Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Lipiec 2023: 589,90kWh z 3,,95kW(p) czyli 149,34kWh/kW(p)

Lipiec 2022: 562,8kWh

Od początku 2023 roku produkcja całkowita: 2849,8kWh czyli 721,47kWh/kW(p)

 

P.S. ktoś wspomniał o opłatach stałych w PGE-u mnie też PGE taryfa G12 za styczeń-czerwiec 2023 do zapłaty 154,20zł(zero dokupionej energii).

Edytowane przez Dariusz1983
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipiec 2023: 589,90kWh z 3,,95kW(p) czyli 149,34kWh/kW(p)

Lipiec 2022: 562,8kWh

Od początku 2023 roku produkcja całkowita: 2849,8kWh czyli 721,47kWh/kW(p)

 

P.S. ktoś wspomniał o opłatach stałych w PGE-u mnie też PGE taryfa G12 za styczeń-czerwiec 2023 do zapłaty 154,20zł(zero dokupionej energii).

 

Jak to możliwe, że ta sama taryfa G12 ten sam dostawca PGE a tu u mnie aż 250 zł. opłat stałych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe, że ta sama taryfa G12 ten sam dostawca PGE a tu u mnie aż 250 zł. opłat stałych.

 

pierwsze półrocze 2023 rachunek przy 0kWh dokupionego prądu: 154,20zl G12 PGE moc przyłączeniowa 18kW 3-fazy.

sprawdź czy nie pobrałeś płatnego prądu(wyzerowanie magazynu) oraz czy nie masz jakiegoś fachowca/opłaty handlowej

 

Opłaty stałe w całym rejonie obsługiwanym przez PGE sa w zasadzie identyczne ale ZALEŻNE OD POBORU kWh(widełki opłat albo drobna opłata za każdą kWh)..

 

Opłaty u mnie: PGE, G12, moc: 18kW, pobranie z magazynu 1314kWh):

11,38zł/msc(*6) opłata sieciowa stała 3-fazy

0,41zł/msc(*6) opłata przejściowa (dla zużycia powyżej 1200kWh)

0,92zł/msc(*6) abonament

11,73zł/msc(*6) opłata mocowa(dla zużycia 1200-2800kWh)

7,56zł opłata kogeneracyjna(wysokość zależna od ilości kWh zużytych ok. 0,006zł/kWh)

SUMA: 154,20 BRUTTO same opłaty stałe(0kWh dokupionych)

 

Za drugą połowę 2022 przy 5% VAT rachunek miałem: 131,23zł(0kWh dokupionych

 

P.S. część tych opłat jest zależna od poboru(nawet z magazynu) np.opłata mocowa,opłata sieciowa,opłata kogeneracyjna,opłata przejściowa więc jesli masz duzo większy pobór to i one będą wyższe.

Edytowane przez Dariusz1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś już przerabiał ten problem jak się pozbyć tej handlowej, Podobno przy zmianie taryfy na g11 jest zmiana umowy, tylko jak to zrobić aby znowu jej nie wsadzili.

Nie ma potrzeby, dzwonisz na infolinię, lub najlepiej zmieniasz internetowo, PO ZALOGOWANIU NA SWOJE KONTO, należy wybrać taryfę urzędową bez żadnych dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Ja załatwiłem na infolinii. Co prawda w ENERGA, ale to bez znaczenia. Opłata handlowa nie jest obowiązkowa- wcisnęli mi ją przy podpisywaniu nowej umowy. po uruchomieniu PV natychmiast zrezygnowałem.

 

Dokładnie miałem to samo zrezygnowałem z tego dziadostwa przez infolinię, pani przy słuchawce przekonywała mnie żebym tak zostawił bo mam kWh tańszą i mam gwarancję stałej ceny jak powiedziałem jej że mam foto i nie potrzebuje od nich kupować to zamilkła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby, dzwonisz na infolinię, lub najlepiej zmieniasz internetowo, PO ZALOGOWANIU NA SWOJE KONTO, należy wybrać taryfę urzędową bez żadnych dodatków.

 

Zadzwoniłem na infolinię i ze zmianą taryfy z G12 na G11 nie było problemu ale jak zapytałem o handlową to pani mi powiedziała,że mam umowę podpisaną do czerwca 2024. Muszę dopiero wysłać do nich rezygnację z tej opłaty. Zapomniałem dopytać czy jak się skończy ta umowa to czy już jej nie będzie czy przedłużą na kolejne lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem na infolinię i ze zmianą taryfy z G12 na G11 nie było problemu ale jak zapytałem o handlową to pani mi powiedziała,że mam umowę podpisaną do czerwca 2024. Muszę dopiero wysłać do nich rezygnację z tej opłaty. Zapomniałem dopytać czy jak się skończy ta umowa to czy już jej nie będzie czy przedłużą na kolejne lata.

 

U mnie w pracy koledzy już ponad rok temu dostawali informację o automatycznym przedłużeniu na czas określony z wysoką opłata handlową.

Kto przeczytał meila, ten wiedział i rezygnował.

Kto nie przeczytał, płaci.

Ale nie wiem, jak to obeszli.

Dwóch nie zgodzili się na nowe czasowe umowy, bo te były z automatu.

Pozostali obudzili się z opłatami.

Ja nie dostałem takiej opłaty, gdyż wcześniej przeszedłem na taryfę ZE na czas nieokreślony.

Także opłata została naliczona z winy pobierającego prąd.

Nie przeczytał umowy, która automatycznie jest przedłużana.

Fakt. Ta praktyka ZE powinna zostać wpisana donkluzul niedozwolonych.

U mnie koledzy z taurona bielskiego dostali po 120zł miesięcznie. Ale akurat przeczytali aneksy, więc zrezygnowali.

A najciekawsze jest to, że nie mają pv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...