Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki kolor ścian w pokoju?


paulll97

Recommended Posts

Witam, mam planach zmianę koloru ścian w pokoju, oraz zakup nowych paneli. Myślałem nad pomalowaniem ściany nad sofą na ciemny niebiski/granatowy, reszta ścian ciemno szarych i sufit biały, tylko ciężko mi to sobie wyobrazić czy podane kolory będą pasować do brązowych mebli i okna. Z góry dziękuję za inspiracje i pomoc w doborze koloru ścian i paneli :) Poniżej zdjęcia pokoju...

 

https://1drv.ms/f/s!ArlgFsjF8yKkghu80xBWFy1xsFLP

Edytowane przez paulll97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Aby poprawić kształt pokoju lepiej zastosować granat na ścianie okiennej, a szary (jasny na pozostałych). Np.: 156 Stalowe magnolie i 164 Chabrowa polana z kolekcji Barwy Natury Śnieżki. Pomieszczenie jest nieduże, dlatego warto je rozjaśniać stosownymi dodatkami (białe zasłony/rolety, biały stolik kawowy, poduszki białe i jasno szare. Fajnie byłoby powiesić coś na ścianie nad sofą, bo pozostaje niezagospodarowana. Może jakiś fajny plakat lub zdjęcie wydrukowane w dużym formacie. Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam planach zmianę koloru ścian w pokoju, oraz zakup nowych paneli. Myślałem nad pomalowaniem ściany nad sofą na ciemny niebiski/granatowy, reszta ścian ciemno szarych i sufit biały, tylko ciężko mi to sobie wyobrazić czy podane kolory będą pasować do brązowych mebli i okna. Z góry dziękuję za inspiracje i pomoc w doborze koloru ścian i paneli :) Poniżej zdjęcia pokoju...

 

https://1drv.ms/f/s!ArlgFsjF8yKkghu80xBWFy1xsFLP

 

Po zdjęciach widać, że pokój nie jest zbyt słoneczny, ciemne kolory mogą dodatkowo przyciemnić. Poza tym uważam, że wspomniane przez Ciebie kolory będą się "gryzły" z meblami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę stonowałbym te pomysły na kolory. Polecam Ci przejrzenie stron np. Magnata z podobnymi do Twoich meblami. Zorientowanie się co tak naprawdę będzie pasować, a niekoniecznie co Ci się podoba tak bez jakiegoś wnętrzarskiego kontekstu.

 

To jest dobra metoda, trzeba być jednak świadomym ograniczeń.

 

Zresztą Bolo L napisał o co chodzi. W niezbyt mocno doświetlonym pokoju trzeba uważać na dobór koloru ścian - czasami można przesadzić z ciemnym barwami, tylko dlatego, że ładnie wyglądają, a potem taki pokój wygląda mrocznie i niezbyt miło się spędza w nim czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...