Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

Ja mam G12 ale w PGE. Działa to tak. Mam np w magazynie (już z uwzględnieniem tych 80%) 800 kWh w dziennej i 200 kWh w nocnej taryfie a zużycie 600 dzień i 500 noc.

 

Wiec najpierw obliczają obie osobno. 800 - 600 dzień i 200 - 500 noc. Wiec wychodzi że mam w magazynie 200 dzień i zużycie 300 noc.

W kroku drugim bilansują to co pozostaje, wiec płacę tylko za 100 kWh w nocnej taryfie.

 

Jak ktoś ma zużycie większej niż produkcja to G12 jest bardziej korzystna.

 

Dokładnie -Tak. PGE bilansuje wektorowo.

 

Tutaj nasuwa się pytanie "Co ma piernik do wiatraka?"

Nauczony jednak doświadczeniem, żeby nie dyskutować z wszechwiedzącym nie zadałem tego pytania. Przeczuwałem, że ta bzdura zostanie zauważona przez kogoś jeszcze, a następnie urażone ego zareaguje. Co też nastąpiło:

 

 

Bilansowanie wektorowe niema nic wspólnego z rozliczeniem które pokazuje kol. Marekwoj

 

Doucz się.

 

Nastąpiła zatem negacja stwierdzenia @miecio

A następnie, jak zawsze okazuje się, że napisane jest jak należy, tylko niedouczeni forumowicze nie potrafią czytać ze zrozumieniem, bo przecież:

 

Ale temat nie dotyczy bilansowanie miedzyfazowego, tylko rozliczenia między pierwszą a drugą taryfą - o tym pisze @Marekwoj

 

A co ja napisałem parę postów wyżej Dokładnie Tak. ----po wpisie dokładnie TAK jest Kropka. -czyli potwierdzam co napisał @Marekwoj. dalej jest nowe zdanie Cyt. PGE bilansuje wektorowo - jako nowe stwierdzenie które mówi że w PGE nie ma różnicy z której (L) pobieramy.

 

I o tym tutaj wszyscy powinni dyskutować, bo taki temat jest porządany przez nieomylnego. A nie jakieś tam bilansowanie międzystrefowe. Nie ma znaczenia ciąg logiczny wypowiedzi, tylko to, że racja jest po właściwej stronie! A jak nie, to się wszystkich porozstawia po kątach wzorem Pawlakowego sąd sądem, a racja musi być po naszej strone. Zatem i ja się wypowiem w równym stopniu na temat: W PGE jest taryfa G12w. KROPKA.

Edytowane przez niedowiarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oczywiscie ze wazne, tyle tylko ze geometryczne i wektorowe to to samo, a druga metoda bilansowania miedzyfazowego to metoda algebraiczna, metoda mniej korzystna, stosowana w Tauronie

 

Szkoda czasu na tłumaczenia. Trzeba TYM TAM przytaknąć bo cię będą nękać. To takie niedouczki wszech wiedzące i poprawiające innych .Nawet jak jeden źle bazgroli to reszta mu wtóruje .Bo to Trzej Muszkieterowie. Jeden za wszystkich itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż to za sensacja że w PGE jest taryfa G12W? Jest też wiele innych taryf:D

No no HIT

 

Odpowiem cytatem:

 

Doucz się.

 

To taka sama sensacja, jak to, że:

 

PGE bilansuje wektorowo.

 

I w takim samym stopniu dotyczy tematu bilansowania międzystrefowego, do którego odnosił się powyższy wpis :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu po polskiemu. Nieomylnie, jak zwykle... . A co do meritum, to na temat bilansowania międzystrefowego cisza. Dlaczego mnie to nie dziwi? Pewnie z powodu mojej ułomności.

 

Powiem tak .Jak byś czytał posty z roku 16r To tam na pewno byś znalazł .Czy wiem czy nie wiem co to Bilansowanie Międzyfazowe. Nawet przez 3 miechy zaliczyłem sprzedaż EE do sieci marzec--czerwiec 16r.

Po co mam pisać o bilansowaniu miedzyfazowym -- jak tu mało jest w PGE a inni parę lat temu przekonywali mnie że to niemożliwe że JA tak mogę mieć ( korzystnie) Gdzie w PGE nie różnicy z której L ile i jak pobieram ,tak samo w strefach Liczy się końcowy wynik.

A że Nick masz jaki masz to odpowiedź jest jedna----- Niedowiarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bilansowania a gdyby się zdarzyło , że więcej zużyjemy w 1 taryfie droższej a więcej oddamy w 2 to też na koniec bilansują 1:1?

 

No raczej w IItar więcej nie wyprodukujesz a tym samym nie oddasz. Co do bilansowania to w pierwszej kolejności bilansowana jest I tar. w drugiej kolejności IItar.

Czyli z pierwszej jak zostaje zbilansują ci IItar. z nadwyżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak .Jak byś czytał posty z roku 16r To tam na pewno byś znalazł .Czy wiem czy nie wiem co to Bilansowanie Międzyfazowe. Nawet przez 3 miechy zaliczyłem sprzedaż EE do sieci marzec--czerwiec 16r.

Po co mam pisać o bilansowaniu miedzyfazowym -- jak tu mało jest w PGE a inni parę lat temu przekonywali mnie że to niemożliwe że JA tak mogę mieć ( korzystnie) Gdzie w PGE nie różnicy z której L ile i jak pobieram ,tak samo w strefach Liczy się końcowy wynik.

A że Nick masz jaki masz to odpowiedź jest jedna----- Niedowiarek

 

Czy Ty rozróżniasz pojęcia "bilansowanie międzystrefowe" od "bilansowanie międzyfazowe"? Powyższym wpisem udowadniasz, że nie. Jak zwykle zmieniasz temat. Powiem tak. Gdybyś czytał ze zrozumieniem, to byś na pytanie ile jest 2+2 nie odpowiadał "niebieski".

Edytowane przez niedowiarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżcie sobie wątek do przepychanek a nie śmiecicie w temacie o uzyskach.

 

Admin to tu jest czy śpi lub daje przyzwolenie na bicie piany i przepychanki?

 

Powiedz w którym słowie piszesz TY o uzyskach?

Bo ja nie widzę

 

A tak poważnie jak na dziś Październik broni się świetnie-- jak do dziś --Bytowy + CO + CWU = za Free i dodatkowo w magazynie 60kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...