Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pojemność użyteczna to 95% - 20% czyli 75%.

Ile kosztuje naładowanie magazynu energii z generatora w przeliczeniu na 1 1kW i jaka jest sprawność magazynu ?

Sprawność to chyba max. 95%?

Ten magazyn 10 kWh za 18 tys. zł to łącznie z sterowaniem i odpowiednim falownikiem?

Magazyn ładujesz tylko z off-grid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000 cykli ładowania to jest od 95% do 20%.

16 lat jest przy założeniu 1 cykl = jeden dzień.

Wiesz jak wygląda zakładana żywotność baterii przy innym sposobie (procencie) ładowania i rozładowania?

Np. o 95% do 50% i później doładowanie do 70% , rozładowanie do 20% , doładowanie do innej wartości - niższej niż 95% itp.

Wiesz jak to wpływa na żywotność baterii ?

Czy "niepełny" cykl (czyli nie na max. 95 i rozładowanie na max. do 20%) zwiększa żywotność baterii?

Ktoś prowadzi takie badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje! :)

Przy rozładowaniu i ładowaniu od 95% do 20% i znowu do 95% przez 6000 cykli daje na końcu 80% pojemności?

Czytałem, że sprawność całego cyklu jest mniejsza niż 99% i wynosi ok. 95%.

 

1,5 litra ON po ok. 5,00 zł to jest 7,50 zł na 6 kWh czyli 1,25zł/kWh czyli ok. 2x drożej niż z sieci (0,615 zł/kWh).

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens z tobą dyskutować, bo co słowo to jakaś chamska agresja.

Do tego pojęcia nie masz w temacie ale mądralę zgrywasz że hej.

 

Jest różnica w zasilaniu domu z generatora a ładowaniu z niego akumulatora.

Przy ładowaniu akumulatora generator pracuje na pełnej mocy aż akumulator się naładuje i staje. Pracuje wtedy najekonomiczniej.

Jak zasilasz zmienne obciążenie domu ekonomię szlak trafia.

Sprawdź co oznacza określenie SOC, bo to co piszesz to brednie.

SOC to state of charge, czyli 20% SOC to wyładowanie z akumulatora 80% a nie 20%.

Dalej to już same brednie nie warte komentarza.

 

Chamstwa nigdzie nie widzę w moim poście wyżej. Na podstawie tego co podałeś wyciągnąłem wnioski. Więc jakie chamstwo?

Sprawa kolejna GENERATOR -Toż to zżera paliwo które jest po ok 6 zeta za 1L- Gdzie tu SENS takiego rozwiązania.

Powiem tak--- Chciałeś się pochwalić jaki to jesteś ZARADNY i NIEZALEŻNY od ZE a wyszło że to co zrobiłeś to w trzech pokoleniach będzie trudno odbić

Gdybyś napisał ---Mam off bo Tak chciałem to napewno by nikt tu nie Oponował. Chcesz i masz. A ty tu przedstawiasz SWOJE racje które są do bani . Wywaliłeś kupę kasy i teraz szukasz osoby ktora ci przytaknie że bardzo dobrze zrobiłeś.

Porażka całkowita .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje! :)

Przy rozładowaniu i ładowaniu od 95% do 20% i znowu do 95% przez 6000 cykli daje na końcu 80% pojemności?

Czytałem, że sprawność całego cyklu jest mniejsza niż 99% i wynosi ok. 95%.

 

1,5 litra ON po ok. 5,00 zł to jest 7,50 zł na 6 kWh czyli 1,25zł/kWh czyli ok. 2x drożej niż z sieci (0,615 zł/kWh).

 

No nie - co ten czlowiek chce udowodnić?

Pisał o 3000cykli Rok ma 365 dni. Wniosek nasuwa się bardzoooooo pesymistyczny.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym średnia żywotność Magazynu to tak jak pisałem 5lat niech będzie i 10lat. Z magazynem to tak jak i z samochodem skraca się dystans z biegiem lat. Taki magazyn to tak jak pisałem -Oświetlić dom żarówką LED .chodnik przed domem obejrzeć Fakty czy tam Wiadomości ( w zależności w którą stronę patrzymy ) i TYLE. Bo komputer czy tam dłuższe oglądanie TV na ekranie 60" to już nie pogoni.

O ogrzewaniu domu, pieczeniu ciasta, prasowaniu zmywaniu czy tam praniu trzeba zapomnieć. Bo tego magazynu wystarcza na kilka minut.

Ot cala prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kujawy sierpień 120KWh z KWp

 

2020 sierpień 139KWh z KWp poprawione

 

 

z innej beczki ,

 

dziś byłem przedłużyć umowę z ENERGĄ mam 2 letnią i się kończy w grudniu , podpisaną jeszcze zanim założyłem panele Pani powiedziała abym nie liczył na jakieś upusty cenowe po zakończeniu w/w obowiązywać będzie stawka z rozdzielnika . Prosumenci są zdani na ceny z tabelki .

Wszystko dobrze jak jest pełne obłożenie zużycia a co jak tylko częściowe klient jest w :mad::mad::mad::evil::evil::evil:

 

Ciekawe ilu z nas ma pełne pokrycie i co najważniejsze wiedzę że taka przyszłość ich czeka , bo ja takowej informacji nie miałem w momencie zakładania instalacji ,

wiedziałem że się "ożeniłem " z Energą i nic poza tym .

Edytowane przez k1krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu niestety bredzisz bo zupełnie nie rozumiesz co piszę.

Wmawiasz mi że mam tylko OFF-grid bo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Upierasz się że magazyn żyje tylko 5 lat a są akumulatory (LFP) których producent daje 10 lat gwarancji. No ale ty jesteś "znufca" wszystkiego.

Piszę że mój magazyn zasila mi dom przez cały dzień i noc a ty z uporem maniaka chrzanisz coś o jednej żarówce.

Daj już spokój bo się tylko ośmieszasz.

 

Gdzie widzisz brednie jat mówię---- że piekarnik ,pranie ,zmywanie, podgrzanie CWU to tego magazynu wystarczy na kilka minut i to jest prawda.W czym masz problem.? piekarnik to 2kW-to na ile tego magazynu starczy? kolejne pralka,zmywarka itd. gdzie tu BREDNIE.

Odnośnie zarowki LED - tak napisałem ,ale trzeba być naprawdę ograniczonym aby myśleć że miałem na myśli tylko jedną żarówkę. Bo takowa większa to tylko 22W

Odnosiłem się tylko do off bo to budzi kontrowersje (Ekonomia)

Odnośnie zwrotu z inwestycji lata miałeś podane, co do obciążenia też .Prawda jest taka że normalne bytowanie to : oswietlenie ,pranie prasowanie gotowanie itd. a na to magazynu nie starczy no chyba że na minuty.

Powiedz jakie ty masz myślenie jak piszesz o Agregacie i ladowaniu Aku. gdzie ten agregat spala 1,5L na godz.???????????? Toż to w nocy z IItar. jest o kilka razy taniejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj naładować

I JA bzdury piszę? Wywaliłeś ponad 32tys. na nieekonomiczny magazyn i teraz chcesz nam powiedzieć że się to opłaca. Czlowieku Dorośnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bzdura a nie prawda.

Ty chyba na lekcji matematyki spałeś albo dłubałeś w nosie.

2kW piekarnik będzie pracował minimum 4.5 godziny z baterii 20kWh a nie minuty.

Jak nie pamiętasz co napisałeś o żarówce to przeczytaj swoje wypociny, bo widzę że piszesz zanim pomyślisz.

Zamiast się odnosić do tego co ci się w głowie uroiło, odnieś się do tego co piszę o swoim systemie.

 

System generuje EE w dzień i wtedy się "bytuje".

W nocy kiedy się śpi magazyn zasila dom.

Te lata "podane" są z twojego rękawa i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Przeczytaj chociaż raz i ze zrozumieniem moje teksty.

Mam generator 6kW i pali on 1.5 litra ropy na godzinę przy pełnej mocy.

Generator ładuje baterie tylko gdy nie ma sieci.

 

 

Tak, ty bzdury piszesz, bo ubzdurasz sobie w głowie coś i na te bzdury odpowiadasz wmawiając nam tu że są to odpowiedzi na moje wpisy.

Dorośnij człowieku.

 

 

 

Tak matematyki nie znam bo słuchałem się mego wykładowcy który mówił:

Matematykę na 5 zna Pan Bóg

Na 4 umie Ja ( wykładowca)

niektórzy z was na 3

reszta na 2

Posłuchałem jego rad i nauczyłem się LICZYĆ + pochodne aby nie grać w Lotka.

 

Ad1 Mój wpis był -Cyt W czym masz problem.? piekarnik to 2kW-to na ile tego magazynu starczy? kolejne pralka,zmywarka itd.

więc jakie 2kW? niech każde urządzenie ma 1,5kW to jak ich jest 3szt. to ile mają razem?

Doba dzieli się na :godz. ,min , sek. czyż byś zadań nie rozwiązywał?

 

Ad2) Tak piszesz o swym systemie że masz on, i off czy ja oponuję że jest inaczej?

Ad3) Hm skoro bytujesz w dzień ,czyli : zmywanie ,pranie ,prasowanie ,pieczenie ,przygotowanie CWU jest w dzień. To ten off NIGDY się nie zwróci

Dom w nocy śpi więc na off zostaje podtrzymanie kontrolek w TV ,zegarki w AGD no i lodówka. Więc w NOCY system nie ma co zasilać ( znikome pobory )

Policzmy:

Magazyn kosztował 32tys.PLN + generator 6kW za kilka tys.

Skupmy się na Magazynie i 32000PLN i tak EE w I tar. to koszt 0,75zeta w II tar. 0,40 zeta

Za sumę 32tys.PLN kupimy: w I tar. =42666,66 kWh w II tar. = 80000kWh Pierwsza tar. malo nas obchodzi bo mamy PV on za to druga jest ciekawa.

Ile tych kWh zużyje dom ? Jak całe bytowanie odbywa się w dzień? Noc zapewne ogarniemy 3kWh

Średnie roczne to 4000kWh a zapłaciliśmy za 80000kWh z góry. Na ile lat by to było?

Całodobowo na 20lat

Ad4) Generator- ładuje jak nie ma sieci? Jakiej sieci?

generator to tak jak grzałka czy on pracuje na 1/2 mocy czy na max to jeden i ten sam ...... Bo grzałką 1kW jak i 6kW zagrzejemy wodę tą samą wode 300L i oba te urządzenia pobiorą tyle samo. Co ich różni? CZAS.

Skoro generator przepala 1,5 L ON aby zrobić 6kWh to koszt (kWh ) wychodzi ( 1L ON kosztuje= 5,66zł więc 1,5 L kosztuje =8,49 zeta. czyli (1 kWh z generatora to koszt. (1,41zeta) ZŁOTY CZTERDZIEŚCI JEDEN za 1kWh gdzie z ZE w IItar. możemy kupić za 2,4zeta. Po za tym po kiego licha ładować aku. generatorem?

 

Ad5) Ja sobie nic nie ubzdurałem . Po prosu do podanych danych ( przez ciebie ) WYCIĄGNĄŁEK WNIOSKI

Ktoś nieźle ci nasrał do głowy ( Przedstawiciel Handlowy ) zapewne o magazynie i cię ułożył . lapnąłeś marketing jak ślepa kura ziarno .

Tu nie chodzi o to że masz. OFF chodzi o jedno słowo MAM BO CHCIAŁEM

A że to wytłumaczenia ekonomicznego nie ma - TRUDNO.

PS. Oczywiście te 2,4 zeta za EE z ZE to koszt 6kWh-

Ty kumaty nie jesteś to zaraz bedziesz sie czepiał że źle napisałem Bo wytłuściłem wyżej z generatora 1,41 ( to cena 1 kWh ) a z ZE 2,4zeta za 6kWh

Już prosciej wytłumaczyć sie nie da.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty taki głupi jesteś naprawdę?:bash:

Ile kosztuje 1kWh w ZE?

Ile ciebie kosztuje 1kWh z agregatu?

Po kiego licha ładować magazyn z agregatu jak z sieci kupując jest taniej?

32tys. za magazyn Ile lat trzeba czekać by go zbilansować? Nigdy to nie nastąpi

Skoro matematykę masz w jednym paluszku to na podstawie cen EE i ceny za magazyn proszę zrób tu na forum kalkulację opłacalności tej inwestycji:)

Powtażam po raz (n) SWOJE WNIOSKI WYCIĄGĄŁEM NA PODSTAWIE TWOICH WPISÓW Czyż nie ty pisałeś że magazyn kosztował 32k? A ile agregat?

Chciałeś się tu pochwalić off ale ekonomii nie znasz.

NIe chodzi o to że MASZ- ( już nie wiem ile razy to pisałem ) tylko o to że to nieopłacalne.

Wystarczy napisać MAM BO CHCĘ i po sprawie.Nikt by nie oponował A ty na siłę upierasz się że zrobiłeś interes życia. Otóż nie.

Twoje zachowanie przypomina mi uczniów którzy w jednej klasie siedzieli po 3 lata. PYTANI co rok o to samo -nigdy nie znali odpowiedzi. Czyli nie ma możliwości ich edukować.

Czy z tobą nie jest to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...