Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kilka pytań Vaillant ecotec plus + calormatic 470


jablonix

Recommended Posts

WItam serdecznie. Od paru dni siedzę na forum ale nie znalazłem prostej odpowiedzi.

 

W menu instalatora kod 17 jest opcja moc grzewcza CO lepiej ustawić na tryb AUTO czy bawić się KW ?

 

Jak ustawić ten offset tryb lato bo standardowo jest 1K jak to się oblicza ?

 

Obecnie mam dwa kotły Vaillant ecotec plus w jednym calormatic 470f a w drugim wbudowany calormatic 470 + regulatory salus

Dodatkowo pogodówka w obu kotłach.

 

Obecnie ustawienie tryb auto i opcja tryb termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o kodach diagnostycznych D.000 bo 17 to kod wejścia w tryb instalatora.

Jaka powierzchnia domu , moc kotła i rodzaj ogrzewania.

Ograniczanie mocy maksymalnej dla CO raczej nic tu nie wniesie bo kocioł prawie nigdy nie pracuje na mocy maksymalnej więc ograniczenie jej poniżej zakresu w których pracuje w trybie termostat morze wpłynąć tylko na czas cyklu pracy.

 

Jaki Ofset Lato....... masz na myśli przesunięcia temperatury zewnętrznej lub pokojowej korektę w Calormatic 470

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piętro 150m podłogówka + grzejniki. Kondens 24kw pogodówka + calormatic 470f

 

Parter 180m piwnica 100m lokale użytkowe kondens 30kw + grzanie ciepłej wody, same grzejniki + calormatic 470 w kotle a w lokalach regulatory salus + pogodówka

 

O ten offset chyba chodzi o pogodówke standardowo mam ustawione na 1K

 

Modulacje kotla ustawiłem na tryb auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam serdecznie. Od paru dni siedzę na forum ale nie znalazłem prostej odpowiedzi.

 

W menu instalatora kod 17 jest opcja moc grzewcza CO lepiej ustawić na tryb AUTO czy bawić się KW ?

 

Jak ustawić ten offset tryb lato bo standardowo jest 1K jak to się oblicza ?

 

Obecnie mam dwa kotły Vaillant ecotec plus w jednym calormatic 470f a w drugim wbudowany calormatic 470 + regulatory salus

Dodatkowo pogodówka w obu kotłach.

 

Obecnie ustawienie tryb auto i opcja tryb termostat

 

 

Zaoszczędzić można obniżając moc na CWU z 24KW na np: 10KW

Jeżeli masz czujnik pogodowy to moc na CO dajesz na Auto , kocioł sam będzie dobieram parametry ( moc ) bez czujnika pogodowego nie jestem pewien jak działa ,niech ktoś inny się wypowie .

Jeżeli chodzi o offset to ja powiem szczerz zawsze sam wyłączam kocioł w tryb lato ( mowa tutaj o czujniku pogodowym ) co innego pewnie ja jest tylko czujnik wewnątrz budynku , kocioł inaczej się zachowuje .

Ogólnie ten sterownik ma zbyt mało różnego typu warunków żeby poprawnie działał ( temat rzeka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy odłączyć pogodówkę. Ma ona pozytywny wpływ po pierwsze na stabilizację temperatury w domu, po drugie to jest korzystna dla rodzaju ogrzewania jakim jest podłogowe a po trzecie to mniejsze lub regulowane temperatury zasilania instalacji pozwalają na ograniczenie zużycia gazu.

 

Może zanim cokolwiek zrobisz lub ktokolwiek Ci coś sensownego doradzi napisz coś więcej o instalacji. Jeśli nie masz dostatecznej wiedzy ( bez obrazy ) to wszelkie zamieszczone zdjęcia rozdzielaczy i całej kotłowni bez pomijania szczegółów dały by więcej niż jakikolwiek twój opis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to po co są te dwa kotły. Do 250m2 przy podłogówce a więc nowszym budownictwie z tymi lokakalami użytkowymi spokojnie wystarczył by jeden 30kW .

O ile mogę zrozumieć ze lokale użytkowe i piwnica muszą być zasilane oddzielnie bo są oddzielnie rozliczane ale nic nie jest napisane o drugim liczniku gazu lub opomiarowaniu ogrzewania na grzejnikach.

 

Jeśli nie ma dodatkowego licznika gazu dla lokali to wszelkie oszczędności są możliwe po modyfikacji instalacji i zasilenia całości z jednego kotła.

Jeśli są grzejniki i podłogówka to na pewno jest układ mieszający a jeśli tak to doinwestuj w siłownik zaworu trójdrogowego mieszającego, regulator mieszacza VR70/4 i stwórz w ten sposób dwa oddzielnie nastawiane obiegi grzewcze z dwoma regulatorami.

 

Offset przy ogrzewaniu to przesunięcie przejścia do trybu LATO.

Sterownik mierzy temperaturę zewnętrzną i nastawioną pokojową a następnie jeśli mamy ogrzewanie w trybie AUTO po przekroczeniu temperatury zewnętrznej o tą różnicę 1K od zadanej pokojowej to kocioł przestaje ogrzewać przechodząc w tryb LATO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to po co są te dwa kotły. Do 250m2 przy podłogówce a więc nowszym budownictwie z tymi lokakalami użytkowymi spokojnie wystarczył by jeden 30kW .

O ile mogę zrozumieć ze lokale użytkowe i piwnica muszą być zasilane oddzielnie bo są oddzielnie rozliczane ale nic nie jest napisane o drugim liczniku gazu lub opomiarowaniu ogrzewania na grzejnikach.

 

Jeśli nie ma dodatkowego licznika gazu dla lokali to wszelkie oszczędności są możliwe po modyfikacji instalacji i zasilenia całości z jednego kotła.

Jeśli są grzejniki i podłogówka to na pewno jest układ mieszający a jeśli tak to doinwestuj w siłownik zaworu trójdrogowego mieszającego, regulator mieszacza VR70/4 i stwórz w ten sposób dwa oddzielnie nastawiane obiegi grzewcze z dwoma regulatorami.

 

Offset przy ogrzewaniu to przesunięcie przejścia do trybu LATO.

Sterownik mierzy temperaturę zewnętrzną i nastawioną pokojową a następnie jeśli mamy ogrzewanie w trybie AUTO po przekroczeniu temperatury zewnętrznej o tą różnicę 1K od zadanej pokojowej to kocioł przestaje ogrzewać przechodząc w tryb LATO.

 

Ja grzeje 430m2 łącznie

 

Dlatego kocioł 24kw mam na 150m a kocioł 30kw mam na resztę metrów + ciepła woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam ponownie. Jak ustawiłem moc kotła na Auto tak jakby mi jeden kocioł nie dogrzewał pomieszczeń. Strasznie długo to idzie. Wcześniej miałem ustawioną recznie moc kotła. Czy powrócić do tego czy tylko podnieść krzywą grzewczą? Mialem ustawioną na 1.25 teraz podniosłem na 1.35 ale dalej slabo idzie. Moze recznie ustawic moc kotła bo na auto chyba idzie na slabszym.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ustawienie nie powinno mieć znaczenia w sensie tego co opisałeś. Moc kotła przestawiona z AUTO na konkretną wartość ogranicza tylko maksymalną wartość mocy do której palnik moduluje więc przestawienie z konkretnej mocy na AUTO powinno raczej poskutkować odwrotnym zachowaniem.

Jeśli dalej masz wrażenie takie jak opisałeś to przestaw kocioł z powrotem i bacznie obserwuj jego reakcję. Ponadto wpływ na niedogrzewanie raczej wpływ może mieć pogoda i temperatury na zewnątrz. a nawet wiatr i wilgotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...