauważyłem. Chciałem wtedy załączyć skan mojej umowy ale nie dało się dodawać załączników.

Wasza agresja jest chorobliwa.

 

Współczuję Ci jeśli wszystko co robisz uzależnione jest od otrzymania na to dotacji.

Chłodzenie nie było w cyklu zamkniętym (kolejny teoretyk co wszytko wie).

Wyśmiewanie rzeczy których się nie rozumie nie najlepiej świadczy o osobie.

 

 

Pozwól, że nie skomentuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na tych co tu podają swoje kWh z 1kWp.

Większość nie opisuje swojej instalacji ze szczegółami które od mnie oczekujesz.

Ja podałem swoją i @voymar na mnie napadł, jak to zauważyłem ma w swoim stylu.

(Tylko jego wiedza o PV jest prawdziwa. Jak ktoś się z nią nie zgadza to troll)

Co do mojej umowy to pytałem o ten zapis w PGE i mi powiedzieli że oni w ten sposób zapisują maksymalne możliwości instalacji.

Zacytowałem zdanie z umowy i zostałem oskarżony o kłamstwo.

Znowu, co niektórym nie pasuje musi być kłamstwo.

Więcej pokory sugeruję.

p.s.

Słowo średniomiesięczne nie istnieje w polskim słowniku dlatego zostało zmienione przez "spelling" na siedmiomiesięczne i tego za pierwszym razem nie zauważyłem. Chciałem wtedy załączyć skan mojej umowy ale nie dało się dodawać załączników.

Wasza agresja jest chorobliwa.

 

Zaatakowałem ? Tak ale bzdury którymi nas karmiłeś przez parę stron. Bezczelne z twojej strony jest to że teraz próbujesz zgonić na innych .

Chłodzenie zastosował? kolejna głupota -jak sobie to wyobrażasz?

W gorący dzień co zamgławiacz założyłeś taki jak po miejscowościach jest do schładzania spacerowiczów? Po za tym rozgrzane pokrycie dachu paruje gdy się polewa wodą . Na panelach są krople wody co powoduje załamanie promieni słonecznych. CZŁOWIEKU- za idiotów nas masz?

Dalej zaatakowałem- TAK bo jak byś napisał osiągalne do zaakceptowania uzyski ( realne do osiągnięcia ) to zapewniam cię że nikt by nie oponował.

Dałem wczoraj przykład-- Maluch 650cm3 i prędkość na autostradzie 200km/h

Cyt.- Co do mojej umowy to pytałem o ten zapis w PGE i mi powiedzieli że oni w ten sposób zapisują maksymalne możliwości instalacji. nie oni tylko każda branża jak i każdy ZE bo to są średnie uzyski dla Polski. Też podawałem wczoraj że w innych krajach są np. 1800--2000kWh/kW

Tak na głupotę reaguję - bo po to przez naście lat do szkoły chodziłem aby odróżniać ziarno od plew.

Kolejna sprawa z PV 9,9kW Tak-pcha w sieć---ZGODA

6kW zasila baterię --ZGODA dalej że ogranicza zasilanie -zgoda ale resztę tej mocy pcha w sieć-- po naładowaniu baterii.( hybrydowy inwenter) Podsumowując PV 9,9 pcha w sieć+ nadwyżka z 6kW po naładowaniu baterii i robi się 209kWh ale nie z 9,9kW tylko 9,9kW+ reszta z 6kW podzielona na 9,9kW i mamy wspaniały wynik 209kWh /kWp

U nas nie ma agresji- to twój urojony wymysł Czas okazać skruchę i nie pisać głupot bo przyjdzie na FM Laik przeczyta i uwierzy w brednie. O chłodzeniu i uzysku 209kWh/kW

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 sztuk paneli sharp poli 275W, stacjonarne na południe, kąt 35 stopni.

Fronius symo 10-3-M

Przez cały lipiec temperatura paneli utrzymywana na poziomie 25C poprzez polewanie wodą. Taki mały eksperyment.

Graf pochodzi z softu Victrona nie ma do niego linku bo prywatny.

 

Już jakiś czas temu pisałem że cały ten wątek jest bez sensu bo instalacji nie da się porównać.

Jak ktoś osiągnie wynik z którym mondrale lokalni się nie zgadzają to wyleją na niego wiadro pomyj. Bo przecież oni są lokalnymi pionierami PV i wszyscy muszą się im kłaniać i po stopach całować.

A to są tacy sami jak inni użytkownicy instalacji PV i wiedzą tylko o niej tyle ile widzą za oknem albo na swoim dachu.

 

Dziwisz się że mamy wątpliwości? Napisałeś 31.07 "U mnie lipiec 209,1 kWh z 1 kWp" i na tle pozostałych którzy też podali uzyski wypadasz wręcz wyśmienicie, niewiarygodnie a dopiero po kilku dniach wyjaśniasz że to eksperyment, więc kosztem iluś tam m3 wody i poniesienia kosztów na wykonanie infrastruktury polewającej czy też zatrudnieniu kilku osób które to przez miesiąc po kilka godzin dziennie będą polewać panele uzyskałeś tak wysoką produkcję, ale to już nie jest instalacja do produkcji energii, to poletko doświadczalne bo być może więcej wyniosły koszty wytworzenia niż zysk z wyprodukowanej energii, ale da się? ano da.

Sam wywołałeś tą (na razie tylko) 4 dniową bezsensowną i niepotrzebną dyskusję.

 

I zauważyłam jeszcze jedną (chyba) nieprawidłowość dotyczącą instalacji 6kW i baterii 10kWh, przecież to może wyprodukować w słoneczne dni ok 40kWh, do baterii pójdzie ok. 10 bo raczej nie ładujesz od zera i 30 zużyjesz w słoneczny dzień czy nadmiar jednak zostaje zmarnowany? Chociaż zużyć wszystko też się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaatakowałem ? Tak ale bzdury którymi nas karmiłeś przez parę stron. Bezczelne z twojej strony jest to że teraz próbujesz zgonić na innych .

Chłodzenie zastosował? kolejna głupota -jak sobie to wyobrażasz?

W gorący dzień co zamgławiacz założyłeś taki jak po miejscowościach jest do schładzania spacerowiczów? Po za tym rozgrzane pokrycie dachu paruje gdy się polewa wodą . Na panelach są krople wody co powoduje załamanie promieni słonecznych. CZŁOWIEKU- za idiotów nas masz?

Dalej zaatakowałem- TAK bo jak byś napisał osiągalne do zaakceptowania uzyski ( realne do osiągnięcia ) to zapewniam cię że nikt by nie oponował.

 

Akurat on ma instalację na gruncie.

Ale masz rację- normalny użytkownik opisałby od razu, jaka działa taka instalacja, jak realizuje chłodzenie, podał ilość wody i energii potrzebnej do tego celu.

A ten się zachowuje, jakby ktoś mu chciał patent ukraść ;)

Swoim zachowaniem i sposobem prowadzenia dyskusji jak zwykle wywołuje pyskówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...