Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolacja przeciwwilgociowa chudziaka


Recommended Posts

Mam zamiar na chudziaka położyć folię atestowaną 0,5 mm i mam pytania

1. Czy muszę zagruntować chudziaka?

2. Wystarczy jedna folia?

3. W miejscu gdzie mi wychodzi papa, która była położona na fundamencie i wchodzi na chudziaka 20 cm kładę własnie tą folia na tą papę i wywijam na ścianę? Czy inaczej to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar na chudziaka położyć folię atestowaną 0,5 mm i mam pytania

1. Czy muszę zagruntować chudziaka?

2. Wystarczy jedna folia?

3. W miejscu gdzie mi wychodzi papa, która była położona na fundamencie i wchodzi na chudziaka 20 cm kładę własnie tą folia na tą papę i wywijam na ścianę? Czy inaczej to zrobić?

 

Połóż papę i zgrzej z zakładami. Jeśli się uprzesz na folię to nic nie musisz gruntować bo po co. Ile byś nie dał folii i tak się podziurawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrzebuje dawać papy, gruba folia wystarczy w zupełności, atestowana gruba, wcale nie jest taka tania. Generalnie chodziło mi jak ją połączyć na styku folia-papa żeby zapobiec kapilarnemu podciąganiu wilgoci. Kto w ten sposób robił niech się podzieli doświadczeniem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleilem na taśmę butylowa, ale zakłady pod ścianami też były z pe. Dodatkowo wywinalem na ścianę. Butyl lekko podgrzewalem opalarka bo jeszcze chłodno było. Folia gruba 0.5 conpar, nie idzie tego przedrzeć chyba że rusztowaniem.

 

Czyli układałeś folię na chudziaku, jak dochodziłeś pod ścinę to tam sklejałeś butylem i potem jeszcze tą samą folię wywijałeś na ścianę tak?? Chodzi mi o to czy to robiłeś jednym arkuszem folii, a następnym arkuszem wywijałeś na ścianę?

Edytowane przez walent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym arkuszem lecialem ale potrzebne są do tego 2 osoby żeby to dobrze ponaciagac. Tylko u mnie pod ścianami była gruba folia więc na butyl to ładnie trzymało. Nie wiem jaka masz tą pape, ale jak dachowa z posypka to ta taśma butylowa może od niej odchodzić.

 

ok, a zanim położyłeś folię to miałeś jakieś instalacje na chudziaku?? Jak tak, to folię wsuwałeś pod te instalacje czy dawałeś na instalacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...