Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zastanów się nad oknem narożnym w kuchni - jak to myć, jak będą szafki?

Garażu nie postawisz bliżej jak 3 m od granicy

Nie wiem czy dla większej prywatności nie postawić domu z garażem od strony drogi zachodniej, i garaż nieco wysunięty, by stworzył osłonę tarasu przed widokiem z drogi.

I wówczas dom przysunięty jak najbliżej obu dróg, ale z pomieszczeniami typu salon, sypialnia od ogrodu, coś w tym kierunku:

3129143ec6478517.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenia pow. zabudowy: nie rysuj na projekcie tarasu (albo jakiś minimalny) oraz ogranicz powierzchnie brukowane na planie zagospodarowania który będzie załączony do projektu.

 

 

Nie znam twoich uwarunkowań, rysowałam propozycję opierając się tylko na kształcie samej działki.

Chciałam pokazać jedynie inną możliwość zagospodarowania - mój rysunek nijak nie trzyma skali, więc nie wiem czy zmieści się w 20 m czy nie.

 

Przede wszystkim cały front to zmarnowana powierzchnia ogrodu (bo poza funkcją reprezentacyjną nie pełni żadnej roli), dlatego najlepiej przysunąć dom jak najbliżej granicy północnej, co najwyżej nieco odsuwając samą bryłę garażu, by samochód zmieścił się na podjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość garażu musi pozwolić na schowanie auta i zamknięcie bramy garażowej i (!) swobodne przejście z przodu lub z tyłu auta, zwłaszcza, że to jest miejsce bliżej drzwi wejściowych. Czyli przydałoby się z metr - przykładowo biorąc najnowszego opla astrę, który ma 4466 mm długości, dodając metr to daje około 5,5m.

 

Chyba, że jedno z waszych aut to coś bardzo małego jak fiat 500, który ma 3546mm długości, i nie planujecie nigdy mieć większego auta w tym miejscu. Wtedy ta długość garażu w tym miejscu ujdzie.

Edytowane przez khira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież ty miałeś dać architektowi luźną koncepcję a nie gotowy projekt.

I da się zrobić przejście, ale trzeba zmienić układ wnętrz.

 

Jest zima - przyjeżdżasz samochodem , wysiadasz i gdzie idziesz zdjąć buty i odwiesić kurtkę?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...