Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Stoję przed wyborem płyty indukcyjnej i zastanawia mnie, że zdecydowana większość modeli ma pola o max średnicy 21 cm. Tymczasem ja chciałabym korzystać z garnaka, który ma średnicę 24 cm. szukam płyty, która będzie miała pole o takiej średnicy i nieststy wyboru dużego nie ma - w Tece znalazłam tylko modele o szerokości 80 cm, które mają takie pole.

 

Mam więc pytanie czy chcąc używać takiego garnka powinnam szukać płyty z duzym polem o średnicy 24 cm czy mogę korzystać z pola 21 cm, a to że średnice będą różne nie wpłynie na jakość gotowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Stoję przed wyborem płyty indukcyjnej i zastanawia mnie, że zdecydowana większość modeli ma pola o max średnicy 21 cm. Tymczasem ja chciałabym korzystać z garnaka, który ma średnicę 24 cm. szukam płyty, która będzie miała pole o takiej średnicy i nieststy wyboru dużego nie ma - w Tece znalazłam tylko modele o szerokości 80 cm, które mają takie pole.

 

Mam więc pytanie czy chcąc używać takiego garnka powinnam szukać płyty z duzym polem o średnicy 24 cm czy mogę korzystać z pola 21 cm, a to że średnice będą różne nie wpłynie na jakość gotowania ?

 

osoba ktora projektowała nam kucknie poowiedziała ze sa płyta na ktorych sa znaki "+"

i wystarczy aby dno garnaka bylo na tym plusie i nie wazne jaki ma rozmiar

a i tak pole i dno garnka bedzie wykorzystane w 100%

ale rozwiazanie to jest odpowiednio drogie ja osobiscie tego jeszcze nie sprawdzalem

wiec nie wiem jaki to jest koszt

moze warto sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wrcam do tego tematu, bo chciałam sie podzielić moimi doświadczeniami.

Niedwano sama poszukiwałam sprzętu, na niektóre pytania dostałam odpowiedź na inne nie.

 

Mam lodówkę ELEKTROLUX 29750 - polecam niedroga i bardzo pojemna, cicha,

- piekarnik SAMSUNG BQ1D4T081 - miałam wątpliwości ale zaciekwiła mnie technologia Twin Conwection - polecam to jeden z najlepszych wyborów, piecze świetnie, można piec ciasto i mięso jednocześnie( jeszcze nikt nie powiedział, że czuje w mięsie ciasto i na odwrót ) Łatwy w obsłudze.

Płytę gazową siemens (tutaj chodziło mi o w miarę stabilny ruszt) moje oczekiwania spełnia jest OK, chyba jak każda płyta

Pralkę kupiliśmy nietypowo bo GORENJE nie pamietam modelu narazie jest Ok nie wiem ile wytrwa bo mam ją dopiero 4 miesiąc.

 

Zmywarki jeszcze nie mam, jak kupię to sie podziele doświadczeniami

 

Pozdrawiam i życzę samych udanych wyborów

Edytowane przez nikuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Stoję przed wyborem płyty indukcyjnej i zastanawia mnie, że zdecydowana większość modeli ma pola o max średnicy 21 cm. Tymczasem ja chciałabym korzystać z garnaka, który ma średnicę 24 cm. szukam płyty, która będzie miała pole o takiej średnicy i nieststy wyboru dużego nie ma - w Tece znalazłam tylko modele o szerokości 80 cm, które mają takie pole.

 

Mam więc pytanie czy chcąc używać takiego garnka powinnam szukać płyty z duzym polem o średnicy 24 cm czy mogę korzystać z pola 21 cm, a to że średnice będą różne nie wpłynie na jakość gotowania ?

Jeżeli masz garnek o dnie 24cm to się będzie nagrzewał dużo wolniej i mniej równomiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popey 111 mam pytanie, przeanalizowałam troszkę ten wątek bo nie mam za bardzo czasu a tego sprzętu jest tak dużo ze nie można się zdecydować,czytam już komentarze i opinie raz jest lepiej raz jest gorzej

Zastanawiam się nad piekarnikiem AMICA EBI 8862 lub EBI8874 tylko nie wiem czy tyle funkcji mi jest potzrebnych lub ewentualnie samsunga BF62CCST ale onim tez rozne są opinie,mikrofala AMICA AMM25bi bo jest większa,

zmywarka 60 jak tutaj czytam to polecają SIMENSA lub bosha tylko lepsza jest z wymiennikiem ciepła czy jakoś tak,jakieś dosuszanie, nie znam sie na tym i ciezko mi cos wybrać- O CO TU CHODZI!!!!!!!!!!!!!

Czy możesz polecić mi jakąś dobrą płytę na gaz na szkle ,gdzie duzy palnik jest z przodu bo na ścianie planuję szkło wiec podobno inna nie może być,no i taka żeby te garnki mi nie spadły,która byłaby sprawdzona(podobno w niektórych pęka szkło które nie obejmuje gwarancja) a może lepiej brać te z całym rusztem na płycie?

Problem też mam z okapem, musże znaleźć okap podszafkowy tylko podobno trzeba zwracac uwagę na wydajność,moc i głośność ,dobierać do wielkości pomieszczenia,moja kuchnia ma 10,9m połączona z jadalnią 8,00m więć jaką dużą wydajnosć powinien on mieć.

 

PROSZĘ O POMOC bo już mi sił brakuje a czas leci

 

Dużo napisałam ale może POPEY111 jak będziesz miał chwilę napisz twoje zdanie.Z góry dziekuję;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odzew,ale mam pytanie czy typowe pochłaniacze złuża tylko pochłanianiu zapachów, a co z parą przy gotowaniu czy wtedy musi być razem z wentylacją, czym to się różni? ten filtr węglowy czy to się wymienia, czy są filtry takie które możńa prać.

jakie polecacie firmy i na ktore zwrocić uwagę,z wentylacją lub z tymi filtrami węglowymi(czy jest łatwy dostęp zeby je dokupić jesli trzeba je wymieniać)?

 

A co sądzicie o tych moich piekarnikach widze ze nie duzo osób kupuje AMICE wiekszosc stawia na inny sprzed czy znaczy ze on jest zly?chociaz porównywalny cenowo z innymi firmami tylko tyle ze to polska firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wciąż nurtuje temat katalizy w piekarnikach - rozumiem, że to są wkłady, które trzeba co jakiś czas wymieniać. I teraz pytanie: co jaki czas? Czy jak ktoś używa piekarnika raz dziennie to musi wymienić za rok, a jak ktoś raz w tygodniu to za 5 lat? Skąd wiadomo, czy może są jakieś objawy wskazujące, że trzeba wymienić? No i koszt - pan sprzedawca mówił, że jeden wkład ok 300 zł... czyli mając to na dwóch bokach plus tył - koszt 900 zł??

Pyroliza - niby lepsza - nie trzeba wymieniać, wnętrze piekarnika jest gładkie, nie chropowate. Z kolei zużywa się dużo prądu - 2 godziny na 500stopni też tworzy koszt... - pytanie do tych, co mają - naprawdę tak rewelacyjnie działa, że warto się pokusić o taką funkcję?

Ja bym chciała znaleźć piekarnik z termoobiegiem, z prowadnicami teleskopowymi na trzech (no dobra, chociaż na dwóch) poziomach - bez tych wszystkich wodotrysków w postaci łatwego czyszczenia.... niestety - do wyboru jest albo bez prowadnic, albo wypasiony z prowadnicami. Skłaniam się do kupna z prowadnicami i pyrolizą i po prostu nie będę jej używać - tylko to bez sensu wydane pieniądze... A może jest taki piekarnik, tylko jeszcze na niego nie trafiłam?

Wiem, że już dużo było w tym wątku na temat łatwego czyszczenia, ale może ktoś jeszcze się wypowie na ten temat, kto używa już jakiś czas tych pyroliz i kataliz?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jaki sprzęt jakiej firmy wybrać do kuchni . Sprzęt do zabudowy.

W każdym sklepie inaczej polecaja -jedni mówią że każda firma ma coś dobrego jedni piekarniki inne płyty inne zmywarki.

A ja chciałbym mieć cały sprzęt jednej firmy- płyta indukcyjna, piekarnik, zmywarka szer.60 , lodówka najlepiej żeby palce nie odbijały się na stali

z której są wykonane.

 

I nie mówcie żeby czytać całe forum bo już nas głowa boli i nie mymienijcie firmy MIELE czy Liebherr bo to inna półka cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz polecić mi jakąś dobrą płytę na gaz na szkle ,gdzie duzy palnik jest z przodu bo na ścianie planuję szkło wiec podobno inna nie może być,no i taka żeby te garnki mi nie spadły,która byłaby sprawdzona(podobno w niektórych pęka szkło które nie obejmuje gwarancja) a może lepiej brać te z całym rusztem na płycie?

;

 

Przyłączam się do pytania evivy, może ktoś użytkuje taką płytę - interesuje mnie głównie kwestia utrzymania czystości, stabilności postawionych garnkow no i czy to szkło nie pęka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem zarówno nowym użytkownikiem forum jak również planuję zaopatrzyć pierwszy raz kuchnię w sprzęt agd. Nie znam się za bardzo na ówczesnych technologiach więc bardzo prosiłbym o pomoc w doborze użytkowników posiadających większą ode mnie wiedzę i doświadczenie.

Przechodząc do sedna potrzebuję:

1. Płytę gazową pod zabudowę (płyta gazowa z tego względu iż gaz mam wliczony w cenę czynszu więc nie opłaca mi się brać indukcji)

2. Piekarnik elektryczny pod zabudowę

3. Zmywarka pod zabudowę 45 (moim faworytem jest Bosch jesli chodzi o zmywarki ale chętnie wezmę pod uwagę inne marki)

4. Lodówka wolnostojąca

5. Mikrofala pod zabudowę

6. Okap

Nie jestem w stanie powiedzieć jaką kwotą dysponuję, ale chciałbym aby sprzęt posłużył mi dłużej i był ze średniej półki cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzam sobie własnie kuchnię na nowo, nie jest to moja pierwsza, w tej po zastanowieniu postanowiłam zmienić podejście do sprzętu agd.

Wprowadzając się kilka lat temu zainwestowałam w wyższą półkę. Ceramika sanitarna Kohler Escale, pralka Amica ok.3 tys i.... No własnie - pralka po gwarancji zaczęła się tak psuć, że wszelka naprawa w końcu zrobiła się nieopłacalna. W jednej z umywalek popękała powierzchnia, wolnoopadająca klapka od muszli już dawno spada jak każda inna.

Teraz znowu zaczynając urządzać kuchnię zaczęły mi przychodzić do głowy Miele, Nardo, wyższa półka Boscha. Ale zatrzymałam się - myślę, że pierwszy raz zainwestuje w niedrogi sprzęt:

piekarnik Gorenje BO 5321AB - prosty, ale to ja dobrze piekę, a nie mój piekarnik

płytę ceramiczno- gazową Gorenje - tu nie mam specjalnego wyboru

po namyśle w zmywarkę Ariston LFTA+3214HX.R

 

Razem zmieszczę się w max 3500zł, więc jak po gwarancji coś się zepsuje, nie poczuję się nabita w butelkę.

 

Jedyne ustępstwo robię dla zlewozmywaka Blanco, dwukomorowego z ociekaczem, kamiennego.

 

Za kilka miesięcy odezwę się z komentarzem, czy moja strategia zdała egzamin:)

A tymczasem wszystkim udanych zakupów.

 

Do leivy - ten sprzęt musi tez pasować do mebli, więc nie tak łatwo coś polecać. Spójrz na okapy: mogą być rustykalne Fabera ( Faber agora 90 - takie cudo sobie kupiliśmy :)), a mogą też być nowoczesne. Pewnie znajdziesz kilka osób, które chętnie Ci coś podpowiedzą, ale musisz sięe bardziej określić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...