Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DRZWI WEWNĘTRZNE: przeszklone czy pełne? Dyskusja, opinie, rady


Tommco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 208
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja na lewej rece mam pamiątkę z wylatującej szyby w drzwiach...miałam 15 lat ,kiedy reką chciałam przytrzymać drzwi ( przeszklone) aby nie zatrzasnąły sie z hukiem ...wybiłam ręką szybę i ogromna tafla spadła mi na ręke ...

moja pamiatka z podobnej sytuacji, to dwucentymatrowa dziura w debowym parkiecie. Po tym wydarzeniu wymienilismy szyby w drzwiach na nieprzejrzysta pleksi i jest zarowno ladniej, jak i wreszcie bezpiecznie. Szkla w drzwiach chyba powinno sie zabronic.

W domu chcialabym miec sufity wyzej niz w mieszkaniu, pelne drzwi i nad drzwiami swietliki. Widzialam gdzies takie i bardzo mi sie podobaly: byly polkoliste i dekorowane bukietami swiezych kwiatow. W jasny dzien byly przesliczna ozdoba dosc dlugiego korytarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że temat drzwi zainteresował tak wiele osób.

Byliśmy dzisiaj w salonie "drzwiowym". Wybór wielki. 95 % w fornirze lub okleinie drewnopodobnej. Szukam od dłuższego czasu drzwi wewnętrznych w kolorze kremowym, malowanych, nie wiem jeszcze czy połysk czy półmat. W salonie nie mieli takiego koloru, były jasnozielone, głaciutkie, dopracowane. Już pomyślałam, że z nas jakieś dziwadła, że trzeba wybrać drewniane bo jak zamówić drzwi, których realnie nie możemy zobaczyć. Po powrocie do domu spotkałam świeżo wybudowaną sąsiadkę, sama zaczęła o drzwiach, że zamontowała rude drewniane, a była u koleżanki "która ma wszystko w domu jasne, kremowe- drzwi też i są rewelacyjne !".Strasznie mnie to podbudowało i po cichu spodziewam się /obawiam/mody na jasną malowaną stolarkę. Pani z salonu też wspomniała o rosnącym zainteresowaniu zarówno jasnymi drzwiami jak i oknami.

Wracając do przeszklonych drzwi. Straszy syn /19/ zapowiedział że w jego pokoju wyłącznie drzwi pełne, dość ma uwag, że za długo siedzi w nocy. Z resztą domowników trwają rozmowy... Myślę, że można wybrać wariant mieszany, bo lepiej hol nieco doświetlić. Pozdrawiam Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum można doszukać się dwóch skrajnych poglądów dotyczących drzwi, oraz jednego kompromisowego.

Jak najmniej drzwi. Wielkie przestrzenie. Nawet schody w salonie. Kuchnia też połączona z salonem. Salon z hallem. Bez wiatrołapu. Wielkie drzwi (może przesuwne) na taras.

Wszędzie drzwi pełne, bez przeszkleń i otworów wentylacyjnych także w sypialniach. Zamykane na klucze. Nie przenika nic : światło, powietrze, hałas i zimno.

Wreszcie to kompromisowe : drzwi tak, ale dopasowane do pomieszczenia.

Gdzie trzeba to przenika światło, także powietrze. Można wyizolować kota lub psa wychodząc z domu. Można zmniejszyć ogrzewanie hallu w okresie zimowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument dla zwollenników drzwi pełnych:

http://foto.onet.pl/upload/39/94/_374285_n.jpg

 

Tak, tak...to drzwi do mojego pokoju/sypialni. Na dodatek dałem z halu luksfery...efekt wg. mnie bardzo fajny.

Mi światło nie będzie przeszkadzać. Najwyżej przerzucę się na drugi bok.

 

Pozdrawiam.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.drewpol-drzwi.pl/italia.html

 

z tej firmy koleżanka załozyła drzwi - cudniaste- zaokrąglone ,szerokie ościeżnice , drzwi z uszczelkami , cichutko zamykające sie - ja jestem pod wrażeniem

 

zobaczcie sami :lol: :lol:

 

http://www.drewpol-drzwi.pl/grafika/drzwi/d506-big.jpg

http://www.drewpol-drzwi.pl/grafika/drzwi/d505-big.jpg

 

A ja właśnie zamówiłam sobie wczoraj podobne drzwi u stolarza, który robił mi okna!!!! (z okien jestem bardzo zadowolona - śliczne, porządnie wykonane - gościu b.dużo ma zamówień do Hollandii), drzwi kosztują 850 zł (drewno klejone, regulowane ościeżnice, klamka, montaż), gościu twierdził, że można mu dać folder z dowolnym wzorem, a on zrobi wszystko, gdy zobaczył mój wybór mina mu trochę zrzedła, bo uznał, że do tych drzwi musi zamówić dodatkowe frezy - ale w końcu stwierdził, że jako, że jestem stałym klientem (okna, drzwi, parapety) to zrobi mi to we wcześniej ustalonej cenie :)))))

A więc jeśli ktoś chce podobne, to mogę podać namiary (przynajmiej facetowi zwróci się koszt frezów :wink: )

Z tego co widziałam na stolarni w tej chwili największym zainteresowaniem cieszą się drzwi, które ma Tommco (sama się zastanawiałam na nimi)

A stolarz naprawdę wart polecenia - tylko niestety czas oczekiwania spory - na okna czekałam prawie 2 miesiące, więc jako że drzwi mi potrzebne na przełomie luty- marzec, zamówiłam już teraz, żeby nie było potem nerwówki... Jak już się doczekam i będę miała te drzwi to wrzucę jakąś fotkę - mam nadzieję, że z drzwi będę równie zadowolona jak z okien :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 9 months później...

Chdzi o drzwi wewnętrzne.

Jest wersja z szybami i bez.

Do łazienek chcę z jedną szybka,ale do pokojów może lepiej bez szyby?

Wprawdzie wyglądają lżej,ale przy pełnych drzwiach jest możliwość odizolwania się od reszty,gdy jest takapotrzeba ,no i światło z korytarza nie razi. ;)

A,no i nie ma zmartwienia,żedziecko wybije szybę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do wyboru drzwi jeszcze długo droga... :roll: ale już tak sobie wstępnie obmyśliłam, że do łazienek będą z górną szybką, z wiatrołapu całe przeszklone (czyli szybki od góry do dołu), żeby dużo światła wpadało, do naszej sypialni pełne, bez szybek - uczucie odizolowania to po pierwsze i żeby światlo z korytarza nie denerwowało to po drugie. Do gościnnego pokoju też chyba pełne - a niech mają ten komfort :wink: a do dziecięcego przeszklone, żeby czuło się bezpieczniej widząc właśnie to światło z korytarza, które mnie by denerwowało. No i to koniec drzwi w moim domku :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chdzi o drzwi wewnętrzne.

Jest wersja z szybami i bez.

Do łazienek chcę z jedną szybka,ale do pokojów może lepiej bez szyby?

Wprawdzie wyglądają lżej,ale przy pełnych drzwiach jest możliwość odizolwania się od reszty,gdy jest takapotrzeba ,no i światło z korytarza nie razi. ;)

A,no i nie ma zmartwienia,żedziecko wybije szybę?

U mnie czesc bedzie z szybami a czesc bez. Cale poddasze (poza lazienka) zamierzam zrobic bez szyb. W koncu to sypialnie i kazdy chce miec swiety spokoj. Na dole mam wszystkie z szybami. Wlasnie po to, zeby niepotrzebnie nie ograniczac swiatla. Nawet drzwi zewnetrzne mam ze swietlikiem, zeby troche swiatla wpadalo do srodka wiatrolapu (niestety tam nie mam okna). Z tego samego powodu drzwi miedzy wiatrolapem a korytarzem i miedzy wiatrolapem a dodatkowym pokojem mam z szybami. Miedzy korytazem i salonem oczywiscie z szybami, choc i tak pewno beda zwykle otwarte. Podobnie drzwi miedzy kuchnia i jadalnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opal u nas generalnie wszystkie drzwi beda pelne, oprocz drzwi wejciowych, drzwi z przedsionka do holu, oraz szklanych skrzydel drzwi miedzy garderobami a lazienkami ( tu zdecydowanie chodzi o doswietlenie garderob). Pelne drzwi daja wieksza intymnosc, a poza tym wybralismy taki wzor, ze niejak nie da sie wstawic szybek. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...