Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co dobry okap da przy umieszczeniu piekarnika obok, na wysokości blatu? Wywiew wentylacji piekarnika dmucha poziomo w kierunku od ściany i praktycznie nic nie dochodzi bezpośrednio do okapu.

To ciekawe jak to robi że cyt. "rozchodzi się po całym domu" ale do okapu akurat nie dociera? :lol:

Chyba jak okap ma dobrą moc to nie wyciąga tylko tego powietrza, które ma bezpośrednio i w linii prostej pod sobą? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

kupiłem komplet drogo , taki VIP z Whirpolla (kurde nie wiem jak sie pisze)

Okap, piec, zmywarka.

To nie była promocja tylko naprawdę w Inoxie mercedes

Za te trzy urządzenia ponad 12.000.

I dzisiaj już jestem po naprawie pięknego pieca z płytą.

Dostał części z naszego polskiego i żyje.

Ale jak za tę cene żywotyność licha była.

Nie ufaj cenie do jakości.

To samo mam z panelem prysznicowym hiszpańskim za 3600 zeta.

Odpadły urwane 3 ozdoby na pokrętrłach.

Nieodwracalnie ułamane plastikowe ząbki.

Daj spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o lodówki to podobno Libherr,specjalista od sprzętu chłodniczego.Mama pralkę MIELE.Użytkuję ok roku, super.Kosztowała chyba 3200 zł w Saturnie na akcji Świat bez VAT,zdecydowanie polecam.Za kilka miesięcy będę kupować resztę AGD-myślę o Simensie lub Miele(oczywiście nie max wypasione modele),Planuję jednak zakup tego sprzętu w Niemczech-albo przez internet albo osobista wy[prawa.Nieststy nie wierz w to że Simens lub Whirpool u nas i w Niemczech jest ten sam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGD najlepsze robi Miele. To pewne.

Ja polecam nawet najprostszą pralkę Miele (2900 zł), i tak jest "wypasiona".

Średni czas bezawaryjnej pracy pralek Miele to 20 lat. Tak samo innych sprzętów AGD.

 

Niestety... ta cena.

@masulda - przyłączam się, warto kupić w niemczech, tam ich rodzime Miele jest tańsze niż u nas.

 

Ale można taniej. Lodówki jedne z najlepszych to właśnie Liebherr.

Sam się przymierzam do zakupu w najbliższym czasie.

 

Zmywarki ewidentnie Bosch/Siemens. Mam Boscha - przeglądałem pół roku przed zakupem fora internetowe i też te serwisantów AGD. I jestem zadowolony w wyboru.

Jeśli chodzi o funkcje, to kompletnie niepotrzebne. Gwarantuje Ci, ze jakąkolwiek nie kupisz, to i tak zawsze będziesz używać tylko jednego podstawowego programu na 50 stopni.

Także wystarczą podstawowe programy, przydaje się czasem funkcja przyśpieszonego mycia (VarioSpeed). I dużo składanych rusztów w koszach.

 

Ale i tak jeśli masz fundusze, to Miele.

 

Natomiast wystrzegaj się wynalazków typu Amica - w 2 lata po zakupie na kącie będzie już kilka napraw.

Na forum jest wątek o piekarnikach Amici - szyby rozsypujące się w nocy na tysiące małych kryształków i to bez powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam 45kę Electroluxa i rzeczywiście czasem tabletka albo nie wypadnie albo wypadnie a się nie rozpuści... zastanawiam się co może być przyczyną? czy to wina zmywarki czy detergentu? ;)

 

Używam od 5 lat 45tki Electroluksa i już opanowałem ten problem - proszek (używam proszku) się nie rozpuści (nie otworzy się do końca klapka zamykająca pojemnik na proszek), jeśli włoży się duży talerz do lewej, przedniej części dolnego kosza. Po prostu talerz potrafi wtedy zablokować klapkę. Małe talerze są OK. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam 45kę Electroluxa i rzeczywiście czasem tabletka albo nie wypadnie albo wypadnie a się nie rozpuści... zastanawiam się co może być przyczyną? czy to wina zmywarki czy detergentu? ;)

 

Używam od 5 lat 45tki Electroluksa i już opanowałem ten problem - proszek (używam proszku) się nie rozpuści (nie otworzy się do końca klapka zamykająca pojemnik na proszek), jeśli włoży się duży talerz do lewej, przedniej części dolnego kosza. Po prostu talerz potrafi wtedy zablokować klapkę. Małe talerze są OK. :D

 

Miałem to samo:).

Potem wrzucałem tabletkę po prostu na dno zmywarki i kłopot sam się rozwiązał.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od 5 lat 45tki Electroluksa i już opanowałem ten problem - proszek (używam proszku) się nie rozpuści (nie otworzy się do końca klapka zamykająca pojemnik na proszek), jeśli włoży się duży talerz do lewej, przedniej części dolnego kosza. Po prostu talerz potrafi wtedy zablokować klapkę. Małe talerze są OK. :D

 

dokladnie to samo u mojej mamy

to po prostu kwestia ustawienia naczyn w zmywarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam chyba pecha z Boschem, mam SGV59A23 od 5 lat i własnie 3 raz będzie naprawiana. Objaw: nie suszy, nie domywa. Pan przyjeżdża, wytarguje mi zmywarę spod blatu narzekając, że tak zabudowana, potem przeczyszcza maleńką gumowa uszczelkę i kasuje 120zł. Pytam czy mogę sama to czyścić, a on na to że nie, bo tam nie dojdę (fakt, zmywarę mocno rozbiera) i że to taka standardowa "wada", jak uszczelka się zabrudzi to jakis tam czujnik nie działa... Szlag mnie trafia :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak swoją drogą, ciekawe, dlaczego zmywarki, pralki Boscha i Siemensa - te w cenie do 2000 PLN sa oferowane tylko na nasz (może wschodni) rynek. W Niemczech zmywarek o takich symbolach nie ma w ofercie :roll:

Ja mam Elektroluksa z "siódmym zmysłem" (nie pamiętam typu - ale tak go wtedy reklamowali), dałem za niego ok. 1900 i już ponad 10 lat bezawaryjnie hula - nie mam żadnych zastrzeżeń.

Wskazówki dla kupujących z mojej strony

- nie ścigajcie się z ilością programów (wystarcza 70 st na brudne gary; 55 st. podstawowy i szybki) wart0o mieć opcję 1/2 wsadu ewentualnie opóźniony start.

- czujka czystości wody (duże oszczędności)

- poziom hałasu bardzo istotny

Uważam że w cenie 2000 mozna kupić b. dobrą zmywarkę - wszystko co wyżej to już tylko skuteczny marketing producentów lub płacenie za markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam wszystkich, jestem tu nowa :D

kochani planuje remont kuchni, chce zakupic kuchenke g-e pod zabudowe lub wolnostojaca (max do 1200zł) , bardzo prosze o opinie, znalazłam na stronce mastercooka M5X+2MIE-4GLX czy ktos z was zna ten model?

pozdrawiam :D

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja postawiłam jesdnak na prawie jedną markę:

piekarnik Electrolux 65100 X

zmywarka Electrolux 66010

płyta ceramiczna Electrolux EHS 60210P

okap Amica Okc 9513I

Lodówkę mam LG 7-letnią i na razie nie zmieniam

 

Na razie jestem zadowolona z wyboru ale jeszcze nie użytkuję sprzętu. Jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...