Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DRZWI WEWNĘTRZNE: przeszklone czy pełne? Dyskusja, opinie, rady


Tommco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 208
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja zdecydowanie z szybami mlecznymi w ilości 4 sztuk jednakowe do wszystkich pomieszczeń, łącznie z kotłownią i garderobą. Przez taka szybę nic nie widać.

Miałam również obawy co do dzwiękoszczelności takich drzwi.

 

Ktoś mi mówił o foliach wygłuszających... jak znajdę jaki wynalazek dodatkowo wykleję nią szyby do sypialni ;)

 

może któryś z forumowiczów wie co to i gdzie można kupić?

 

Planuję takie drzwi jak kilka postów wyżej, ciemne z 4 szybkami - wszystkie równe.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie będzie tak (Polskone model Quattro):

- sypialnie na górze i wszystkie drzwi na dole (wiatrpłap, gabinet, łazienka + spiżarka - będą drzwi pełne,

- górna łazienka i pokój gościnny (na piętrze) - drzwi z 3 szybkami matowym (na 4 możliwe pola) w celu doświetlenia korytarza.

Z rozmów przed zakupem drzwi wiele osób mi odradzało przeszklone drzwi do sypialni - światło pada z korytarza do pokoi a ja lubię ciemność do snu. Teraz w mieszkaniu mam specjalnie zasłoniętą szybę od wewnątrz w pokoju dzieci, a jako nastolatka też sobie coś na drzwi wieszałam. Nie pasuje mi światło przechodzące przez drzwi i już.

Nikomu nie będzie przeszkadzało zapalenie światła w korytarzu podczas nocnych wędrówek do łazienki.

Poza tym argumenty za dźwiękochłonnością drzwi z szybami do mnie nie przemawiają :-), drzwi pełne to pełne :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystkie będą pełne, oprócz większych, przesuwnych drzwi dzielących salon od przedpokoju (takie oddzielenie bywa przydatne, jeśli ma się większe dziecko często odwiedzane przez koleżanki i kolegów), nie będą takie masywne i doświetlą przedpokój. Reszta pełne ze względu na zachowanie intymności w sypialniach. Nie widzę też powodu do drzwi przeszklonych w lazienkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...