Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

Luty 20,4 kWh/kWp - ktoś ma może mniej ?

Rok 2023 narastająco 28,0 kWh/kWp

Autokonsumpcja narastająco 52,4 %.

Generalnie grudzień, styczeń, luty to gigantyczna szarzyzna bez słonka.

Dni słoneczne za te ostatnie 3 miesiące można policzyć na palcach dwóch dłoni.

Ale jak to fotowoltaiką, zabawa dopiero się zaczyna ;)

Edytowane przez Marbar69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Luty 20,4 kWh/kWp - ktoś ma może mniej ?

...

Generalnie grudzień, styczeń, luty to gigantyczna szarzyzna bez słonka.

 

Witam kolegę. U mnie ciut lepiej, ale panele skierowane na południe. Luty dał mi 33,3 kWh/kWp. Rzeczywiście, słabiutką pogodę mieliśmy ostatnio. Dzisiejszy dzień był piękny i z instalacji 4,92 kWp wpadło mi prawie 26 kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę. U mnie ciut lepiej, ale panele skierowane na południe. Luty dał mi 33,3 kWh/kWp. Rzeczywiście, słabiutką pogodę mieliśmy ostatnio. Dzisiejszy dzień był piękny i z instalacji 4,92 kWp wpadło mi prawie 26 kWh.

 

Cześć

 

No gdyby nie ten dzisiejszy dzień to nie miałbyś tak słodko ;)

A u mnie i dziś lipa bo panele oblodzone - taki mamy klimat w Łomży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uzyskujesz taką autokonsumpcję?

Bardzo trudno jest coś takiego śledzić chętnie się nauczę.

U mnie bez datamenagera fronius-a jest to niemożliwe a i tak ucieka mi nieraz 60%.

Napisz jak?

 

Śledzi to za mnie system Victron, który w chmurze zbiera informacje co (chyba) 5 minut, a potem dostaje wykresy.

 

Dodatkowo moim systemem http://gbbvictronweb,gbbsoft.pl codziennie o 22 optymalizuje ładowanie baterii w nocy, aby w dzień mieć miejsce na prąd z PV i jednocześnie nie brać drogiego prądu ile się da.

 

Zrzut ekranu 2023-02-28 183300.jpg

 

PS. U mnie celem jest płacenie małych rachunków i posiadanie 2.25kWh rezerwy na brak prądu, a nie wysoka autokonsumpcja.

Edytowane przez gb987t
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No gdyby nie ten dzisiejszy dzień to nie miałbyś tak słodko ;)

A u mnie i dziś lipa bo panele oblodzone - taki mamy klimat w Łomży.

Moja instalacja jest na gruncie. Szczotka na długim drążku już kilka razy tej zimy zrobiła robotę, ale tym razem naprawdę warto było odśnieżyć. Chociaż, ciekawe, ile by trwało roztapianie śniegu przy słoneczku tak silnym jak dzisiaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec lutego 2023 i z 3,95kW(p) uzysk miesieczny: 194,20kWh czyli 49,16kWh/kW(p)

od początku 2023 roku moja mała instalacja wyprodukowała łącznie: 245,9kWh

 

Ale wykoksiłeś tę instalację - dwukrotnie wyższy uzysk miesięczny niż ja z 9kW :jawdrop:

Ogarnąłeś jakiś system luster do odbijania światła, czy te panele są zainstalowane na kilkuset metrach n.p.m, powyżej warstwy chmur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja instalacja jest na gruncie. Szczotka na długim drążku już kilka razy tej zimy zrobiła robotę, ale tym razem naprawdę warto było odśnieżyć. Chociaż, ciekawe, ile by trwało roztapianie śniegu przy słoneczku tak silnym jak dzisiaj?

 

Zgadza się warto było odśnieżyć ale w moim przypadku musiałbym użyć młota udarowego bo miałem glazurę lodową na dolnych połówkach paneli - taki urok małego kąta nachylenia instalacji. Jednak odpuściłem szkoda paneli. Zamiast produkcji ~25 kW wpadło ~5 kW ale nie ma co narzekać niedługo wszystko pięknie odbije od dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wykoksiłeś tę instalację - dwukrotnie wyższy uzysk miesięczny niż ja z 9kW :jawdrop:

Ogarnąłeś jakiś system luster do odbijania światła, czy te panele są zainstalowane na kilkuset metrach n.p.m, powyżej warstwy chmur?

 

nic z tych żeczy-info o mojej instalacji masz w stopce: na dachu(garaż-budynek gospodarczy) opadającym na wschód mam na ekierkach pod kątem 32,5stopnia panele skierowane na południe(w zasadzie na 20stopni od południa na zachód-tak umiejscowiony jest budynek). Trochę jesienno zimowego cienia z rana od zabudowań sąsiada i wczesniejsze niż na dachu płaskim całoroczne cienienie wzajemne paneli(są po skosie więc skrajne narożniki rzucają pod wieczór cień na dolne części paneli po przekątnej w nastepnych żędach-3 są w sumie w układzie: 2 poziomo, 4 w pionie i 4 w pionie).

 

P.S. jeśli chcesz dowód to screena z apki FoxEss mogę dać.

 

PODLICZENIE roku 1.03.2022-28.02.2023:

Produkcja falownika- 4416,4kWh

Oddanie do magazynu- 3270,4kWh (80% do odbioru czyli 2616,32kWh)

Pobór z magazynu- 2293,8kWh

AUTOKONUMPCJA- 4416,4-3270,4=1146kWh ok 25,948%

W magazynie zostalo- 3327,4*0,8-2293,8 czyli NETTO do obioru 322,52kWh(mniej o bilansowanie godzinowe więc bliżej 250kWh)

Edytowane przez Dariusz1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...