Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DRZWI WEWNĘTRZNE: przeszklone czy pełne? Dyskusja, opinie, rady


Tommco

Recommended Posts

Pewnie każdy to przerabiał... Ja wiedziałam, że chcę ciemne drzwi, schody, panele w całej otwartej części domu oraz meble w kuchni i jadalni. Z tego względu okna mam białe, żeby w pomieszczeniach nie było za dużo "drewnianych" odcieni i żeby w reszcie pomieszczeń, gdzie mam jasne, klonowe meble, nie zgrzytały te ciemne okna :)

Do ciemnych okien dałabym drzwi i schody w takich samych odcieniach i pewnie starałabym się, żeby meble też były zbliżone kolorystycznie...

 

Ja tez się zastanawiam nad białymi oknai od wewnątrz. A mogę spytać jakie macie wtedy parapety, do czego je dobieracie, do podłogi, drzwi, mebli czy białe do okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 208
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My niestety mamy plastikowe, białe z lekkim marmurkiem. Dom budował nam developer i nie mieliśmy pola manewru, bo jak go kupiliśmy, to parapety były już zamówione... Gdybym mogła, wybrałabym z kamienia, ale też jasne. Właśnie jakiś jasny marmurek (bo na jednolitej bieli bardzo widać kurz).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrócę do tematu drzw3i - my wybraliśy (do mieszkania) przeszkolene i to sporo tego szkla. Takie sa i w pokojach i w łazience. Ponieważ sa ciemne a przedpokoj długi i waski tob bylo jedyne rozwiązanie żeby go nie zaciemniać. no i takie mi się po prostu podobały.

CO do intymnośći - też sie zaczęłam zastanawiać, już po kupnie, ael sprawdzaliśmy na różne sposoby i nic nie widać przez to szklo. Jak sie stanie bliżej drzwi, tak do pół metra to widać zarys sylwetki, a tak co najwyżej że światlo jest jasniejsze lub ciemniejsze.

Szkło jest mleczne, bezpieczne - malgos - szyba skonstruowana jest tak, że między dwa arkusze szkla wklejona jest folia matowa, ktora w razie zbicia szyby ma ja tez "trzymać" Bić nie próbowalam jeszcze więc nie wiem jak sie sprawdza ale ufam że jest jak mowią. Widziałam takie szkło u szklarza, bo szukałam do reszty drzwi, które odnawiamy.aaaaaa, po obu stronach szklo jest gładkie, nie szronione, co też jest dużym atutem, bo to szronione strasznie sie maca.... i nie daje się potem zmyć - sprowadziłam na szafkach w łazience u teściów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie wlacznie z lazienkami identyczne mocno przeszklone matowa szyba

 

calosc podzielona na 4 elementy

 

wszedzie jest super jasno a gdyby byly pelne to juz tak ladnie by nie bylo

 

jedynie we wiatrolapie gdzie sa drzwi na parter i do piwnicy dolnej szyby nie ma ze wzgledu na ewentualne uszkodzenia czy brud itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o rany ile osób tyle opinii :roll:

Ja za nic bym teraz nie kupiła drzwi przeszklonych do sypialni. W naszej sypialni i dziecięcym są pełne. Wszędzie indziej z przeszkleniami.

Do szału mnie doprowadza zapalone swiatło na przedpokoju kiedy śpię. A tak bez szybek nie będzie przeszkadzać :) A w pomieszczeniach gospodarczych, łazience itp dzięki szybom widać, ze zostało światło zapalone. Tylko my wybraliśmy z Porty takie z wąskimi paskami szkła mlecznego.

W ciągu dnia przedpokój jest doswietlony, bo i sypialnia i dziecinny są pootwierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Drzwi przeszklone doświetlają korytarz; ten jest najczęściej pozbawiony okien (w znacznej części projektów tak jest). Jeśli drżysz o bezpieczeństwo dzieci, to wybierz wzór z kilkoma mniejszymi szybkami zamiast jednej dużej tafli szkła. Mniejsze szybki w drzwiach trudno jest rozbić samy trzaskaniem.

Z drugiej strony pełne drzwi wyglądają w niektórych modelach tak jakby dostojniej...

Trzeba też uważać przy zamawianiu drzwi produkowanych seryjnie - niektóre kolekcje mają drzwi pełne, które nie pasują do przeszklonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ddoommiinniikk

 

Twój post jest dla mnie bardzo cenny. Nie wpadłam na to, że:

 

Z drugiej strony pełne drzwi wyglądają w niektórych modelach tak jakby dostojniej...

Trzeba też uważać przy zamawianiu drzwi produkowanych seryjnie - niektóre kolekcje mają drzwi pełne, które nie pasują do przeszklonych.

 

To, że drzwi przeszklone doświetlają korytarz i na szybkach bardziej widać ślady jest oczywiste.

 

Pozdrawiam

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lepsze są mimo wszystko drzwi przeszklone - choćby tylko w 1/3 od góry - jak te:

http://www.dewro.pl/drzwi/d310big.jpg

 

Ja mam teraz w pokojach przeszklone w połowie, z kilkoma małymi szybami. Dzięki temu, że szkło jest nieprzeźroczyste i z nierówną fakturą nie widać na nich śladów zabrudzeń.. a światło przechodzi :) I raczej nie ma szans na wybicie w nich szyby - przynajmniej sądząc po dotychczasowym użytkowaniu.

Podobne do tych:

http://www.dewro.pl/drzwi/d208-big.jpg

 

Dodatkowo wydaje mi się, że wyższość przeszklonych leży też w estetyce. W holach gdzie jest kilka par drzwi - drzwi pełne źle wyglądają, dają wrażenie takiej jakby "klatki".. i wtedy przeszklone wyglądają lepiej.

 

No ale wszystko kwestia gustu :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszklone są ładniejsze- według mnie- i dlatego daję przeszklone tam, gdzie będą widoczne i dodatkowo doświetlą pomieszczenia z niedoborem światła. Będą np. pomiędzy wiatrołapem a holem, kuchnią i salonem. Do sypialni tylko pełne. Chyba by mnie moje nastoletnie dzieci zamordowały, gdybym chciała (a nawet tylko była w stanie) kontrolować, o której gaszą światło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...

Mam podobny dylemat: wczoraj zamawiałam drzwi do swojego domu-wszędzie pełne oprócz przejścia z wiatrołapu do cześci dziennej,gdzie będą 5 szybkowe.Ale o co chodzi-Pan,który robił pomiar, zdziwił sięże do łazienek chcę również pełne i raczej mi doradził,żeby dać choć jedną szybkę od góry,że będzie widniej,że będzie widać,że ktoś jest w środku ja do tej pory uważałam,że jak mam okno w łazience to po co mi to okienko:/ Ale powiem szczerze,że dał mi trochę do myślenia:sick: Mam dom parterowy,drzwi jest sporo ,może rzeczywiście "odmienić" te łazienki drzwiami z tą szybką :sick:

Proszę o poradę:(

murator-m32-zielona-rownina-dom_456_3_377x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Mam podobny dylemat: wczoraj zamawiałam drzwi do swojego domu-wszędzie pełne oprócz przejścia z wiatrołapu do cześci dziennej,gdzie będą 5 szybkowe.Ale o co chodzi-Pan,który robił pomiar, zdziwił sięże do łazienek chcę również pełne i raczej mi doradził,żeby dać choć jedną szybkę od góry,że będzie widniej,że będzie widać,że ktoś jest w środku ja do tej pory uważałam,że jak mam okno w łazience to po co mi to okienko:/ Ale powiem szczerze,że dał mi trochę do myślenia:sick: Mam dom parterowy,drzwi jest sporo ,może rzeczywiście "odmienić" te łazienki drzwiami z tą szybką :sick:

Proszę o poradę:(

 

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań. Jeśli łazienka jest jasna, to na pewno nie ma potrzebny jej doświetlania za pomocą drzwi z przeszkleniem. Mogą one za to spełniać swoją drugą funkcję - przez szybkę widać, czy w środku jest zapalone światło, a tym samym, czy łazienka jest zajęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...