Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

Ja tam nie narzekam... dzisiaj ponad 37kWh czyli 3,7kWh/kWp[ATTACH=CONFIG]462238[/ATTACH]

 

Bo pewnie latałeś z miotłą i odśnieżałeś panele ;) Ja tak zrobiłem zaraz po opadach i ostatnie dwa dni po ponad 12kWh wyprodukowało - https://naforum.zapodaj.net/86f80afe62c3.png.html

3 wcześniejsze to totalna lipa - https://naforum.zapodaj.net/fd34d9742bfc.png.html

 

Tak patrząc na Twój wykres, to przez zacienienie tracę ze 2h produkcji.

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie instalacja nawet zimą trochę naprodukuje listopad ponad 100kWh grudzień ponad 100kWh styczeń około 100kWh luty między 250 a 350kWh. Falownik raczej "sam dla siebie" tego nie zużyje. To co jest za sens wyłączyć foto na zimę?

A padało śniegiem u ciebie, dziś lepiej 0.12 kWh, śnieg nieco się zsunął z paneli, teraz

pracuje kawałek panelu, a praca w zacienieniu może wpływać na żywotność.

Mniej nasłonecznione panele bardziej się nagrzewają podtapia się śnieg.

Ktoś może się cieszyć że się odśnieża, ale to połowa prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak padał śnieg jednej nocy spadło około 15cm ale po trzech dniach z dachu i paneli od południa zeszła lawina i jest ok. Dach z dachówki ceramicznej połysk 45o nachylenia

Z ceramicznej to raczej się nie zsuwa, musi być go sporo, najlepiej jak raz napada zrobi się lód i potem jeszcze raz, odwilż, wtedy jedzie.

Albo strop nieocieplony duże straty ciepła, wtedy szybciej jedzie, topi się, znika z dachu.:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach mam raczej dobrze ocieplony i wątpię żeby było naoczne zaobserwowanie topnienia śniegu w skutek ciepła uciekającego z domu. Poddasze wełna 25cm lambda 31 folia paroizolacyjna srebrna zbrojona i boazeria na stelażu . Strych 15cm wełny 31 lambda ta sama folia i 10cm płyta osb. Do tego dach deskowany, papowany łaty, kontrłaty i dachówka. Śnieg topnieje dopiero jak odwilż idzie i słoneczko nagrzeje ciemno brązowa dachówkę, wtedy schodzą fajne lawinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie listopada 2022r:

52,56kWh/kWp. Dla porównania w 2021r. bylo 26,92kWh/kWp czyli praktycznie w listopadzie tego roku PV zrobiła x2 w stosunku do roku poprzedniego. Nieźle.

 

Podsumowanie od początku roku: 11910kWh czyli 1191kWh/kWp. Myślę że 12MWh (1200kWh/kWp) przekroczy.

 

Instalacja 9.99kw na gruncie.

Edytowane przez Viniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...