Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

T12345T nie chce tu sie szarpac i kopii kruszyc,ale wezmy inny fragment podpisany przez "OKNOTEST.PL" z data 24.09.2011

VETREX V90+. Sztywne, szczelne, bezpieczne i komfortowe

 

Wynik badań jednoznacznie potwierdza spełnienie tego wymagania, a tym samym okno VETREXU należy uznać za szczelne i niepodatne na niekontrolowaną infiltrację powietrza przez konstrukcję. Od tego okna nie będzie wiało na pewno.

 

Natomiast prawdziwi inwestorzy, doświadczeni, rozsądni i świadomi potrzeb, wybierają wyłącznie okna o ustalonym w badaniach poziomie właściwości eksploatacyjnych, dokładnie odpowiadające ich oczekiwaniom oraz wymaganiom projektu. Ani drogie, ani tanie. Po prostu odpowiednie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T12345T nie chce tu sie szarpac i kopii kruszyc,ale wezmy inny fragment podpisany przez "OKNOTEST.PL" z data 24.09.2011

 

To prawda, napisaliśmy wiele dobrego o oknach V90+, niczego nie zamierzamy odwoływać, bo naszym zdaniem produkt na to zasługiwał, a wykonane przez nas badania, potwierdzały zalety. Jednostkowe przypadki wstępowania błędów i wad nie są zaskoczeniem, są całkowicie zrozumiałe, biorąc pod uwagę charakter i skalę produkcji. Nie było, nie ma i nie będzie na rynku okien doskonałych zawsze i na zawsze. Kto o tym pamięta zawiera umowy o właściwej treści, a potem z nich korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna oknami, a nawiewniki do nich? To też istotna kwestia, a jednak pomijana przez inwestorów.

Nawet T12345T jest chyba sceptycznie do nich nastawiony, co mnie dziwi, gdyż sceptyczność ta stoi w sprzeczności z fizyką budowli.

 

Sceptycznie, to mało powiedziane. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem stosowania nawiewników w oknach i spieszę uspokoić, że moja niechęć nie stoi w żadnej sprzeczności z fizyką budowli. Jeśli już koniecznie ma stać z czymś w sprzeczności, to z koślawym marketingiem sprzedawców tych urządzeń za co oni mogą mnie nie lubić :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TJednostkowe przypadki wstępowania błędów i wad nie są zaskoczeniem, są całkowicie zrozumiałe

Z tym jednostkowym bym polemizowal, gdyz nie tylko ja dostalem takie okna. Szly to cale partie, przez jaki okres to fabryka i sprzedawcy wiedza. Nawet Finladnia napisal ze psioczyl wiele razy pod nosem...

A takie sformułowania "na pewno" wprowadzaja w blad czytajacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja "swoje" przypadki zgłaszam i fabryka wywiązuje się z udzielonych gwarancji. Pewnie że bym chciał by jedno zgłoszenie otwierało całą procedurę sprawdzania wypuszzczonej serii. To byłby świetny chwyt marketingowy i czekam aż nasze firmy okienne wejdą na taki poziom..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sceptycznie, to mało powiedziane. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem stosowania nawiewników w oknach i spieszę uspokoić, że moja niechęć nie stoi w żadnej sprzeczności z fizyką budowli. Jeśli już koniecznie ma stać z czymś w sprzeczności, to z koślawym marketingiem sprzedawców tych urządzeń za co oni mogą mnie nie lubić :-).

To w jaki sposób sugerujesz wykonać napływ powietrza do domów z wentylacją grawitacyjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jaki sposób sugerujesz wykonać napływ powietrza do domów z wentylacją grawitacyjną?

 

Skręcamy termostaty na zero. Otwieramy drzwi do pomieszczeń, a potem... czarodziejski ruch klamki w celu uchylenia lub otwarcia okna, a jeszcze lepiej dwóch jednocześnie na przeciwległych krańcach mieszkania 3 x dziennie po 10 min.

 

Rozszczelniamy okna w kuchni podczas gotowania.

 

Uchylamy okna w łazienkach po kąpieli

 

Kiedy hodujemy kwiatki lub rybki w akwarium można dokupić osuszacz powietrza.

 

I tyle tych grawitacyjnych tajemnic, u mnie wystarcza z naddatkiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T12345T wiesz że ludzie coraz bardziej leniwi

Ą ja pamiętam za młodu codzienny rytuał....wieczorem rozpalenie pieca kaflowego i przed snem na 10 min otwarte okna na osciez..

Jak cudownie się zasypialo.

Fakt okna skrzynkowe niezbyt szczelne...I woda nigdy się nie lala choć przy siarczystym mrozie zewnętrzne skrzydło pokryte cudownym zamarzniętym wzorkiem

Rano i wieczorem rodzice wietrzyli chalupe nawet gdy na zewnątrz było minus 20 i mniej... bo kiedyś były zimy a nie ta kpina co jest od kilku lat

 

Przy odpowiednim podejściu do życia w domu spokojnie z nawiewnikow zrezygnować można i przy okazji zyskać na zdrowiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręcamy termostaty na zero. Otwieramy drzwi do pomieszczeń, a potem... czarodziejski ruch klamki w celu uchylenia lub otwarcia okna, a jeszcze lepiej dwóch jednocześnie na przeciwległych krańcach mieszkania 3 x dziennie po 10 min.

 

Rozszczelniamy okna w kuchni podczas gotowania.

 

Uchylamy okna w łazienkach po kąpieli

 

Kiedy hodujemy kwiatki lub rybki w akwarium można dokupić osuszacz powietrza.

 

I tyle tych grawitacyjnych tajemnic, u mnie wystarcza z naddatkiem.

 

skąd ja to znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...