Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowe rekuperatory Thessla Green AirPack


Recommended Posts

Tak jak w temacie w kwietniu 2019 roku wchodzą nowe rekuperatory od Thessla.

Wiem ponieważ byłem na rozmowie z instalatorem tych rekuperatorów i oświadczył że w kwietniu wychodzą nowe Thessle.

Nawet miał już katalog jak wygląda ale nie mógł mi pokazać ponieważ jeszcze nie ma go w sprzedaży i pewnie taka jest polityka Thessla że instalatorzy są powiadomieni o nowościach ale nie mogą pokazywać ani oferować nowych modeli dopóki nie będzie ich w sprzedaży.

Tyle wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również otrzymałem ofertę na rekuperatory Thessla. Ceny w zakresie 16.500 - 17.500 netto

Oferta obejmuje projekt, urządzenie, system kanałów z izolacją, montaż i uruchomienie. Jednocześnie znajomi namawiają mnie na urządzenie Zehnder (tu cena netto ok. 20.000 wraz z powyższymi elementami). Co polecacie wybrać - a może coś innego, innej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również otrzymałem ofertę na rekuperatory Thessla. Ceny w zakresie 16.500 - 17.500 netto

Oferta obejmuje projekt, urządzenie, system kanałów z izolacją, montaż i uruchomienie. Jednocześnie znajomi namawiają mnie na urządzenie Zehnder (tu cena netto ok. 20.000 wraz z powyższymi elementami). Co polecacie wybrać - a może coś innego, innej firmy?

 

Moim zdaniem Zehnder lub AerisNext (produkowany przez Zehnder'a) są dużo lepszymi urządzeniami niż Thessla. Świadczyć może o tym fakt, że Thessla ma prawie o połowę mniejszą powierzchnię wymiennika ciepła niż Zehnder czy AerisNext. Thessla deklaruje ten sam poziom odzysku ciepła co konkurenci, natomiast rodzi się pytanie czy to prawda, a jeśli tak, to kosztem czego jest to uzyskane przy jak już wspomniałem dużo mniejszej powierzchni wymiennika ciepła. Poza tym, z tego co się orientuję Thessla generuje większe zużycie energii elektrycznej oraz hałas niż konkurencja. Warto przeanalizować karty techniczne urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 months później...
Może ktoś posiada już więcej informacji? W cenniku widnieje informacja "do 8 września 2019 r. obowiązują ceny przedsprzedażowe, realizacja zamówień nastąpi po 9 września 2019r" dotyczące AirPack4 (serii 4). Także praktycznie za chwilę wysyłka, a na głównej stronie brak jakichkolwiek informacji o tej nowej jednostce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 4 weeks później...
Witam.

Co z tymi rekuperatorami że nawet na stronie producenta ich niema a na aledrogo w sprzedaży?

To chyba lekko mówiac niepowarzna ta firma thessla.

Czy znacie jeszcze jakies rekuperatory w okolicach 7tys ktore moga pracowac na nieogrzewanym strychu?

 

U mnie już wisi od paru dni airpack 4 500h. Z tą szczelnoscia obudowy to przesadzili bo nie idzie otworzyć dekli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już wisi od paru dni airpack 4 500h. Z tą szczelnością obudowy to przesadzili bo nie idzie otworzyć dekli :D

 

W cenniku thessli na stronie już są. U dystrybutorów niby też. Jakieś wrażenia użytkowników poza ciasnymi deklami??

 

W cenniku to AP4 są jakieś kable grzejne. Domniemuje że to do odmrażania odpływu skroplin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenniku thessli na stronie już są. U dystrybutorów niby też. Jakieś wrażenia użytkowników poza ciasnymi deklami??

 

W cenniku to AP4 są jakieś kable grzejne. Domniemuje że to do odmrażania odpływu skroplin...

 

No u mnie nic nie trzeba odmrażać bo Rekuperator w kotłowni wisi. Jakie mogą być wrażenia... Działa sobie, jak zamieszkam to więcej będę mógł powiedzieć. Generalnie to nie jest głośny jakoś specjalnie ale nie mam odniesienia do innych. Sprawność póki co trochę ponad 70% wychodzi ale nie patrzę na to za bardzo bo mam skrzynkę rozprężną na strychu nieogrzewanym i jeszcze jej nie zaizolowałem więc na bank wychładza. Poza tym póki co trzymam temperaturę 16 stopni na budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Mam pytanie do użytkowników Airpacka 4 (albo i pozostałych).

Otóż na niskich nastawach tak do 30% mam wydaje mi się bardzo niezadowalający wynik odzysku ciepła. Różnice na poziomie 4st pomiędzy wywiewem i nawiewem przy dodatniej temperaturze na zewnątrz. Strach myśleć co będzie na minusie :/

Sytuacja poprawia się znacząco tak od ok 50%. Wtedy różnica jest na poziomie 1-2st.

Czy taka sytuacja jest normalna? Wydawało mi się że im mniej powietrza tłoczę tym lepiej dla sprawności a u mnie jest odwrotnie...

Bez tytułu.jpg

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez juki1920
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reku stoi w piwnicy więc zakładam trochę straty ciepła mam po drodze zanim powietrze z pomieszczeń trafi do niego. Chociaż mam wszystko myślę dobrze ocieplone, nawet kanały 75 które leżą na strychu nieogrzewanym dostały swoją otulinę 2cm...

Temp wywiewu wzrasta znacząco przy zwiększeniu przepływu ale chodzi o to że przepływu nie chcę podnosić bo i tak mam tylko 40% wilgotności a jeszcze mrozów nie było...

Kolejne foto ze sprawności mojego reku:

Przechwytywanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reku stoi w piwnicy więc zakładam trochę straty ciepła mam po drodze zanim powietrze z pomieszczeń trafi do niego. Chociaż mam wszystko myślę dobrze ocieplone, nawet kanały 75 które leżą na strychu nieogrzewanym dostały swoją otulinę 2cm...

 

Jeśli na tym strychu jest zimno, to jak dla mnie te 2cm otuliny to stanowczo za mało.

Takie coś kiedyś znalazłem :

http://www.wentylacja.org.pl/upload/files/rekuperacja_do_kor.pdf

2.8 - tabelka

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...