Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DRZWI WEWNĘTRZNE: przeszklone czy pełne? Dyskusja, opinie, rady


Tommco

Recommended Posts

do sypialni zdecydowanie pełne, my mamy tylko jedne z przeszkleniami z holu do wiatrołapu żeby doświetlić wiatrołap

 

do salonu wcale nie ma drzwi, ale gdyby były to byłyby z przeszkleniami.

do łazienki nie chciałam przeszkleń bo kojarzy mi sie to z dawnym PRL-em i drzwiami w gierkowskich blokach

 

wada drzwi z dużymi szybami - jak trzasną w przeciągu szyba może się potłuc

 

pozdr.

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 208
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

10 lat mialam pelne, od 4 mam ze szklem, a na nowy domek mam zamowione pelne.

Nigdy wiecej szkla, maz wstaje pierwszy i zima ma mode zapalac rano praktycznie wiekszosc swiatel jak sie szykuje i to mnie budzi wlasnie przez szklo w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na dole wejcie z wiatrołapu do holu będziemy mieć przeszklone prawie w całości (z racji stylu retro ze stylowymi meblami) tak pasuje natomiast na górze całe drzwi. Teraz mieszkamy w bloku mamy drzwi przeszklone i pamiętam jak zimą u mojego dziecka w pokoju musiałam coś wieszać na drzwiach bo przeszkadzało światło z korytarza, albo jak małżonek wstawał wcześnie i światło z kuchni świeciło prosto na dzwi sypialni.

Reasumując w części prywatnej żadnych szkiełek a na dole w części dziennej to chyba jak kto woli i co kto lubi, przeszklone chyba trochę ładniej wyglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że "górują" drzwi pełne, my jednak z całą pewnością na górze - czyli właśnie w tej części prywatnej, będziemy mieli drzwi z przeszkleniami z uwagi na to, że na holu na poddaszu nie ma okna i myślę, że z pełnymi drzwiami byłoby tam poprostu ciemno. Na dole też przeszklenia ze względów raczej estetycznych. A w drzwiach łazienkowych szybka jest moim zdaniem wskazana chociażby ze względu na to, że widać z zewnątrz że ktoś jest w środku kiedy pali się tam światło - pod warunkiem oczywiście, że w łazience nie ma okna. Nasza łazienka "parterowa" będzie ślepa więc szybka jak najbardziej wskazana :D

Podobają mi się drzwi raczej ciemne z mlecznym szklem, wąskie, poprzecznie ułożone szybki. Widziałam gdzieś takie ale już nie pamiętam jaki to był producent. Jak będzie tak daleko to sobie pewnie przypomnę :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi pełne mamy na piętrze w sypialniach, na parterze w łazience na i gabinecie (chodziło o wyciszenie, by mąż mógł w spokoju pracować). Przeszklenia mamyvna piętrze w pokoju gościnnym i w łazience - oba pokoje dają światło na korytarz.

Między wiatrołapem a salonem również pełne, bo wejściowe są z doświetleniem. Obawiałam się przeciągów i szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Ja napewno będę miała z szybkami :) Przecież te szybki są matowe, albo jakoś 'wyfrezowane", że najwyżej widac sam zarys postaci. A poza tym nikt nie stoi cały czas za drzwiami :) Mam bardzo mały hol na górze -240x240cm -dodatkowo bez okien -więc te szybki będą służyły także jako doświetlenie przez wpływające z pokoi światło (chociażby minimalne).

http://www.classen.pl/www/pliki_graficzne/a_drzwi/malaga/04.jpg

Ja wybiorę takie. Ale w ramach jednej kolekcji można dobrac drzwi z 2,3 lub czterema szybkami -zawsze coś dopasujesz. Moim zdaniem pełne drzwi sprawiają wrażenie ciasnoty i przytłaczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...