Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kolektory próżniowe na elewacji domu


poised

Recommended Posts

Ja planuje w swym przyszłym (forsę zbieram , a ceny cięgiem rosną) zamaskować jako balustradę balkonu na szerokości całej fasady. A balkonik jako stałe zacienienie dużych okien parteru latem. To jest skierowanej wprost na południe. Z tym że mi pasowałyby przelotowe termosy nie zaślepione jako powietrzne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz link do podobnej instalacji https://ecoquent.pl/ecoquent/jak-funkcjonuje-dom-zasilany-energia-sloneczna/

 

[ATTACH=CONFIG]424477[/ATTACH]

 

Przecież nie dla samej oszczędności w pozyskiwaniu energii nazwę ją "darmową" człowiek żyje.Dom ładny ale zaiste bardzo oszpecony i to nie kumam dlaczego.Ile tam osób zamieszkuje? To przerost formy nad treścią.Po co ? Jakie jest bezpieczeństwo tak usytuowanych paneli?.Mam próżniowo rurowe już przeszło 10 lat jako pierwszy w swojej miejscowości. Nic mi się nie zagotowało (choć początki były z podłączeniem rożne) ,są na dachu ustawione optymalnie.Rano grzeją wodę nazwę "do pracy" , a potem grzeją ją (okres przedłożony letni ) w miarę zużycia.Pompa solarowa zabezpieczona UPS -em i zbiornikiem w razie "W" na odprowadzenie płynu gdyby technika źle zadziałała. ZCWU 350 l wspomaganie CO .Własnie w zimie gdy ten dobroczyńca zaświeci nie dogrzewają zasobnika li tylko dogrzewają CO , a w szczególności podłogówką.Pisałem już o moich próżniowo rurowych wielokrotnie.Temp max ,które pamiętam to coś około 77 stC na wyświetlaczu.Wiem ,że dużo ale spokojnie dajemy radę.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, ale jak to zamontować jak się nie jest instalatorem

 

Chcesz kupić sam zestaw solarowy i pionowo go podłączyć jak na w/w zdjęciu? Gwarancję oczywiści odrzucasz .Jak rozumiem.Kupisz ,zamontujesz podobnie j/w ,poprowadzisz prawidłowo instalację , odpowiednio ja zabezpieczysz ,uzbroisz w ZCWU chyba ,że masz inny pomysł na kumulowanie energii ze słoneczka i będzie git.Czasami to mnie przerażają takie pomysły szukając oszczędności.Zawsze powtarzam i powtórzę to w mej subiektywnej ocenie."Piekarz jest od pieczenia bułeczek".Dalej sobie dośpiewaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić sam zestaw solarowy i pionowo go podłączyć jak na w/w zdjęciu? Gwarancję oczywiści odrzucasz .Jak rozumiem.Kupisz ,zamontujesz podobnie j/w ,poprowadzisz prawidłowo instalację , odpowiednio ja zabezpieczysz ,uzbroisz w ZCWU chyba ,że masz inny pomysł na kumulowanie energii ze słoneczka i będzie git.Czasami to mnie przerażają takie pomysły szukając oszczędności.Zawsze powtarzam i powtórzę to w mej subiektywnej ocenie."Piekarz jest od pieczenia bułeczek".Dalej sobie dośpiewaj.

 

 

Gdzie napisałem, że będę sam montował kolektory??

Źle chyba zrozumiałeś :)

 

Zdjęcie jest tylko przykładem montażu, raz że to bardzo duże, a dwa moje jak już będą kilka metrów wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie napisałem, że będę sam montował kolektory??

Źle chyba zrozumiałeś :)

 

Zdjęcie jest tylko przykładem montażu, raz że to bardzo duże, a dwa moje jak już będą kilka metrów wyżej

 

Zadałeś takie pytania:

 

Jakie polecacie kolektory na elewacji w pozycji pionowej??

 

spoko, ale jak to zamontować jak się nie jest instalatorem

 

czyli chcesz takie i chcesz je spróbować sam zamontować.Tak to zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...