Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Strop pytanie i jednocześnie problem


Recommended Posts

Witam, nie dawno kupiłem mieszkanie do którego przynależy dość spory budynek gospodarczy w którym cześć jest przeznaczona na garaż. Jako iż lubię majsterkowanie przy samochodach chciałbym trochę zmodernizować pomieszczenie. Obecna wysokość "garażu" wynosi około 6 metrów. Planuję w niedługim czasie obniżyć pomieszczenie stropem drewnianym moje pytanie, jaką wysokość stropu powinienem mieć żeby wjechać tam np busem coś w stylu vw t4 itp, dodam że pomieszczenie jest przygotowywane pod naprawy blacharskie jak i lakiernicze. Druga sprawa jakich materiałów powinienem użyć aby wyszło to dobrze i jednocześnie nie drogo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie ma możliwości być właścicielem budynku bez własności gruntu. Skoro grunt to współwłasność, to tak samo z konstrukcją budynku i innymi częściami (poza wydzielonym lokalem, którego jesteś jedynym właścicielem, jak rozumiem).

Musisz więc mieć na wszystkie działania przekraczające zwykły zarząd (w tym przypadku przebudowę) zgodę wszystkich współwłaścicieli.

 

A na resztę pytań, odpowie Ci projektant, przy projekcie przebudowy niezbędnym do pozwolenia. Oczywiście jak uzyskasz zgodę współwłaścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o wysokości pomieszczenia ale nie podajesz czy chcesz majsterkować prz samochodzie na podnośniku.

Jeżeli tak to sprawdź na jaką wysokość podnosisz samochód, dodaj wysokość samochodu + jakieś 20-50cm i będziesz miał odpowiedź na temat wysokości.

W jakim celu obniżasz pomieszczenie i zakładasz strop?

Chcesz ten strop użytkować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na sprostowanie. Pomimo iż teren gruntowy jest wspólny, to jest wzmianka w KW o podziale na części które stanowią odrębną własność. Tak więc z tym nie powinno być najmniejszych problemów.

 

Jak jest jedna KW, to jest jedna nieruchomość. Jak coś jest odrębną własnością, to ma swoją KW.

Możesz mieć co najwyżej wpisane części do wyłącznego UŻYWANIA. Ale to nie własność i nie możesz samodzielnie o niej decydować w zakresie przekraczającym zwykły zarząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o własności zapomniałem dodać że jest osobna księga na każdy przydział pomimo tego iż jest to jeden budynek

 

Czyli standardowo masz wydzielony lokal (wnętrze, część budynku - bez jego konstrukcji, dachu, elewacji itd.) a reszta to część wspólna (w tym dach i strop). I sam ruszyć nie możesz. W urzędach różne rzeczy się dzieją, ale nie powinieneś dostać pozwolenia bez zgody wszystkich współwłaścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze zrozumiałem pomimo tego że lokal jest moja własnością i tak muszę pytać resztę o zgodę na rzeróbki? Trochę to po kręcone ale do ogarnięcia. Bardziej zastanawiają mnie materiały jakich najlepiej użyć aby było to dobrze zrobione. Chciałbym to zrobić z drewna a gura była by używana głównie jako mały magazynek na jakieś pierdoły żeby nie był zbytnio obciążony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...