Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

Współczuję problemów z wysokim napięciem.

W zeszłym roku zaraz po odpaleniu instalacji miałem to samo.

Dochodziło z tego co pamiętam do 256V

Zadzwoniłem do swojego operatora tj pge, oddział Suwaki i po około 2h przyjechali i zmniejszyli napięcie o 7v.

Na koniec zajechali do mnie, żebym sprawdził czy już jest w normie.

Od tego czasu nie było już problemu.

Przez rok operatorzy zaczęli bardziej olewać prosumentów, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przez rok operatorzy zaczęli bardziej olewać prosumentów, czy jak?

 

Przez rok przybyło prosumentów i operatorzy nie są w stanie zapanować nad problemem zwłaszcza w rejonach z większym zagęszczeniem PV. Poza tym mało jest miejsc takich jak Suwałki, gdzie życzliwość dla klienta jeszcze coś znaczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cholesterol masz ok ?:D

 

Spokojnie na poranne śniadano było jak znalazł, następne wędzenie we wtorek/środę schabik, boczek, szynkę kulkę i polędwiczki tylko niech się zapekluje. Swoje to swoje a nie chemia ze sklepu. Zresztą ceny wędlin w sklepie są dość dyskusyjne a realna cena to1kg szynki kosztuje 16 zł, szklanka zrębków wędzalniczych nie wiem kupuję w 15kg workach szacuje że max 50 gr. liście laurowe, ziene angielskie, peklosól, i główka czosnku i wiaderko prądu z paneli.

W tym roku w Zakopcu widziałem jakiś sklep z regionalnymi wędlinami ceny po 68zł/kg komuś wędzarnia na głowę spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:offtopic:@marcinbbb publikujesz gdzieś swoje przepisy? Bo mi ślinotok zapaskudził klepisko:D

 

Generalnie raczej nie, klepię powtórki z różnych for internetowych i sprawdzone przepisy. Na łatwiznę można iść do InterMarche kupić białą kiełbasę Sołtysa - do wędzarri na 4-6h 60*C, i dymogenerator na ostatnie 3-4h. Można peklować na sucho/na mokro ale ja lubię wędliny z pazurem pikantne to często do środka wędliny wkładam plasterki papryki jalapeno i czosnek. Żółty ser z czarnuszką wędzony też bardzo dobrze wspominam, podobnie jak biały ser w glazurze ze sproszkowanej pikantnej papryki.

Dziś na wieczór chłodzi mi się moja własna Śliwowica:)

 

Jeśli ktoś stoi nad decyzją jaką wędzarnie kupić proponuję elektryczną sama się upilnuje jeśli chodzi o temperaturę. Ja dorwałem używkę na OLX za 600 stów chyba rok temu. I od tamtej pory przestałem kupować wędliny w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym tyle wydał na wędzarnię, to też by mi brakło na sklepowe wędliny :lol2:.

Dokładnie szczególnie że przy 240000 zł. przestałem liczyć ile wydałem na rozbudowę domu. Trzeba zaciskać pasa, bo na wrzesień potrzebne jakieś 15000zł. na drzwi wewnętrzne i łazienkę, a przyszły rok kuchnia kolejne 25000zł. A jak pomyślę o zrobieniu podwórka... to może poleje se kieliszek tej śliwowicy. Najważniejsze że bez kredytów, w 2 lata udało się ogarnąć dobudówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie szczególnie że przy 240000 zł. przestałem liczyć ile wydałem na rozbudowę domu. Trzeba zaciskać pasa, bo na wrzesień potrzebne jakieś 15000zł. na drzwi wewnętrzne i łazienkę, a przyszły rok kuchnia kolejne 25000zł. A jak pomyślę o zrobieniu podwórka... to może poleje se kieliszek tej śliwowicy. Najważniejsze że bez kredytów, w 2 lata udało się ogarnąć dobudówkę.

 

Wszystko ok, tylko kiedyś pisałeś ,że nie pijesz…

Co spowodowało zmianę ?…

Pytam ,bo dobrze jest wiedzieć co zmienia przyzwyczajenia…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym mieć córę przy sobie nadal mam dla niej 20 arów przed domem w centrum wsi - ale nie sprzedam a już były propozycje po 90k.. A ona mała raptem 9 lat, to jeszcze z 10 lat czeka mnie koszenie trawy... tam.

 

Bobrow toż to prostsze niż cep. Wpadaj zmontuj do mnie szafę a w wędlinie się odwdzięcze

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...