Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DRZWI WEWNĘTRZNE: przeszklone czy pełne? Dyskusja, opinie, rady


Tommco

Recommended Posts

w sypialniach raczej pelne bez przeszklen + sy (wieksza prywatność, cisza, nie przeszkadza ci swiatlo z korytarra )

- sy (ciemny korytarz jak nie masz okna, moze ... wrazenie klaustrofobii ?

 

 

peilin : pies szuka miejsca gdzie ma chlodniejsze powietrze i cos zimnego dlarego wklada tam swoj kinol :)

...moze jeszcze lubi podziwiac krajobrazy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 208
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My zdecydowaliśmy się na przeszklone drzwi (nie lubię ciemnych korytarzy). Drzwi z Porty z układem trzech przeszklonych rombów (na parterze) oraz trzech kwadratów (na górze).

Jeszcze nie są przeszkolone - przede mną decyzja czy może pleksi czy matowa szyba??

Tylko do spiżarni dałam całe - bez przeszklenia.

Myślę, że w drzwiach do łazienki zupełnie przeszlenia nie przeszkadzają (tylko trzeba dać matowe szkło) -powiedziałabym, że świetnie wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Też jestem na etapie poszukiwania koloru i wypełnienia drzwi wewnętrznych. Pełne hałas tłumią, ale pozostaje jeszcze bardzo ważny argument doświetlenia. Przeszklone zamknięte drzwi oświetlają z pokoju ciemny korytarz. Pełne odcinają światło całkowicie więc w najjaśniejszym dniu lipca w holu trzeba włączać lumpy. Ale chodzi o to żeby te zalety nie przysłoniły wad (czy jakoś tak, wg Stasia Tyma)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też planuję pełne!! Teraz ( drzwi mam przeszklone ) mam na drzwiach do sypialni powieszony wieszak a na nim zimowe płaszcze ( coby mi najmniejszy promyk światła z przedpokoju nie drażnił oczu )Córcia w swoim pokoju powiesiła plakaty na drzwiach -powód ten sam ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - pełne drzwi przy wszystkich zaletach zaciemniają hol. Byłem w nowym Sopranie gdzie trzy sypialnie na górze mają pełne drzwi co skutkowało tym, że na maleńkim korytarzyku i prowadzących do niego schodach było prawie ciemno. Też wolelibyśmy pełne ale chyba ze względu na doświetlenie wybierzemy trochę oszklone np.mlecznym szkłem. Dochodzi też kwestia dobrego samopoczucia- moja żona lubi wiedzieć czy dorastający synowie są w swoich pokojach, czy nie siedzą za długo po nocach - no wiecie - taka wewnętrzna kontrola bez wstawania z łóżka. Może na ten temat powinny wypowiedzieć się osoby doświadczone w kwestii posiadania odpowiednich drzwi + nastoletnich dzieci...? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja biorę do sypialni przeszklone, bo

- nie zabiorą światła w hollu między sypialniami

- nie zmienią proporcji holli i korytarzyków pozbawiając ich tego światła

- mały Stasio nie będzie się bał zasypiać, jak będzie widział światło za drzwiami, będzie spokojniejszy wiedząc że ktoś czuwa w hollu przed sypialnią (nawet jeśli to będzie tylko telewizor)

- w naszej sypialni - możliwość podglądu, że zbliża się dziecię w momencie "w którym rodzice nie chcą by im przeszkadzać"

- możliwość inwigilacji narybku "jeszcze nie śpicie? gasić światło!"

- drzwi szklane można zasłonić wieszając plakat czy inaczej je zaklejając, jeśli komuś przeszkadzać będzie światło - z pełnymi nie da się już nic zrobić, ze szkolnymi jest wiec więcej możliwości

- co do hałasu, to planuję hałasowanie na parterze, a na piętrze będą już tylko sypialnie. Pozatym ja w mieszkaniu miałem drzwi z przeszkleniem i nigdy mi do głowy nie przyszło, żeby sie złościć na tych co hałasowali po 2-giej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - pełne drzwi przy wszystkich zaletach zaciemniają hol. Byłem w nowym Sopranie gdzie trzy sypialnie na górze mają pełne drzwi co skutkowało tym, że na maleńkim korytarzyku i prowadzących do niego schodach było prawie ciemno. Też wolelibyśmy pełne ale chyba ze względu na doświetlenie wybierzemy trochę oszklone np.mlecznym szkłem. Dochodzi też kwestia dobrego samopoczucia- moja żona lubi wiedzieć czy dorastający synowie są w swoich pokojach, czy nie siedzą za długo po nocach - no wiecie - taka wewnętrzna kontrola bez wstawania z łóżka. Może na ten temat powinny wypowiedzieć się osoby doświadczone w kwestii posiadania odpowiednich drzwi + nastoletnich dzieci...? Pozdrawiam

W ciągu dnia drzwi sypialni mogą być otwarte, co da nam trochę światła dziennego na korytarzu.Jeśli chodzi o dorastających synów - sama mam 13-latka ale:po pierwsze mam do niego zaufanie, po drugie nie planuję u niego w pokoju telewizora ani komputera czyli głównych sprawców ew.nocnego siedzenia, chociaż na szczęście jak na razie w nocy,to lubi czytać ale kto z nas nie lubi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na ten temat powinny wypowiedzieć się osoby doświadczone w kwestii posiadania odpowiednich drzwi + nastoletnich dzieci...? Pozdrawiam

Tak jak pisałam wcześniej -córcia ( 18 lat) cobym nie widziała jak długo siedzi w nocy( kopmuter + muzyka+ ksiązki) zaciemniła szyby w drzwiach ,wieszając na nich plakaty ( wczesniej zarzucała koc :o ) Dzieciaki jak chca zawsze znajdą sposób ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również planuję przeszklone i to dosyć mocno (tzw. duży szpros). Takie właśnie najbardziej mi się podobają i nie wyobrażam sobie w swoim domu innych. Drzwi pełne są dla mnie zbyt "przytłaczające".

 

A poza gustem (o którym podobno się nie dyskutuje), argumentacja dokładnie taka, jaką podał Mieczotronix.

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja biorę do sypialni przeszklone, bo

- nie zabiorą światła w hollu między sypialniami

- nie zmienią proporcji holli i korytarzyków pozbawiając ich tego światła

- mały Stasio nie będzie się bał zasypiać, jak będzie widział światło za drzwiami, będzie spokojniejszy wiedząc że ktoś czuwa w hollu przed sypialnią (nawet jeśli to będzie tylko telewizor)

- w naszej sypialni - możliwość podglądu, że zbliża się dziecię w momencie "w którym rodzice nie chcą by im przeszkadzać"

- możliwość inwigilacji narybku "jeszcze nie śpicie? gasić światło!"

- drzwi szklane można zasłonić wieszając plakat czy inaczej je zaklejając, jeśli komuś przeszkadzać będzie światło - z pełnymi nie da się już nic zrobić, ze szkolnymi jest wiec więcej możliwości

- co do hałasu, to planuję hałasowanie na parterze, a na piętrze będą już tylko sypialnie. Pozatym ja w mieszkaniu miałem drzwi z przeszkleniem i nigdy mi do głowy nie przyszło, żeby sie złościć na tych co hałasowali po 2-giej stronie.

 

Podpisuję się pod kolegą w całej rozciągłości z tym ,że mój mały Stasio ma na imię Konrad i jest już całkiem dużym 18-latkiem :wink:

 

Pozdrowionka - Maxtorka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...