Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nawadnianie koszt robocizny


Recommended Posts

Realne:

W ogrodzie o powierzchni ok. 1000 m 2 to koszt 10–15 tys. zł(trochę cena może ulec zmianie w zależności od ukształtowania terenu i skąd będziesz miał wodę ale nie przekracza 10%) No i oczywiście im większy ogród tym można tą cenę negocjować tak do dolnej ceny.

Cena materiałów potrzebnych do wykonania systemu automatycznego nawadniania do 14 zł/ m 2

 

Projekt, jeśli podejmie się tego firma - w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz :) jak znajomemu się spodoba cena to możecie się dogadać on kopie, ty montujesz :) uruchamiasz i sam wiesz co, bo zapewne sam ją robiłeś tak jak ja swoją. Koszt za taką działkę..... to dajmy po połowie( zakres prac ustalacie) zapewne jakaś impreza kończąca działanie i ;) tyle, jeśli to dobry znajomy to możesz zastosować jakąś promocję. Sam wiesz , że można się dogadać, podałem cenę jaką mają firmy zawsze co taniej to dla nas.

Samo poszukiwanie na Allegro dużo pomaga i mniej nas kosztuje, jednak zawsze czegoś nie dokupimy , a innego kupimy zbyt wiele. W takim przypadku odpowiedzialność spada na firmę dlatego też biorą więcej, dają również gwarancje i nie pracują , w dni wolne - to ich chleb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realne:

W ogrodzie o powierzchni ok. 1000 m 2 to koszt 10–15 tys. zł(trochę cena może ulec zmianie w zależności od ukształtowania terenu i skąd będziesz miał wodę ale nie przekracza 10%) No i oczywiście im większy ogród tym można tą cenę negocjować tak do dolnej ceny.

Cena materiałów potrzebnych do wykonania systemu automatycznego nawadniania do 14 zł/ m 2

 

Projekt, jeśli podejmie się tego firma - w cenie.

 

W podobnej wielkości ogródku, sam materiał kosztował około 5 tys zł, ale to może kwestia jakości, chyba że mocno przepłaciłem;)?

Sam wykonywałem nawodnienie, trwało to ok. 3 tygodni, różnie, raz cały dzień, raz po południu parę godzin, raz z rana. Tak widząc cenę, to całkiem dobre zajęcie, zrobić 1 ogródek/miesiąc i można żyć spokojnie. To dość proste instalacje, tylko trzeba się nakopać i jeśli ogródek jest "urządzony", to dość kłopotliwe w wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie 10 dni? U brata firma zrobiła w 2 dni ogród ponad 700 m2. Wzięli coś koło 10 tyś za komplet ( z materiałami).

 

Ile godzin i ile osób? Dwie ?

Ile z tych 10 tys. wynosił matariał a ile robocizna.

Pewnie M= ~6 tys. zł + R = ~4 tys. zł..

To 2-3 tys. zł dla jednej osoby jest dobrym wynagrodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile godzin i ile osób? Dwie ?

Ile z tych 10 tys. wynosił matariał a ile robocizna.

Pewnie M= ~6 tys. zł + R = ~4 tys. zł..

To 2-3 tys. zł dla jednej osoby jest dobrym wynagrodzeniem.

 

Umiesz czytać? Napisałem że u brata to aż takich szczegółów nie znam. Odniosłem się tylko do tego , że na pewno nikt nie weźmie 2-3 tyś za 10 dni roboty bo to zdecydowanie za mało jak na dzisiejsze czasy więc nie pisz głupot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem na ogrodzie siedzi się i miesiąc. Zależy od stopnia skomplikowania projektu i zakresu robót

 

jak cały ogród ogranicza się do żywopłotu z tujek i trawnika to faktycznie mało pracy i można w dwa dni zrobić.

 

Święta prawda, u mnie tylko krawędzie działki są proste, a wszystko co w środku to galimatias, nawet trawniczek ok 60m2 ma kształt zbliżony do Monako czy Italii. Istna pajęczyna rurek, rureczek i zraszaczy jak na 3x większy trawnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiesz czytać? Napisałem że u brata to aż takich szczegółów nie znam. Odniosłem się tylko do tego , że na pewno nikt nie weźmie 2-3 tyś za 10 dni roboty bo to zdecydowanie za mało jak na dzisiejsze czasy więc nie pisz głupot.

Spokojnie.

Zapytaj brata ile było za M a ile za R i daj znać.

Kolega kulibob kalkuluje taką pracę jako dzieło weekendowe , po godzinach pracy.

10 dni nie znaczy 10 dni po 8 godzin.

Policz swoją drogą : 3.000 PLN / (10 x 8 godzin) = 37,50 PLN /h do ręki.

Miesięcznie wychodzi jakieś 160 h , po 37,50 PLN /h = 6.000,00 PLN do ręki ... mało ??

Powiedz to tym którzy maja minimalną lub tzw. średnią krajową (nie myl z przeciętnym wynagrodzeniem).

Więc: "nie pisz głupot:".

Rozumiem że np. Architektowi projektującemy dom należy zapłacić min. 10.000 PLN + zapłata za wszystkie pozostałe branże.

W sumie jakieś 20.000 PLN + VAT. :)

Czy praca Architekta jest mniej warta niż praca człowieka kopiącego ogród i zakładającego nawodnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Jako może być koszt robocizny

6 sekcji

150mb lini kroplującej

130mb rury wkopanej w ziemie

16 zraszaczy

 

 

Cześć,

 

Właśnie jestem na etapie zakończenia instalacji nawadniania. U mnie szkłada się z 200mb, 18 zraszaczy, 5 sekcji.

Cały sprzęt firmy hunter. Koszt całkowity to 2200 zł.

 

Robiłem sam już na 2letnim trawniku. Tydzień czasu osadzenie rury i zraszaczy. Dodatkowe 2 dni regulacji zraszaczy (po pracy). Wszystko działa aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...