Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szybki Żywopłot


Recommended Posts

Witam ,wiem że temat już zapewne był ale żeby wszystko przeczytać to musiałbym spędzić przed laptopem dni ... Dlatego pozwolę założyć sobie odrębny temat

 

Mam uporczywego sąsiada który z okna co dzień zagląda na mój plac co się u mnie dzieje ,mam płot ale to płot siatkowy nawet założenie maty na płot nie wiele to pomoże bo sąsiad ma dom lekko na górce

 

Moje pytanie odnosi się do żywopłotu

Jaki żywopłot wybrać by w miarę szybko rósł chodzi mi o wysokość mniej więcej 2.5 m ,był dostosowany na nasze polskie warunki szczególnie zimą ,oraz był w zimę "w miarę zielony" jak najmniejsza przejrzystość ,gleba jest bardzo dobra u mnie , nasłoneczniona ,oraz wilgotna

Jest dużo odmian thuji , żywotników its ale może jest coś jeszcze co rośnie w przyzwoitym tempie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie musi być zimozielone to winobluszcz lub rdest auberta na ogrodzeniu załatwi sprawę bardzo szybko.

Zasadniczo gatunki liściaste rosną zdecydowanie szybciej od iglaków.

 

Żywotniki (Thuja sp.) nie zatrzymują wzrostu na 2,5 m - dlatego trzeba je ciąć, jeśli nie mają być wyższe.

Szybciej rosną odmiany Żywotnika olbrzymiego (Thuja plicata) niż zachodniego (Thuja occidentalis). Odmiany Atrowirens, Gelderland osiągają w 10 lat do 4 m wysokości (czyli najszybciej osiągną zakładaną wysokość 2,5 m).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cene ma wpływ czy w donicy czy kopane. Czy pseudobrabant z siewu czy prawdziwy z sadzonek. Czy byl ciety i tym samym zageszczony czy nie. Brabanty to jedna z brzydszych odmian. Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...