Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

Wreszcie klarowny podział. Zła "banda" i dobry "szeryf". Przydaliby się jeszcze zastępcy, bo śmiem wieszczyć zwiększenie liczebności "bandy":D

 

Takie jest powiedzenie --jak stoi i rozmawia 2 na ulicy to nic ale jak już stoi i rozmawia 3 to już banda. Ot tak -Tu sie nie stoi tylko siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ha, ha człowieku - jesteś niemożliwy :) Kompletne wyparcie faktów :)

Czy te wykresy są w Paincie narysowane ?

Masz ten sam dzień, podobne instalacje OBOK siebie i 24% różnicy

 

Oskarżasz autora strony o manipulację ?

Potrafisz poszukać w necie coś na obronę swojej tezy ?

Bo póki co cały czas czytam "wydaje mi się" :)

 

Naukowe porównania są nic nieważne, udostępnione wyniki uzysków sę nic nie ważne, bo jakiś chłopek z forum co ma od paru lat PV, mówi na to "Niemożliweeee...."

 

Nigdzie nie napisałem niemożliwe

To do czego się odniosłem to do podanych wartości jak i do własnych uzysków,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać wyniki badań/obserwacji, kiedy ktoś w RZECZYWISTOŚCI, a nie z d.py wziętych, teoretycznych obliczeń dostał podobne wyniki ?

 

Widzę że ty w ogóle nie wiesz do czego ja się odnoszę z 5,91 % jak i 7%. Wybacz lecz już mam dość pisać jedno i to samo. Cytujesz moje wypowiedzi urywkowo i dlatego nic nie wiesz. Skupiasz się tylko na tym aby DOGRYŹĆ przeczytaj spokojnie strony z ostatnich 2 dni to znajdziesz. Skup się na wpisie 5,91% czego dotyczył. I nie wmawiaj mi że wszystkie PV traker traktuję jako 7% więcej bo to tyczyło się konkretnego przykładu ( jednego ) o którym zapewne już zapomniałeś Tego co był koszt zakupu Trakera za 6---10tys .za 1,2kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogłeś napisać po prostu "szczerze" :)

 

 

 

Mam instalację E (część S, ale tam pojawia się cień)

Zwróci się po 7 latach (czyli za 5 lat, chyba, że energia jeszcze zdrożeje, to szybciej), dla mnie jak najbardziej OK.

Nie wiem, gdzie "pyszczę?

 

I tu masz wstepną odpowiedź ty z 4,27-- robisz nie całe 1000kwh/kW a ja 1226kWh/kW co dla PV 4,27 daje 5235kWh/rok. ile to jest ( % ) Południowa do twojej.? I właśnie na takich uzyskach jak u ciebie ( bo to średnie na PL ) + 30 % traker obliczane są uzyski. Bo nikt nie da ci gwarancji na traker żę zrobi30% więcej. A to co jest podane traktuję podobnie jak spalanie samochodu gdzie producent podaje X litrów na 100km. a rzeczywistość jest inna. Choć ten przykład dla PV był by Super obliczenia mniejsze a uzysk większy. No chyba łapiesz co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, czyli "wydaje_mi_sie"

Wszystko jasne.

 

Nikogo nie przekonałeś, ale tez nawet nie spróbowałeś.

Masz swoją teorię, możesz w nią wierzyć - to nikomu nie zaszkodzi.

 

Przekonasz się co do ( % ) mojej teorii ---Praktyki z PV jak niedowiarek wstawi roczny uzysk. Niech ma jak najlepszy bo po to robił PV lecz do roku brakuje mu czterdzieści ileś dni .Naprawdę cieżko jest w tym czasie dobić do tego co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż @stos. Po prostu nie wytrzymałem i podjąłem dyskusję. Poglądów jednak staram się trzymać. Punkt dla Ciebie za czujność;)

Mimo wszystko jednak staram się unikać inwektyw, a jeżeli mi się coś jednak przytrafiło, to niecelowo, w emocjach i ubolewam nad tym:oops:

 

To ja to urywam- I czeka na wyniki za rok Oby były najjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonasz się co do ( % ) mojej teorii ---Praktyki z PV jak niedowiarek wstawi roczny uzysk. Niech ma jak najlepszy bo po to robił PV lecz do roku brakuje mu czterdzieści ileś dni .Naprawdę cieżko jest w tym czasie dobić do tego co chce.

 

Moje uzyski mają przekonywać do Twojej "teorii ---Praktyki z PV"?

 

Właściwie chciałem uzyskać wynik powyżej średniej i to już osiągnąłem. Każda nadwyżka to dodatkowy bonus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie na takich uzyskach jak u ciebie ( bo to średnie na PL ) + 30 % traker obliczane są uzyski. .

 

Tylko pamiętaj, że wg symulacji ja powinienem mieć 900 kWh/kWp (średnia - strata związana z odchylaniem + zacienienie))

Też mam uzysk powyżej średniej. Praktycznie każdy (kto nie ma mega zacienień, albo dziwacznego kąta nachylenia) ma powyżej średniej , bo takie mamy warunki w PL.

 

 

I jeszcze raz ci mówię, - każda instalacja S po podpięciu do trackera ma min +25%.

Zachodnia i wschodnia oczywiście więcej - około 50%.

Ta, która ma 1250(S) ,będzie miiała 1550, ta, która miała 1000 (E, W), tez będzie miała 1550.

Dopóki tego nie przyswoisz (albo nie znajdziesz badań/obserwacji, które to obalają) rozmowa z toba nie ma sensu.

Męczy mnie, bywalców tego wątku pewnie też.

 

Powtórzę raz jeszcze - do tego, co sobie ubzdurałeś nie przekonałeś NIKOGO

 

Wiesz twojej frustracji końca nie ma .

 

To nie jest frustracja - czemu miałbym być sfrustrowany ?

Ze jeden wciąż gostek pisze pierdoły, choć 5 osób napisało mu, jak wygląda rzeczywistość ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uzyski mają przekonywać do Twojej "teorii ---Praktyki z PV"?

 

Właściwie chciałem uzyskać wynik powyżej średniej i to już osiągnąłem. Każda nadwyżka to dodatkowy bonus.

 

Też tak uważam -średnią masz i to ho hooooooo- tak trzymać

Do niczego nie muszą przekonywać twoje wyniki przynajmniej mnie. Ważne byś ty był zadowolony z inwestycji . A mając 1140 jest czym sie szczycić bo to już 14% ponad uzysk z PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że wg symulacji ja powinienem mieć 900 kWh/kWp (średnia - strata związana z odchylaniem + zacienienie))

Też mam uzysk powyżej średniej. Praktycznie każdy (kto nie ma mega zacienień, albo dziwacznego kąta nachylenia) ma powyżej średniej , bo takie mamy warunki w PL.

 

 

I jeszcze raz ci mówię, - każda instalacja S po podpięciu do trackera ma min +25%.

Zachodnia i wschodnia oczywiście więcej - około 50%.

Ta, która ma 1250(S) ,będzie miiała 1550, ta, która miała 1000 (E, W), tez będzie miała 1550.

Dopóki tego nie przyswoisz (albo nie znajdziesz badań/obserwacji, które to obalają) rozmowa z toba nie ma sensu.

Męczy mnie, bywalców tego wątku pewnie też.

 

Powtórzę raz jeszcze - do tego, co sobie ubzdurałeś nie przekonałeś NIKOGO

 

 

 

To nie jest frustracja - czemu miałbym być sfrustrowany ?

Ze jeden wciąż gostek pisze pierdoły, choć 5 osób napisało mu, jak wygląda rzeczywistość ?

 

Żyj tą tezą i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim kierunku Swiata PV ma największe uzyski?

Jaki kąt traker obiera aby wyciągnąć najwięcej z PV ?

Jak traker jest zwrócony na wschód a słońce wiadomo na wschodzie nie jest w zenicie to jakie mogą byc uzyski?

W lecie PV napitala mi od 4.20 rano więc ile ja tracę że panel nie jest optymalnie do slońca?

Skąd niby ma się wziąć to 1700kWh? skoro mam PV na południe i traker też na południu ma największe uzyski. przecież pracują na tym samym azymucie.

Uzyski z trakera są podawane do średniej krajowej z uzysków a one oscylują na 1MWh/kW

 

Jeśli faktycznie w tych porównaniach są brane uzyski ze średniej krajowej, to możesz mieć rację.

Tyle, że takie uzyski jakie ty osiągasz, są chyba jednak mało reprezentatywne.

Moja instalacja idealnie na południe, bez żadnego zacienienia, przy nachyleniu dachu 40-45 w zeszłym roku wyprodukowała 1100kWh z 1kWp.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie gorzej. Więc to raczej ty masz warunki dużo lepsze od średniej a nie to, że średnia jest zła

@Fotohobby ma rację w tym co pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co jest podane traktuję podobnie jak spalanie samochodu gdzie producent podaje X litrów na 100km. a rzeczywistość jest inna.

 

Ja to widzę tak:

 

Mój samochód "spala" 1140 kWh/~11m-cy.

Twój 1226 kWh/rok

Ten z przykładu @fotohobby ma tubodoładowanie i spala 1303 kWh/rok

 

I to są faktyczne "spalania". Co do tego mamy jasność i nie ma nieporozumień.

 

Wg Ciebie po dołożeniu turbosprężarki Twój spaliłby 1303 kWh/rok, bo tyle miał znajomy @fotohobby co daje ok. 6% (wg Twoich obliczeń dokładnie 5,91%)

Dowodem na to jest "spalanie" samochodu z turbosprężarką z przykładu @fotohobby.

 

Pozostali kierowcy twierdzą, że jeździmy różnymi markami aut, a na dodatek po innym terenie. I dlatego mamy rozbieżne warunki jazdy i porównywanie

wprost zużycia "paliwa" przez te auta jest obarczone błędnym założeniem. Tak samo jak porównanie z danymi od producenta - tamten ma jeszcze bardziej wyżyłowany teren, żeby otrzymać lepsze wyniki.

 

Dlatego większość kierowców chce porównywać te same samochody (każdy swój) na tym samym poligonie, a najlepiej jeszcze w taką samą pogodę przed i po zainstalowaniu turbosprężarki.

 

Takie porównania już się odbyły i wyniki są prezentowane w różnych, przytaczanych tutaj opracowaniach.

Wynika z nich, że moja fura spaliłaby po dołożeniu turba ok. 1540 kWh/11 m-cy,

Twoja odpowiednio ok. 1655 kWh/rok,

a ta od @fotohobby po wywaleniu dopalania zaledwie 965 kWh/rok.

 

Ty zamiast dokładać sprężarkę do swojego auta wolisz przesiąść się do samochodu od @fotohobby i zwiększyć spalanie o te swoje 5,91%.

 

Dlatego my mamy 35% - a Ty 5,91%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak:

 

Mój samochód "spala" 1140 kWh/~11m-cy.

Twój 1226 kWh/rok

Ten z przykładu @fotohobby ma tubodoładowanie i spala 1303 kWh/rok

 

I to są faktyczne "spalania". Co do tego mamy jasność i nie ma nieporozumień.

 

Wg Ciebie po dołożeniu turbosprężarki Twój spaliłby 1303 kWh/rok, bo tyle miał znajomy @fotohobby co daje ok. 6% (wg Twoich obliczeń dokładnie 5,91%)

Dowodem na to jest "spalanie" samochodu z turbosprężarką z przykładu @fotohobby.

 

Pozostali kierowcy twierdzą, że jeździmy różnymi markami aut, a na dodatek po innym terenie. I dlatego mamy rozbieżne warunki jazdy i porównywanie

wprost zużycia "paliwa" przez te auta jest obarczone błędnym założeniem. Tak samo jak porównanie z danymi od producenta - tamten ma jeszcze bardziej wyżyłowany teren, żeby otrzymać lepsze wyniki.

 

Dlatego większość kierowców chce porównywać te same samochody (każdy swój) na tym samym poligonie, a najlepiej jeszcze w taką samą pogodę przed i po zainstalowaniu turbosprężarki.

 

Takie porównania już się odbyły i wyniki są prezentowane w różnych, przytaczanych tutaj opracowaniach.

Wynika z nich, że moja fura spaliłaby po dołożeniu turba ok. 1540 kWh/11 m-cy,

Twoja odpowiednio ok. 1655 kWh/rok,

a ta od @fotohobby po wywaleniu dopalania zaledwie 965 kWh/rok.

 

Ty zamiast dokładać sprężarkę do swojego auta wolisz przesiąść się do samochodu od @fotohobby i zwiększyć spalanie o te swoje 5,91%.

 

Dlatego my mamy 35% - a Ty 5,91%.

 

W punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...