Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Classic French Provincial: czemu nie jest popularny w Polsce?


Recommended Posts

Dokładnie, wiec gdyby zrobic taki ok 200-250 m, to koszt by byl o polowe taniej.

 

bez przesady ;) to ceny USD pewnie byś zapłacił te 1mln-1,2mln za developerski taki dom poza elewacja i oknami to zwykły "klocek" :) pogadaj z fighterem w dziale z ociepleniami robi elewacje może kiedyś robił podobną, coś Ci doradzi, podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bez przesady ;) to ceny USD pewnie byś zapłacił te 1mln-1,2mln za developerski taki dom poza elewacja i oknami to zwykły "klocek" :) pogadaj z fighterem w dziale z ociepleniami robi elewacje może kiedyś robił podobną, coś Ci doradzi, podpowie.

 

Miałem na myśli cena domu z działką, wykończonego, z meblami i w USA. A w Polsce nie mam pojęcia ile by to kosztowało. Niby masz rację, ale sama elewacja pewnie droga. A też nie wiem co innego tam jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz zalezy od Ciebie ;) jak bedziesz chciał wszedzie marmury na podłodze to moze wyjsc i te 1,5mln USD :D

No tak, tu się zgadzam. Pewnie trzeba zacząć od dobrego architekta, który zrobi fajny projekt domu z materiałów realnych (nie najdroższych możliwych), zaplanuje to ciekawie i energooszczędnie, z dobrą wentylacją. I wtedy będzie można ocenić ile to będzie kosztowało i co można zrobić inaczej, taniej, prościej, praktyczniej i t.d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko moje pytanie jest takie: po co budować taki dom jak ma się na wszystkim oszczędzać. Potem sa takie koszmarki jak nikro pałacyki, zameczki, pseudodworeczki itp. Taki dom czytaj ten styl wymaga drogich materiałów, odpowiednich rozmiarów. 200-metrowy dom tego typu bedzie wygladał karykaturalnie. I co elewacje zrobic z tapety i styropianu, a we wnetrzaj dać panele to tak jakby kupić sobie fiata i dołożyć spojler i znaczek ferrari.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj tańsza oblicówka drewniana:

http://panidyrektor.pl/wp-content/uploads/2016/03/elewacja-domu-ameryka%C5%84skiego-dom-ameryka%C5%84ski-willa-ameryka%C5%84ska-rezydencja-projekt-design-elewacja-podjazd-pod-dom-inspiracje-57.jpg

zupelnie inaczej wyglada, mi sie nie opodoba. Niesamowite jak bardzo sie zmienia budynke, bo bryla bardzo podobna, ale to jak tutaj to wyglada jest slabo. Tobie sie podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj prawdziwy francuski dom, stojący we Francji:

http://www.al-softsolutions.com/u/2018/08/les-maisons-typiques-francaises-maison-ambleon-belley-vente-original-campagne-external-francaise-style-provincial-francais-pays-salle-bains-provinciale-plans-chateau-couleurs.jpg

 

d940cf396c4884cdca29a502adf6f8f0.jpg

 

b7601328ce6a14e951cdefef471a132d.jpg

 

7716-1-propriete-ille-et-vilaine-parc.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstawiasz plik zakończony rozszerzeniem graficznym (zwykle .jpg) pomiędzy tagi oraz .

 

jak chcesz pozyskać plik graficzny ze strony to albo klikasz na obrazku prawym klawiszem myszy i wybierasz kopiowanie adresu obrazka (przynajmniej Opera ma taką opcję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty myślisz, Polska to bardzo drogi kraj jeśli chodzi o nieruchomości zwłaszcza te z wyższej półki. Za cene małego pałacyku w Polsce można kupić spore zamczysko we Francji czy Belgii.

 

Co ja myślę? Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Ale jeśli tak, to nie specjalnie rozumiem czemu tak jest. Polska nie ma w sobie nic atrakcyjnego względem innych miejsc, gdzie te zamczyska są. Więc osobiście ja nie rozumiem czemu. Ani Polacy nie zarabiają tyle, ani też kraj/Warszawa nie jest atrakcyjna.

 

Z czystej ciekawości, chciałem zerknąć co można kupić w USA za taką cenę (ok 10M PLN):

 

https://www.briggsfreeman.com/property/6054-woodland-drive-dallas-tx-75225-2833-dallas-8965642

 

A to za niecałem 8M PLN:

https://www.briggsfreeman.com/property/308-kings-lake-drive-mckinney-tx-75072-8778-collin-8804384

 

Nie bardzo rozumiem czym są podyktowane Polskie ceny. Ani terenu, ani infrastruktury, ani materiałów...ani też kwestia adekwatnych zarobków:-)

 

I ten, za 5.5M pln:

https://www.briggsfreeman.com/property/6501-spyglass-hill-court-fort-worth-tx-76132-4513-tarrant-8840504

briggs_39367_1.jpeg?itok=t5HUodTO

Edytowane przez AntonioB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie każe budować w Warszawie na działce za milion albo za dwa możesz kupić hektar ziemi w pipidowie dolnej za 20tys i mieć 6mln na wybudowanie zamku. Raczej starczy :) nie ma co porównywać z USA zupełnie inny standard zupełnie inne zarobki zupełnie inne podejście do domów/mieszkań.

 

Chwila...:-)

 

Chyba porównujemy inne rzeczy:-)

 

USA: duża działka, duży dom, wysoki standard wykończenia

PL: mała działka, mały dom, podobny standard wykończenia

 

w PL będzie drożej, a zarobki w USA wyższe kilkakrotnie.

Nie zgadzasz się?

 

Zerknij na post wyżej...stara rozwalona willa za 13.000.000 w PL (jakies 4.000.000 USD).

 

Obok Warszawy nie ma działek specjalnie taniej niż 800.000-1.000.000

Działki leśne są OK 1500-2500 m, na mniejszych nie ma pozwolenia budować.

 

Ludzie budują domy tam, gdzie jest praca. W Polsce...to przeważnie 2-3 miasta tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...