Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wnętrzarskie dylematy A.


boratom

Recommended Posts

Dom stoi i czeka na wiosnę - na dachówkę, okna, instalacje, etc...

ja siedzę i siedzę... myślę i myślę... niby wiem czego chcę, niby plan już był... naoglądałam się inspiracji, naczytałam opinii i coraz więcej wątpliwości mam - potrzebuję Waszej pomocy w aranżacji pomieszczeń...

Założenie priorytetowe - ma być praktycznie i funkcjonalnie - cokolwiek to znaczy :D

 

Na pierwszy ogień - łazienka na poddaszu.

Nie podobało mi się rozmieszczenie wszystkich sprzętów pod ścianami z WC na środku łazienki, jakie zaproponował architekt.

łazienka na poddaszu - bez zmian.jpg

 

Do oryginalnego projektu wprowadziłam zmiany - zrzut z obrazka poniżej dostał wykonawca:

łazienka na poddaszu.jpg

I to była moja poukładana w głowie łazienka - po prawej wc i prysznic, w centralnym punkcie wanna, pod ścianą po lewej zabudowa z umywalkami i pralką/ suszarką, duuuuże lustro...

No i diabli wzięli moją idealnie wymarzoną łazienkę - w trakcie budowy zostały wprowadzone zmiany w więźbie - przesunięty został między innymi słup z centrum holu pod ścianę w łazience... No i ten słup wypadł pośrodku drzwi... Drzwi zostały przesunięte w prawo i wg mojego planu wchodziło by się centralnie do wanny... I tak zepsuło mi to koncepcję całą i pogodzić się z tym nie mogę i nie mogę znaleźć satysfakcjonującego rozwiązania zastępczego - może wy coś poradzicie...

łazienka na poddaszu 2.jpg

 

przeniesienie umywalek na ściankę działową wchodzi w grę - nie mam jednak pomysłu na lewą stronę i wannę :(

łazienka na poddaszu 2.jpg

łazienka na poddaszu 2.jpg

Edytowane przez boratom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany już stoją - mąż nie chciał słupów w ścianach... Myślałam o przesunięciu słupa, a raczej o dołożeniu 2 słupa i przesunięciu ich obu symetrycznie wzdłuż płatwii...

 

O tej wannie przez skos narożnika myślałam, ale mąż nie chce baterii stojących :( zastanawiałam się nad wanną narożną, jak wykorzystać pozostałą przestrzeń? zastanawiałam się nad szafką na kosmetyki/ ręczniki i przydasie i może jakieś siedzisko/ ławeczka?

 

 

 

 

Kolejne wnętrze sprawia mi więcej problemów - to kuchnia...

obecnie urzęduję w mikroskopijnej kuchni - brakuje mi miejsca do przechowywania, blatów do przygotowywania posiłków, wkurzają mnie ochlapane ściany... W nowej kuchni chciała bym tego wszystkiego uniknąć...

fragment rzutu parteru.jpg

 

W projekcie przewidziane jest pomieszczenie otwarte z zabudową w kształcie litery L. Zakładaliśmy z architektem wysoką zabudowę po lewej stronie (lodówka, zamrażarka, piekarnik) i niską pod oknem (zlewozmywak, zmywarka, kuchenka i okap), w centrum wyspę z blatem do przygotowywania posiłków. Co nie podoba mi się w projekcie - kuchenka i okap w zaprojektowanym miejscu.

Rozważałam dwie opcje jeśli idzie o zmianę:

  1. likwidujemy wysoką zabudowę i przenosimy kuchenkę i okap na lewą stronę;
  2. przenosimy kuchenkę na wyspę.

Jak tak sobie rozważę wszystkie za i przeciw, to bliżej mi (chyba) do drugiej wersji - koronny argument zostaje wysoka zabudowa w której będę mogła wszystko pochować. Niestety nigdy nie korzystałam z płyty indukcyjnej na wyspie - nie wiem ile potrzeba jej miejsca i jak z utrzymaniem porządku wokoło - mąż roztacza wizję ochlapanych podłóg wokoło wyspy (jak by to on nie był sprawcą wszystkich plam na podłodze w kuchni) :)

W internecie jest masa zdjęć kuchennych inspiracji, jednak ja nie znalazłam swojej kuchni :(

Układ podobny do naszego:

prawie nasza kuchnia 001.jpg

 

Z tego zdjęcia wiem, że nie podoba mi się kuchenka i okap w tym miejscu i nie chciała bym białych blatów :D

fragment rzutu parteru.jpg

prawie nasza kuchnia 001.jpg

Edytowane przez boratom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje mi wejście wprost na wannę - tam jest wąsko.

To niech juz będzie ścianka z umywalkami.

Wówczas po obu stronach wanny możesz zrobić zabudowę meblową.

Wanna stricte narożna nie jest zbyt wygodna do mycia.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia - problem z wyspą jest taki, że jest skierowana krótszym bokiem do blatu roboczego ze zlewem. Przez to efektywne miejsce na płytę ma tylko 120 cm szerokości, co daje po 30 cm po bokach płyty. Trochę mało.

Rozumiem, że żadne zabudowy w U czy z półwyspą nie wchodzą w rachubę?

 

Zastanów się też czy okap zwisający z sufitu nad wyspą mieści się w twoich wyobrażeniach? Zasłoni okno.

Zawsze mozna wymyślić inne formy pochłaniaczy - np. montowane w blacie.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie toczymy z mężem dyskusję na temat łazienki - mąż sam zaproponował, że będziemy przesuwać słup i drzwi - cieszę się, bo to oznacza powrót zabudowy po lewej stronie :D

 

 

 

Zabudowa U w kuchni nie wchodzi w grę - widzę że wrzuciłam zły rzut parteru - drugie okno w kuchni to drzwi balkonowe i są przesunięte, jak na obrazku poniżej :D

 

kuchnia i łazienka parter.jpg

 

Półwysep jest do zrobienia - myślałam o tym... o okapach też myślałam - zastanawiałam się jak spisują się takie "ukryte w suficie" .

kuchnia i łazienka parter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Lodówkę chyba lepiej zostawić przy wejściu, schowaną za ścianką, wejdzie tam nawet duża dwudrzwiowa. Wysoka zabudowa po prawej stronie zlewu jest jednak fajnym pomysłem, wartym rozważenia. Może się tam zmieścić pojemne cargo lub zabudowany piekarnik/mikrofalówka. Jeśli z kuchni jest wyjście na taras to lepiej zrezygnować z wyspy, która będzie utrudniała swobodne wyjście na poranną kawę czy letnie śniadanie na tarasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...