Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DRZWI WEWNĘTRZNE: przeszklone czy pełne? Dyskusja, opinie, rady


Tommco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 208
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja jestem za drzwiami przeszklonymi. Drzwi pełne kojarzą mi się z hotelami...a przeszkone przecież zawsze można na noc przesłonić. Oczywiście nie jestem zwollenikiem szyb przez które widać wszystko.

Ja wybrałem takie drzwi:

http://foto.onet.pl/upload/20/44/_350116_n.jpg

Te na wprost są do mojego pokoju. Te po prawej stronie są do łazienki dla domowników. Doszedłem do wniosku, że też mogłyby być całe przeszklone.

 

PS. Dodatkowo mam luksfery do pokoju i łazienki z korytarza...ups :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja myslę, pełne czy przeszklone? hmmm, na pewno pełne - już to raz przerabialiśmy podczas remontu mieszkania i wtedy z przeszklonych zmienilismy na pełne właśnie ze względu na halas i światło wpadające przez szyby w drzwiach. To na prawde może być uciążliwe. Dlatego teraz w naszym domku wmontujemu drzwi pełne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiliśmy remont mieszkania, sosnowe pełne, najtańsze, sami sadolinem malowaliśmy i wstawialiśmy, do dzisiaj,5 lat doskonale funkcjonują, a w domu będą pełne,proste, takie właśnie hotelowe, klonowe albo brzozowe, więc rozświetlą trochę wnętrze. U nas nawet, gdyby byly z szybami,to i tak niewiela świala by przepuszczały...więc wiele zależy jeszcze od projektu.

a co do malych tuptusiow i tego, że można je odpowiednio wcześniej zauważyć :D :D :D to raczej czujkę ruchu i automatyczną blokadę zamka trzebaby zalożyć. Mieczu ja mam takiego 4 lata prawie, toż to szybsze od F - 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aktualnie wynajmowanym mieszkaniu mamy drzwi pełne, drewniane, białe. Najczęściej w ciagu dnia otwarte. Dzieci (już w wieku 9 i prawie 11 lat) nawet wolą, aby wieczorem, gdy idą spać, pozostawały otwarte, by smuga światła z jadalni lub drugiego pokoju wpadała do ich sypialni. Ja natomiast kilka razy dziennie "obchodzę" wszystkie pomieszczenia, głównia zamknięte łazienki i garderobę, by sprawdzić i ew. pogasić pozapalane przez dzieci lub małżonka :wink: swiatła, których z zewnątrz nie widać (a potrafią sie palić całymi godzinami :-?). Jest to dosyć uciążliwe i myślę sobie, że gdyby były przeszklenia, to rodzinka łatwiej??? zauważałaby pozostawione światło. Aby zwrócić dzieciom na to uwagę, odcinaliśmy po pare groszy z kieszonkowego, aby to one "płaciły" za marnowanie energii :) .

W nowym domu planujemy większość drzwi z przeszkleniami (gł. by doświetlić niektóre zakamarki), ale bardzo podobają mi się pełne, a widziałam piękne drzwi z czerwonego dębu u mojej koleżanki wykonane przez stolarza. Po prostu cudo!

Żona Zarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najwyższy wyraz bezguścia . Ale o gustach trudno dyskutować...

:D

pozdrawiam

 

 

Bez komentarza.

 

Mnie się one bardzo podobają, są proste i eleganckie. Magi - pozdrowienia od drugiej tandeciary :wink:

Beata

 

Zgłasza się kolejna tandeciara ;-) Zresztą nie wiem jak te drzwi mogły być tak postrzegane :o :o ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za drzwiami przeszklonymi. Drzwi pełne kojarzą mi się z hotelami...a przeszkone przecież zawsze można na noc przesłonić. Oczywiście nie jestem zwollenikiem szyb przez które widać wszystko.

Ja wybrałem takie drzwi:

http://foto.onet.pl/upload/20/44/_350116_n.jpg

Te na wprost są do mojego pokoju. Te po prawej stronie są do łazienki dla domowników. Doszedłem do wniosku, że też mogłyby być całe przeszklone.

 

PS. Dodatkowo mam luksfery do pokoju i łazienki z korytarza...ups :lol:

 

 

Jedyne pełne drzwi sa do piwnicy. Drzwi do łazienek też dałem przeszklone - jedyna różnica to taka że mam 5 pól przeszklenia a nie 4 jak TY. Przeszklenie jest rozwiazaniem estetycznym i doswietlajacym przestrzeń a szkło lakomat daje intymność osób w tych pomieszczenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też przesklone.

 

Teza o hałasie przedostającym się przez drzwi przeszklone pochodzi pewnie od mieszkańców bloków z wielkiej płyty, w których akustyka jest wiadomo jaka. Ponadto teraz montuje się na ogół futryny z uszczelkami gumowymi o dużo większej szczelności od "standardowych" futryn ze stali.

 

Nie poto buduję dom, aby czuć się jak w bunkrze czy hotelu - kompletnie odcięty od świata.

 

Więc więcej światła i przestrzeni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

http://www.drewpol-drzwi.pl/italia.html

 

z tej firmy koleżanka załozyła drzwi - cudniaste- zaokrąglone ,szerokie ościeżnice , drzwi z uszczelkami , cichutko zamykające sie - ja jestem pod wrażeniem

 

zobaczcie sami :lol: :lol:

 

http://www.drewpol-drzwi.pl/grafika/drzwi/d506-big.jpg

http://www.drewpol-drzwi.pl/grafika/drzwi/d505-big.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...