Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką pralkę automatyczną kupić


scorpion_1982

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość

 

Pralką którą użytkuję z żoną w łazience odmówiła posłuszeństwa i rozglądam się nad nową.

Stara była na 60 cm szeroka i 60 cm głęboka, szerokość najlepiej 60 lub ewentualnie trochę więcej.

Głębokość może być 60 - 80 cm, wysokość bez znaczenia..

 

Upatrzyłem dwa egzemplarze:

1. LG F2J7TY1W (Ta jest odrobinę droższa, ma silnik indukcyjny i jest bez paskowa, wymienne łożyska - podobno)

​2. BOSCH WAN2826FPL (Ciut tańsza, wymienne łożyska, z silnikiem nie wiem jaki jest zastosowany oraz czy z paskiem czy bez)

Jedna i druga ma podobno łożyska wymienne, LG ma silnik indukcyjny bez paskowy, w przypadku Bosch nie wiem.

Proszę mi napisać którą się zainteresować lub może wybrać zupełnie co innego.

Cenowo może być troszkę ponad dwa tysiące byle nie za dużo.

Rodzina 4 osobowa, 2 małych dzieci.

Zależy mi na:

- w miarę była oszczędna

- dobrze prała ubrania, obecna moja kiepsko pierze a o płukaniu to już nie wspomnę - masakra (Stary wysłużony model Mastercook PF-113) - nie nadaje się już do na prawy nawet bym nie próbował, żałowałem że ten złom kupiłem..

- płukanie dobrej jakości - stara musiałem 2 razy płukać bo proszek był na ciuchach.

- możliwość wymiany łożysk

- silnik w miarę bez awaryjny - tu na pewno na plus LG ale może bosch też ma dobre silniki liczę na waszą wiedzę.

- Fajnie jak by była bez paskowa ale nie jest to moim piorytetem.

 

 

Proszę was moi drodzy o polecenie która będzie lepsza lub ewentualnie czegoś innego sprawdzonego..

 

Dziękuję serdecznie..

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sprzeczne wymagania. Oszczędność = mało cykli płukania małą ilością wody. To samo z cyklami prania. Szukkaj z funcjami dla alergików czy dzieci (dodatkowe płukanie) i dla właścicieli sierściuchów (zwiększa ilość wody). Ale wtedy nie będzie oszczędnie.

 

Podpowiem jeszcze, że przydatne 50*, co ma niewiele pralek. 60* dla wielu materiałów to za dużo, a 40* nie wytłucze bakterii i roztoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym oszczędnie to oczywiście w granicach rozsądku - nie oczekuję że pralka będzie prała bez prądu i wody :)

Dzieciaki mam w wieku 4 i 7 lat i nic mi nie wiadomo że są alergikami ale wiadomo gdyby była taka opcja dodatkowa to nią nie pogardzę.

 

Już któryś dzień siedzę i tylko pralki oglądam ale czym więcej czytam tym coraz bardziej głupszy jestem stąd pytanie do państwa..

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę tak. Silnik inverter jest bardzo cichy. Ma gwarancję 10 lat ale cóż z tego jak dużo wcześniej przeważnie pada elektronika ( sterownik tego silnika). Ponadto pralki LG i Samsung mają wymienne łożyska a inaczej mówiąc rozbieralne zespoły piorące, co umożliwia wykonanie tej czynności. Ale uwaga - w niektórych typach pomimo rozbieralnej wanny wymiana łożysk następuje przy jednoczesnej wymianie tylnej części wanny( a to już koszt dużo większy). Dodam, że w LG i Samsungu moduły elektroniczne są zalane ,,galaretą,, co w znacznym stopniu utrudnia naprawę elementów w zaciszu domowym a serwisy nie chcą tym się brudzić i naprawiają tylko poprzez podmianę na nowy. Koszt ok. 1000zł. Jest jeszcze marka z rozbieralną wanną to AMICA. Przy niej można zrobić wszystko samemu o ile się trochę zna na elektronice. Tylko silnik szczotkowy jest trochę głośniejszy i na pasku. Tutaj poszukałbym egzemplarza i tymi dodatkowymi funkcjami. Uprzedzam jeszcze, że najnowszy Samsung QDRIVE ( dwa bębny) wymaga odrębnej linii zasilania o zabezpieczeniu min. 16A. O ile nie masz takiej instalacji to zapomnij o nim. Na koniec powiem, że reguły żadnej nie ma, pralka może pracować bezawaryjnie i 7 lat a może też i w ciągu gwarancji kilkakrotnie padać. Temat rzeka. Proponuję też poświęcić kilka nocek na forum ,,elektroda,, dział AGD. Ale to można sobie namieszać w głowie. Ja jeszcze na koniec wypocin dodam, że mój Mastercoock pracował bezawaryjnie 14 lat ( obsługiwał 6 osób) i dopiero w tym roku wymieniłem łożyska, simering i szczotki. Dostaje ognia cały czas nawet i 4 prania dziennie. Zero jakiejkolwiek rdzy. Wersja eksportowa , szary kolor. W dzisiejszych pralkach zapomnij o kilku praniach dziennie.Owocnego wyboru życzę.

Rozważ też ofertę pralki MIELE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...