Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

i jeszcze jedno czy klasa energetyczna A a A+ to jakoś specjalnie duża różnica w kosztach użytkowania?

 

W przypadku lodówki będzie to jakoś 15zł rocznie więc oszczędnością nie powala, a płacić sobie za ten plusik każą jak ktoś już wspomniał kilkaset złotych... Jak dla mnie nie warto.

 

Co do kuchenek to od paru lat rodzice korzystają z mastercooka i jest ok, tyle, że nie wiem jak wygląda sprawa z nowymi modelami. Mikrofale w jakimś konkretnym kolorze? Jeśli nie to wziąłbym jakiś prosty model z mpmu, dlaczego prosty? Zbyt duża liczba funkcji tylko przeszkadza potem i tak z większości się nie korzysta, albo nie pamięta do czego służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

pralka, suszarka, zmywarka, plyta indukcyjnai piekarnik electrolux - polecam wszystko sprawdza sie super

 

lodowka bedzie prawdopodobnie lg badz beko (beko mam teraz no frost i jest rewelacyjna) jednak lg bardziej nam pasuje do kuchni :)

 

cena nie zawsze idzie z jakoscia co zreszta juz ktos w tym watku napisal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mikrofalę nie z MPM'u tylko czegoś solidniejszego. Co nie znaczy, że musi mieć multum funkcji.

 

Może Cie zaskoczę, ale mpm robi naprawdę przyzwoite mikrofalówki (de facto urządzenie dość proste w konstrukcji) Jak nie wierzysz poszperaj w necie... Generalnie z mikrofalówkami jest tak jak ze zmywarkami im prostsza konstrukcja tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wystrzegaj się wynalazków typu Amica - w 2 lata po zakupie na kącie będzie już kilka napraw.

Na forum jest wątek o piekarnikach Amici - szyby rozsypujące się w nocy na tysiące małych kryształków i to bez powodu.

powierdzam, 1,5 roku od zakupu i już miałem awarie, 2 pokrętła służące do regulacji temp. i funkcji piekarnika miały jakies zwarcie, sam musiałem to naprawiać, a w starym mieszkaniu do dziś stoi blisko 30-letni piec, do dziś działa i co roku zdaje swój spółdzielczy przegląd odpukać :D tak wiec coś jest nie tak z ta amicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchenkę mam Amica(płyta gazowa,piekarnik elektryczny).Kupiłam ją wyłącznie ze względu na kolor.Używam trzeci rok bez zastrzeżeń,no może tylko to,że ruszt na kuchence krzywy.Piekarnik piecze lepiej niż poprzedni.Lodówkę mam Bosch KGN 39A73 jestem bardzo zadowolona,ma świetną szufladę chiller na mięso,wędliny i ryby(niższa temperatura niż w całej lodówce).Spora zamrażarka.Korzystna odmiana po elektroluksie.Zmywarka też Bosch(trzeci rok używania)bez problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym Was prosić o poradę,zabieramy sie pomalu za sprzet do kuchni i teraz tak,liczymy pieniazki wiec nie bardzo mozemy sie rozhuśtać.

Co sadzicie o produktach firm Indesit,Ariston,Hotpoint Ariston,Gorenje czy Samsung??

Przeglądając oferty sklepów internetowych,zauwazam iz np. za sume 1350 zl mozemy miec prosta zmywarke Siemensa czy Bosch,produkt z grupy w/w za ta cene bedzie "zbajerowany",tyle tylko czy produkt za 900 zl z firmy Indesit "bez bajerów" bedzie zly??

Wstepnie nastawilismy sie na:

-Zmywarka Siemens albo Bosch ~1350 zl (ale nie ukrywam ze korci mnie cos w okolicy 900 zl)

-Piekarnik Electrolux ~1050

-płyta indukcyjna Samsung ~1050

-okap Teka -do 450 zlotych

-lodówka -w cenie ~1350 jest i Samsung i Whirlpool i Bosch

 

Wiem,że nic nie wiem,to chyba tyle co moge powiedziec ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ostatecznie zdecydowaliśmy się na sprzęt firmy TEKA

zmywarka natomiast Elektrolux/ AEG

 

co sądzicie o firmie Teka?

 

z grubsza mam to samo - zmywarka AEG Favorit, większość pozostałego sprzętu to Teka (płyta indukcyjna, okap, piekarnik). Ogólnie Teka ma niezłą opinię - poszukaj na forum, był chyba odrębny topic. Ja potwierdzam, relacja cena jakość b.dobra. Za te 3 wymienione sprzęty zapłąciłem w sumie niecałe 4000zł (w sklepach interentowcyh z odbiorem własnym).

Ze zmywarki tez jestem zadowolony. Cicha, wg papierów oszczędna; nie zawsze domywa mocno przybrudzone garnki, ale nie mam porównania czy inne sprzęty lepiej by sobie z tym poradziły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając oferty sklepów internetowych,zauwazam iz np. za sume 1350 zl mozemy miec prosta zmywarke Siemensa czy Bosch,produkt z grupy w/w za ta cene bedzie "zbajerowany",tyle tylko czy produkt za 900 zl z firmy Indesit "bez bajerów" bedzie zly??

 

nie będzie "zły". po prostu musisz trochę bardziej liczyć na szczęście, bo statystyka jest nieubłagana - awaryjność Indesit, Candy czy Amici jest wyższa niże Teki czy Boscha nie wspominając o Miele.

W każdym razie jeśli stwierdzisz ze masz do dsypozycji te 1350zl to doradzam raczej prostszy model bardziej renomowanej firmy, niż wybajerzony firmy tańszej; de facto z większości gadżetów się nie korzysta. To co warto mieć, to: dobre parametry (niegłośna, oszczędna), 3 programy (więcej nie potrzeba), obsługa tabletek, możliwość opóźnionego startu. Rzeczy typu regulowana wysokość kosza, czy obsługa 1/2 wsadu nie należą IMO do niezbędnych.

I oczywiście, jeśli zmywarka ma "obsłużyć" kilka osób to szerokość 60 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając oferty sklepów internetowych,zauwazam iz np. za sume 1350 zl mozemy miec prosta zmywarke Siemensa czy Bosch,produkt z grupy w/w za ta cene bedzie "zbajerowany",tyle tylko czy produkt za 900 zl z firmy Indesit "bez bajerów" bedzie zly??

 

nie będzie "zły". po prostu musisz trochę bardziej liczyć na szczęście, bo statystyka jest nieubłagana - awaryjność Indesit, Candy czy Amici jest wyższa niże Teki czy Boscha nie wspominając o Miele.

W każdym razie jeśli stwierdzisz ze masz do dsypozycji te 1350zl to doradzam raczej prostszy model bardziej renomowanej firmy, niż wybajerzony firmy tańszej; de facto z większości gadżetów się nie korzysta. To co warto mieć, to: dobre parametry (niegłośna, oszczędna), 3 programy (więcej nie potrzeba), obsługa tabletek, możliwość opóźnionego startu. Rzeczy typu regulowana wysokość kosza, czy obsługa 1/2 wsadu nie należą IMO do niezbędnych.I oczywiście, jeśli zmywarka ma "obsłużyć" kilka osób to szerokość 60 cm.

 

Dla mnie jest to bardzo przydatne jak wsadzam do zmywary wielki garnek, albo gdy na talerzach chcę położyć jeszcze miskę czy blachę do ciasta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to bardzo przydatne jak wsadzam do zmywary wielki garnek, albo gdy na talerzach chcę położyć jeszcze miskę czy blachę do ciasta :wink:

 

ech, to ja chyba musze kupic większe garnki :)

a z ciekawosci - jak polozysz ta blache na wierzchu na talerzach, to zmywarka dobrze ja domyje? bo u mnie z tym jest tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miele to taki Mercedes w kuchni tylko...te ceny :roll:

 

co do pozostałych urządzeń..

 

mamy lodówkę Whirlpool - była najtańszą opcją zawierającą wszystko, co naszym zdaniem lodówka powinna zawierać ;-) i w sumie jest OK, za to głośna, że migreny można dostać... z pralki tej firmy też jestesmy zadowoleni - korzystna relacja jakości do ceny. Swego czasu korzystaliśmy z płyty i piekarnika whirlpoola (robione dla Ikea) - tragedia..

 

Obecnie płytę i piekarnik mamy Bosch'a - i z nich jestem ogroooomnie zadowolona. Ergonomiczne, oszczędne, solidne, a przy tym nie kosztowały majątku. Zresztą wiele drobnych urządzeń (wiertarka, podkaszarka) mamy Bosch'owskich i wzystkie są dopracowane i niezawodne - tak, że gdy będę kiedyś wymieniać tę nieszczęsną lodówkę ;-) to na Bosch'a własnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to bardzo przydatne jak wsadzam do zmywary wielki garnek, albo gdy na talerzach chcę położyć jeszcze miskę czy blachę do ciasta :wink:

 

ech, to ja chyba musze kupic większe garnki :)

a z ciekawosci - jak polozysz ta blache na wierzchu na talerzach, to zmywarka dobrze ja domyje? bo u mnie z tym jest tak sobie.

 

Mam taki dziesięciolitrowy garnek z grubym dnem, w którym gotuje się większe ilości czegoś w celu zamrożenia i bez podniesienia kosza by się nie zmieścił. Często kładę coś na talerze i jeśli nie jest mocno przypalone (jak np. szklany pojemnik po długim pieczeniu mięsa), to się umyje. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, że to prawie to samo, ale "prawie" jak wiemy robi różnicę :wink:

 

Szukam i szukam wszelkich informacji na temat różnic między Boschem a Siemensem, ale wciąż nie wiem nic. Są różne opinie - że to to samo oraz, ze Siemens jest lepszy i innowacje najpierw wprowadza siemens.

Więc jak to jest- czy Siemens jest faktycznie lepszy?

 

Problem jest jeszcze taki, że mimo, że obie te firmy mają podobne sprzęty, to jednak ja nie mogę skompletować sprzętu ani z Siemensa ani z Boscha - Bosch ma to czego nie ma Siemens i na odwrót. I nie wiem czy zdecydować się na Siemensa i mieć np. słabiej wyposażony piekarnik, czy wziąć lepiej wyposażony piekarnik z Boscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...