Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LUDZIE!!! DESKOWA? CZY NIE??/BO OSZALEJE!!jest 01.42 w nocy!


AVID

Recommended Posts

"majstrowie" powracają do stosowania sprawdzonych rozwiązań, jak chociażby deskowanie... :roll:

 

Pare zl wiecej mozna skubnac z inwestora i mniej rzeczy spieprzyc niz np. przy foli. Mozna wiec pozwolic sobie na prace np. po winku.

Latwiej, przyjemniej, ..bezstresowo,,

Zwroc uwage, ze np nie beda ci doradzali stropu monolitu jak masz w projekcie terive. PO prostu latwiej. Po za tym coraz czesciej ,, majstrowie,, to tak naprawde ludzie z malym doswiadczeniem a deskowac kazdy potrafi, tym bardziej, ze to jakies 3 zl od metra wiecej za robocizne. I nie trzeba dlugo nic wciskac inwestorowi. Wystarczy stwierdzenie, ze ,,panie folie to do dupy, a deskowanie panoczku o to to polezy- ,,lat trzysta,,

Nie bede polemizowal, bo nie jestem budowlancem, ale te prawidlowosci zauwazam u siebie na budowie.

POZDR<

 

 

Sztuka polega na tym by nie dać się skubnąć. Łatwiej się robi, to fakt, bo nie trzeba uważać, gdzie się stąpa. Co do tego, że deskować potrafi każdy... no cóż - widać nie znasz majstrów. Oni potrafią wszystko spiep...

A co do pracy po winku - jeśli im na to pozwalasz - twoja sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 567
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Padi,

 

sądze, że powrot do deskowania wiąze sie z tym, że zbyt wielu inwestorow, ktorzy polozyli folie, mialo pozniej rozne klopoty.

 

Oczywiscie, gdyby ekipa od ukladaniu dachu (folii) była lepsza, gdyby w czasie ukladania pogoda była inna, gdyby to, gdyby tamto, to folia bylaby super. Niestety tak czesto nie jest i pojawiają sie bledy przy ukladaniu folii.

 

A z deskami i papą to jest troche inaczej. Deski są przybijane - bez problemu mozna stwierdzic ich prawidlowe ulozenie. Papa jest rozwijana i tez ma zaklad - czerwona linia wskazuje jak duzy ma byc zaklad. Trudno cos zepsuc. Gdy ktos po papie lazi, nic sie nie dzieje. gdy wieje wiatr, nic sie nie dzieje, gdy papa poczeka rok, dwa albo i dluzej na ostateczne pokrycie, nic sie nie dzieje. stąd chyba powrot do sprawdzonych metod.

 

A tak w ogole to zauwazylem, ze im ktos bardziej zawodowo związany z budownictwem, tym bardziej tradycyjnie buduje, choc kasy przy tym wylozyc musi nieco wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wiesz, nie wszyscy są tacy mądrzy, Zdarzają się idioci, ktorzy wierzą w solidność firmy , a DuPont taką jest. Co do samej zasady budować się według starych zasad czy jednak zaryzykować nowe technologie, to przy takim podejściu nikt z forum nie powinien budować z porotermu (widziałeś dom zbudowany 30 lat temu z ceramiki poryzowanej) , używać tynków gipsowych, cienkich spoin, nowych materiałów hydro i termoizolacyjnych, instalacji na rozdzielaczach i w PEX, czy ogrzewania podłogowego - bo kto to w końcu wie co będzie z nimi za 30 lat.

Coś strasznie jesteś obrażalski. Należy odzielać te dwie sprawy produkt to jedno firma to drugie. To że logo firmy i jej nazwa są znane nie oznacza że ma dobre produkty jedne są pewnie lepsze a drugie gorsze. Zobacz na przykład Coca Cola. Produkty tej firmy są jdnymi z najczęściej zatrzymywanych przez władze sanitarne w USA bo cos zaplesniało bo jakiś kwas sie przedostał po myciu instalacji bo cos tam itp.. Czy ktos o tym wie mało kto a piją prawie wszyscy a jak pija to lubia a jak lubia to dobre. I tak właśnie rosna mity o wysokiej jakosci. A firmy płacą za budowanie takich mitów grube miliony dolców alby ludzie kojarzyli że jak ma logo takie czy inne to juz dobre - sorry ale to obłuda.

Wracając do gwarancji . Gdyby firma naprawdę uważała że jej produkt jest taki dobry to nie bałaby się opinii ekspertów zewnetrznych i nezastrzegała by się przed tym w gwarancji. Jestem przekonany że ta gwarancja to wyłacznie reklama i lep na który ma się złapać jak najwięcej klientów. Specjalnie została ona napisana w taki sposób aby była nie do wyegzekwowania. Pamiętaj że gwarancja to sprawa dobrowolna udzielana przez producenta i wyłacznie na takich warunkach jakie on postawi. Obecnie gwarancja jest traktowana przez producentów jako reklama i w zasadzie sa to puste dokumenty bez pokrycia. A tak na marginesie ciekaw jestem na podstawie jakości jakich produktów uważasz że ta firma jest solidna ile znasz spraw reklamacyjnych które zostały zakończone pomyślnie dla klienta a ile odmownie. Pozdrawiam i bez obrazy bo nie ma o co. Zamieściłeś link do gwarancji :wink: (reklamy) więc napisałem co myśle na ten temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam deski. A przekonał mnie do tego fakt, iż nie spotkałem osoby (w tym również wypowiedzi na forum) , która dałaby deskowanie i żałowałby tego w przeciwieństwie do folii. Wolałem więc dołączyć do tych, którzy nie załują niż ryzykować znaleznienia sie w grupie (moze bardzo małej, ale jednak) "foliowców" którzy maja potem problemy z dachem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem folię taka była moja decyzja kropka i koniec!!!

Jeżeli mam patrzeć że to dobre-to niedobre to lepiej nie budować,

co by nie było wszystko w 100-tu % ma wady i zalety,problem będzie zawsze czy tynk tradycyjny czy rygipsy, ocieplać wełną czy styropianem,

dachówka czy blacha , Myślę że każdy inwestor wie co robi- i z tego będzie

się cieszył , jakby nie było zawsze będzie dobrze---Czas pokaże!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się tylko zastanawiam dlaczego o takich sprawach decyduje inwestor, niedlugo bedzie tez projektowal zbrojenie, przekroje itd.

 

Jak dasz deskowanie i pape to pamietaj, ze musisz zostawic szczeline pomiedzy papa a izol. term. i zrobic wlot przy okapie i wylot powietrza w kalenicy.

 

A krycie mambrana wysokoparoprzepuszcz. tego nie wymaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mjablo

Dobre pytanie też kiedyś się nad tym zastanawiałem. Odpowiedź jest bardzo prosa ale i zarazam smutna. Inwestor decyduje bo nasi wykonawcy są bardzo nędznie przygotowani fachowo sami uczą się z budowy na budowę od inwestorów. A poza tym taka postawa jest dla wykonawców bardzo wygodna bo zawsze mogą później powiedzieć inwestor kazał to tak zrobiliśmy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak już sie zdecydowałem na deskowanie to cieśla mi powiedział że za deskowanie i "opapowanie"policzy 10 zł za 1 metr kw :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: czyli mój kosztorys robocizny zawiększy sie z 1300 na 2600 pln bo mam około 260 metrów kwadratowych dachu.Ile Wy płaciliście za deskowanie +papa?

 

Nam za metr wyszło około 2,94 zł. Facet stwierdził, że jak z deskowaniem to 1000 więcej i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 koperty (garaż i dom). Całość prawie 340 m2. Robili mi więźbę, deskowali, papowali, kontrłaty i łaty. Na to dachówka cementowa. Na dachu wyłaz i 8 okien. Do tego rynny, nadbitka i krokwie we zworki. (szczegóły w dzienniku - razem z fotkami). Do tego obili mi daszki płytą OSB - tego jeszcze nie ma na fotkach.

Koszt to 11 tys plus 9 zł za krokwie od sztuki (jest ich około 80) i 8 zł za m2 nadbitki. Na nadbitkę dałem im deski, oni je przeheblowali i zrobili na pióro-wpust, 2 razy malowana sadolinem. pow. około 90 m2.

 

Mam nadzieję, że to Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deskowicze i Nie..,

 

NIE ZAPOMINAJCIE O WŁAŚCIWEJ WENTYLACJI DACHU NAD PODDASZEM UŻYTKOWYM!

jak macie rozwiązany problem wentylacji dachu bo przyznam szczerze, że dla mnie najwiekszym problemem jest pozostawienie szczeliny wentylacyjnej między wełna i deskami (trzeba tam dać jakieś listwy dystansowe czy co...) no i w dachu kopertowym - przybijajac deski bezposrednio do krokwi (inaczej się chyba nie da) - nie ma szans na uzyskanie ciągłej przestrzeni wentylacyjnej nad wełna mineralną - w wielu miejscach dwie krokwie schodzą się i dalej powietrze nie ma gdzie przepłynąć.

Co innego w dachach z folią wysokoparoprzepuszczalną tam wilgoć przechodzi przez membranę i dalej ucieka "kanałami wentylacyjnymi" utworzonymi przez właściwie nabite kontrłaty.

Czy wogóle można mówić o dobrze wentylowanym dachu kopertowym deskowanym i pokrytym papą?

ps1. osobiście zamierzam deskowac i kryć papą, ale sam w ramach oszczędności, do tego dachówka po paru latach - ale planuje dach dwuspadowy.

ps2 zupełnie nie rozumiem deskowania pod membranę jak w jednym z powyższych postów/ argument o usztywnieniu konstrukcji dachu wydaje mi sie najsłabszy ze wszystkich "za" deskowaniem.

 

AVID najlepsza jest ta decyzja którą masz już za sobą :D

 

Serdecznie pozdrawiam Was Wszystkich,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...