Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja jestem zadowolona ze swojej płyty indukcyjnej elektroluxa.

Z tej serii:

http://image.ceneo.pl/data/products/21533096/i-electrolux-ehh-6340-fxk.jpg

 

Niektórzy wolą suwaki zamiast przyciskania - jest bardzo podobna, suwakowa.

 

Kupiłam też zwykłą lodókę Amica i na razie działa bez zarzutu (prosty model, bez no-frost, wolnostojący - żeby nie miało się co psuć)

 

Teraz szukam zmywarki o gł. 55 cm, szer. 45 cm z szufladą na sztućce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ze sprzętem Ci nie pomogę, bo swój kupowałem już ponad 4 lata temu, ale mogę podpowiedzieć jak zbiłem ceny:D Wyszukałem sprzęt jaki mnie interesuje i najniższe ceny za allegro, czy ceneo - najniższe z możliwych. Potem pojechałem do Saturna, poprosiłem kierownika sklepu, pokazałem mu listę wraz cenami i spytałem czy przy takim zakupie da radę uzyskać u nich lepsze ceny. I dało radę:yes: W sumie za 5 rzeczy zapłaciłem jeszcze 100zł taniej niż jak bym zamawiał osobno przez internet + koszta przesyłki, bo w Saturnie transport i wniesienie było gratis:)

 

najpierw muszę ustalić co kupić, a później zajmę się zbijaniem cen :-). Jeśli chodzi o te sprzęty, które wytypowałem to mam okazję je kupić w dobrej cenie,a le muszę podjąć decyzje do godz. 16:00 :-). I mam zagwozdkę ponieważ sporo niepochlebnych opinii się czyta o Amice. Plusem w tym momencie jest to, że mają promocje i dostanę zwrot 300 zł, a jak dobiorę jeszcze ich okap to dostanę 500zł. Kuszące :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolona ze swojej płyty indukcyjnej elektroluxa.

Z tej serii:

http://image.ceneo.pl/data/products/21533096/i-electrolux-ehh-6340-fxk.jpg

 

Niektórzy wolą suwaki zamiast przyciskania - jest bardzo podobna, suwakowa.

 

Kupiłam też zwykłą lodókę Amica i na razie działa bez zarzutu (prosty model, bez no-frost, wolnostojący - żeby nie miało się co psuć)

 

Teraz szukam zmywarki o gł. 55 cm, szer. 45 cm z szufladą na sztućce.

 

Ta płyta dla mnie za droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw muszę ustalić co kupić, a później zajmę się zbijaniem cen :-). Jeśli chodzi o te sprzęty, które wytypowałem to mam okazję je kupić w dobrej cenie,a le muszę podjąć decyzje do godz. 16:00 :-). I mam zagwozdkę ponieważ sporo niepochlebnych opinii się czyta o Amice. Plusem w tym momencie jest to, że mają promocje i dostanę zwrot 300 zł, a jak dobiorę jeszcze ich okap to dostanę 500zł. Kuszące :-)

 

Ja o Amice mam raczej dobre zdanie. Miałem pralkę chyba ze 12lat i teraz pracuje dalej u rodziców, a u mnie kolejna Amica. Jednak do kuchni bym nie kupił, ale ze względu na, nazwijmy to walory estetyczne;) Postanowiliśmy z żoną, że kuchnia będzie na lekkim wypasie dlatego jest Bosch:D Bo Miele to już mega wypas.

Natomiast gdybym miał się kierować głównie bezawaryjnością, czy funkcyjnością to Amicy bym się nie bał - wszystko jest tak samo klepane,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayzone co wybrać? piekarnik i kuchenka mikrofalowa do zabudowy słupkowej. Mam kilka typów:

1. Whirlpool AKP275NB + AMW140NB lub AMW496NB

2. Amica EBI8562BAA INTEGRA lub EBI7532BAA + AMG20BF

3. Samsung BF1C6G080 lub NV70F3544CB + FG87SUB

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystkie sprzęty są z tej samej linii ale myślę, że razem nie będą wyglądały tak źle...

Zależy mi na czarnym kolorze. Piekarnik i mikrofala używana będzie sporadycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir a byłbyś w stanie podać dokładny model?

 

pisałam o nim we wątku o płytach indukcyjnych.

Kupilam z polecenia Bayzone model EHI6540FOK.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?94615-P%C5%82yta-indukcyjna-kuchnia-z-indukcj%C4%85/page52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayzone co wybrać? piekarnik i kuchenka mikrofalowa do zabudowy słupkowej. Mam kilka typów:

1. Whirlpool AKP275NB + AMW140NB lub AMW496NB

2. Amica EBI8562BAA INTEGRA lub EBI7532BAA + AMG20BF

3. Samsung BF1C6G080 lub NV70F3544CB + FG87SUB

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystkie sprzęty są z tej samej linii ale myślę, że razem nie będą wyglądały tak źle...

Zależy mi na czarnym kolorze. Piekarnik i mikrofala używana będzie sporadycznie :)

 

w sklepie internetowym Bayzone powiedzieli mi że bayzone u nich już nie pracuje i może dlatego milczy od dłuższego czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Whirlpool AKP275NB + AMW140NB lub AMW496NB

2. Amica EBI8562BAA INTEGRA lub EBI7532BAA + AMG20BF

3. Samsung BF1C6G080 lub NV70F3544CB + FG87SUB

 

Zastanów się czy jest sens kupowania drogiej mikrofali do zabudowy w momencie, kiedy będziesz używać sporadycznie?

Może zwykła mikrofala zamykana w szafce?

 

Podaję na przykładzie pierwszych modeli:

 

Whirpool ma najmniejsża pojemność 60 L, Amica największa 66l

Czy będziesz piekła indyka lub gęś? Czy tylko zwykłe ciasta?

 

Amica nie ma chyba teleskopowych prowadnic na dwóch poziomach.

 

Amica ma emalie łatwoczyszczącą, dwa pozostałe wkłady katalityczne - zastanawiałaś się jak chcesz czyścić piekarnik? Whirpool ma opuszczaną grzałkę grilla, więc łatwiej wyczyścić wnętrze "sufit"

 

Tylko Amica ma opcję chłodne drzwi, za to samsung blokadę przed przypadkowym włączeniem- w jakim wieku są dzieci?

 

Whirpool ma spłabe wyposażenie - tylko dwie półki.

Amica i Samsung mają 3 półki (w tym Samsung jedną głeboką), a Amica dodatkowo widelec do rożna

 

pPoza tym różnića się dodatkowymi opcjami, np. "Whirpool" ma rozmrażanie (co prawda ma to też większośc mikrofali, więc nie wiem czy jest sens dublowac funcke)

 

w sklepie oleole! masz każdą funkcję piekarnika dokładnie rozpisaną. Bardzo dokładne sa też wyszukiwarki, kiedy szukasz konkretnych funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Elfir za szybką i rzeczową odpowiedż :)

Poczytałam, przemyślałam i wybrałam sprzęt Amica EBI7532BAA + AMG20BF czyli najtańszą z ofert. Piekarnik Amica tak jak napisałeś, jest największy bo ma 66l i nie ma prowadnic teleskopowych tylko drabinki, nie ma też rożna tak jak pozostałe ale mi to wystarczy i odpowiada mi bardzo wizualnie :)

Na stronie oleole! faktycznie wszystkie informacje można wyczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Elfir za szybką i rzeczową odpowiedż :)

Poczytałam, przemyślałam i wybrałam sprzęt Amica EBI7532BAA + AMG20BF czyli najtańszą z ofert. Piekarnik Amica tak jak napisałeś, jest największy bo ma 66l i nie ma prowadnic teleskopowych tylko drabinki, nie ma też rożna tak jak pozostałe ale mi to wystarczy i odpowiada mi bardzo wizualnie :)

Na stronie oleole! faktycznie wszystkie informacje można wyczytać.

 

 

Ja też będę zamawial ta mikrofalę, ale do tego wybralem piekarnik Amica EBF 7541 AA. Kosztuje nieco ponad 800zl i jest tej samej linii (Fusion) co kuchenka AMG20BF.

Oglądałem go w mediamarkt i mial teleskopowe prowadnice na jednym poziomie, ogólnie prezentował się dosyc dobrze, pokrętła nie "latały" na boki jak w innych "macanych" wówczas przeze mnie piekarnikach różnych marek. Dodatkowo w tym piekarniku najpłynniej otwierały się drzwiczki. Ale chyba nie ma grila jak ci na tym zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaa rozumiem. Czarnego i do mniej więcej tysiąca zł?

Ja też szukam czarnego, ale jeszcze nie określiłem budżetu i funkcji.

 

Niestety w tej cenie nie ma za dużego wyboru jeśli chodzi o czarny sprzęt. Fajna jest teraz promocja w Amice. Mam zamiar z niej skorzystac ponieważ potrzebuję piekarnika, mikrofalówki, okap i jeszcze płytę gazową do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...