Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domy z płaskim dachem. Komfort cieplny.


Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Nigdzie nie udało mi się na forum odszukać doświadczeń osób które mieszkają w budynkach dwukondygnacyjnych z płaskim dachem.

Wiem że wielkim minusem jest brak strychu.

Ale bledziej obawiam się o komfort cieplny na piętrze...

Domy ze spadzistym dachem zawsze mają strych i tam jest najcieplej w lato (ciepłe powietrze idzie w górę)

Jak będzie z płaskim dachem? Odczuwalnie cieplej na piętrze?

Ktoś się na tym zna?

Dom ma być zakupiony od dewelopera.

Opis wykonania dachu:

" membrana dachowa Rhemofol plus styropian ze spadkiem 2% od 20 cm wzwyż "

 

Boję się też zacieków na elewacji...

 

P.S. Czy na forum można dać linki do ofert deweloperów aby ktoś fachowym okiem ocenił praktyczność rzutów i opłacalność inwestycji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Nigdzie nie udało mi się na forum odszukać doświadczeń osób które mieszkają w budynkach dwukondygnacyjnych z płaskim dachem.

Wiem że wielkim minusem jest brak strychu.

 

Poczytaj mój dziennik. :)

Ale ja mam min. 60 styro na dachu

Strych do niczego nie jest mi potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upał w sypialni to najgorsze co może się przytrafić w nowym domu...

Czyli dom tradycyjny (2 kondygnacje) ze strychem da lepszą termoizolację? (Na dachu dachówka ceramiczna angobowana i wełna 20 cm i 5cm styropianu na posłudze strychu,

pokoje na piętrze bez skosów. Ściana kolankowa na strychu 20 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddasze użytkowe z oknami połaciowymi nagrzewa się latem o wiele bardziej.

 

Nagrzewanie zależy od jakości wykonania budynku (izolacji, układu okien względem stron świata).

Jeżeli deweloper oszczędza na jakości lub buduje niezgodnie z technologią, to niezależnie od kształtu dachu coś zawsze będzie szwankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- izolacja termiczna : 20cm XPS jako minimum na stropie to jest grubość wystarczająca i z zapasem !

!

 

Typowe myslenie architekta którzy nie bedzie płacił zwiekszonych rachunków za ogrzewanie przez inwestora. Pomijam fakt bardzo słabej izolacji kanałów wentylacyjnych które byłyby ułozone na tym stropie. Coz z tego wymagania normy beda spełnione, minimalne wymagania. Takich rzeczy sie juz nie poprawia albo poprawa jest trudna i kosztowna.

Rozmawiam z wieloma inwestorami, praktycznie nie zdarzyło sie aby kazdy z nich nie narzekał na pracę architektów którzy izolację dozują tak jakby była ona ze złota. Jest to wynik braku wiedzy z tego zakresu co zresztą przekazano nam podczas studiów audytorskich albo kierują (?)sie przesadną dbałoscią o finanse przyszłych inwestorów, byc moze są tez inne powody. Jakie by one nie były wszystkie są godne potępienia bo narazają inwestora na zwiekszone wydatki na ogrzewanie w czasie eksploatacji wybudowanego domu który czasem jest inwestycją i dorobkiem całego zycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asolt - odpuś sobie !

zwróć uwagę co napisała osoba pytająca :

" Dom ma być zakupiony od dewelopera " - czyli nie ma wpływu na warstwy przegród budowlanych

" Polistyren XPS na zakład spad 2% 0,035 20-30cm "

bądź uprzejmy i policz ile wynosi współczynnik peznikania ciepła dla samego XPS o grubości 20-30cm

 

- skąd wiedza, że w XPS-ie będą biegły jakieś instalacje ? ( " kanały wentylacyjne na stropie " )

- a może w ogóle ta dyskusja nie ma sensu skoro, np. budynek ma wentylację grawitacyjną ( ? ), a "kołki" mocowania EPDM zrobią dodatkowo swoje lub ... ciągłość izolacji jest w sferze marzeń ( ? )

Edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asolt - odpuś sobie !

zwróć uwagę co napisała osoba pytająca :

" Dom ma być zakupiony od dewelopera " - czyli nie ma wpływu na warstwy przegród budowlanych

" Polistyren XPS na zakład spad 2% 0,035 20-30cm "

bądź uprzejmy i policz ile wynosi współczynnik peznikania ciepła dla samego XPS o grubości 20-30cm

 

- skąd wiedza, że w XPS-ie będą biegły jakieś instalacje ? ( " kanały wentylacyjne na stropie " )

- a może w ogóle ta dyskusja nie ma sensu skoro, np. budynek ma wentylację grawitacyjną ( ? ), a "kołki" mocowania EPDM zrobią dodatkowo swoje lub ... ciągłość izolacji jest w sferze marzeń ( ? )

 

Dlaczego mam odpuszczac? Ostatnio wykonywalismy instalacje wm w domu w którym architekt zaprojektował 8 cm styropianu na podłodze.

Wiem o co pytał inwestor i wiem ile ma byc xps na stropie, ale takie zapewnienia o zgodnosci z normą powodują lekkie zamieszanie u innych inwestorów, skoro architekt twierdzi ze taka grubosc jest ok, to po co ma byc wiecej. W tym konkretnym przypadku inwestor nie ma wpływu na zwiekszenie grubosci, ale mowa o zapasie to przesada. Dlatego opinie o podejsciu architektów do termoizolacji sa takie a nie inne. Nie chciałbym cytowac wypowiedzi niezadowolonych inwestorów o błedach w izolacji termicznej bo one sie do cytowania nie nadają. Ja widzę problem, a mam do czynienia rocznie z klikaset projektami. Dlatego tez o tym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asolt

- głupotą na Forum, jest podejście, że skoro ( przykładowo ) jeden / drugi architekt wydał gdzieś izolację po minimach, to cała grupa powinna być oceniana w sposób negatywny. Każdy może sobie tak twierdzić ( jego prawo ), ale absolutnie nie zgadzam się na uogólnianie i rozmydlanie tematu.

- pytający zadał KONKRETNE pytanie, to w sposób KONKRETNY odpowiedz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 2 Pytania

- A czy w domach parterowych z płaskim dachem jest lepszy komfort cieplny zakładając taką samą izolacje?

- Czyli najlepiej wypadają na tym tle domy 2 kondygnacyjne (parter + piętro) z dachem tradycyjnym 2 spadowym (poddasze nieużytkowe) gdzie na piętrze nie ma skosów ani okien dachowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...