Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperacja parterówka 85m2


Recommended Posts

Jestem na etapie budowy fundamentów, natomiast zdecydowałem już teraz że chcę mieć rekuperację.

 

Czy w przypadku domu parterowego można umieścić jednostkę wentylacyjną + rury na poddaszu nieużytkowym ( ocieplenie planuję w stropie, 15cm styro, na to warstwa betonu)

 

jaka jednostka wentylacyjna mogłaby się sprawdzić na taką powierzchnię użytkowa, co polecacie ?

 

Czy coś muszę uwzględnić idąc dalej z pracami budowlanymi, w sensie kiedy będą stawić musy i strop ?

 

 

 

Czy możecie polecić jakiegoś wykonawcę z Poznania lub okolic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie budowy fundamentów, natomiast zdecydowałem już teraz że chcę mieć rekuperację.

 

Czy w przypadku domu parterowego można umieścić jednostkę wentylacyjną + rury na poddaszu nieużytkowym ( ocieplenie planuję w stropie, 15cm styro, na to warstwa betonu)

 

jaka jednostka wentylacyjna mogłaby się sprawdzić na taką powierzchnię użytkowa, co polecacie ?

 

 

Czy coś muszę uwzględnić idąc dalej z pracami budowlanymi, w sensie kiedy będą stawić musy i strop ?

 

 

 

Czy możecie polecić jakiegoś wykonawcę z Poznania lub okolic ?

 

Centrala powinna być w miejscu gdzie panują temperatury dodatnie. 15 cm ocieplenia w stropie to trochę mało. Jeżeli nie planujesz ocieplenia poddasza, to napewno będziesz musiał jakoś zabudować centralę, żeby nie stała w ujemnej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

 

Rozmieszczenie wentylacji mechanicznej może być rozprowadzone w poddaszu nieużytkowym. Ważne jest, aby rekuperator znajdował się w pomieszczeniu o temperaturze minimalnej wynoszącej 12°C. Jeżeli chciałby Pan zainstalować rekuperator na poddaszu nieużytkowym i nieogrzewanym, powinno być ono dobrze zaizolowane. Można również dodatkowo zaizolować sam rekuperator oraz przewody.

Przy okazji zachęcam do zapoznania się z ofertą central wentylacyjnych z rekuperatorem marki Buderus. Rekuperator Logavent HRV2 cechuje się wysoką efektywnością odzysku ciepła wynoszącą nawet do 90% oraz bardzo cichą pracą. Centrala wentylacyjna dostępna jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Wyszukiwarkę naszych instalatorów z okolic Poznania można znaleźć na stronie http://www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) pod numerem telefonu 801 777 801 lub też poprzez formularz kontaktowy: http://www.buderus.pl/kontakty/formularz-kontaktowy.html

Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/rekuperacja/

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant Buderus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
nie polecam umieszczać rekuperacji na poddaszu, panują tam w lecie ekstremalne temperatury przez co rekuperacja nie jest w stanie pracować prawidłowo i często nawiewane powietrze jest od razu nagrzane. Proszę przemyśleć sposób ukrycia kanałów, czy pod wylewka czy w podwieszanym suficie i za wczasu zaplanować dziury w stropie do przeprowadznia kanału. Rekuperator dobierają co do ilości osób zamieszkujących dom ale myśle że można rozglądnąć się ogólnie za takimi o sile do 100m2 np Wanas 250 i porównac parametry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Jest na rynku wiele jednostek podwieszanych, pewnie masz jakieś pomieszczenie gospodarcze, tam sprawdzi się znakomicie. Myślę, że maszyna z wydajnością 250m3 powinna wystarczyć, ja bym nie przewymiarowywał.

Aha i te 15cm wełny na stropie to naprawdę trochę mało:( No chyba, że zamiast wełny dasz 15cm piany, będzie trochę szczelniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na rynku wiele jednostek podwieszanych, pewnie masz jakieś pomieszczenie gospodarcze, tam sprawdzi się znakomicie. Myślę, że maszyna z wydajnością 250m3 powinna wystarczyć, ja bym nie przewymiarowywał.

Aha i te 15cm wełny na stropie to naprawdę trochę mało:( No chyba, że zamiast wełny dasz 15cm piany, będzie trochę szczelniej.

 

Czy reku, który na 1szym biegu ma wydajność 140m3/h będzie za duży dla takiego domku z trzema mieszkańcami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy reku, który na 1szym biegu ma wydajność 140m3/h będzie za duży dla takiego domku z trzema mieszkańcami ?

 

Jak to realna wydajność z uwzględnieniem oporów wymiennika, filtrów i reszty instalacji - to tak. Pamiętaj też, że zazwyczaj przez znaczną część doby nikogo nie ma w domu - wypadałoby dać zdecydowanie mniejsze przepływy. W sumie, można by na te np. 6h dziennie wyłączać reku - tylko czy jakiś sterownik to potrafi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to realna wydajność z uwzględnieniem oporów wymiennika, filtrów i reszty instalacji - to tak. Pamiętaj też, że zazwyczaj przez znaczną część doby nikogo nie ma w domu - wypadałoby dać zdecydowanie mniejsze przepływy. W sumie, można by na te np. 6h dziennie wyłączać reku - tylko czy jakiś sterownik to potrafi?

 

Ty powinieneś wiedzieć więcej, bo mam na myśli IzziFasta :) Tyle że właśnie ten 1szy bieg jest na moje wentylowane metry(84) teoretycznie nieco za duży. Osprzęt właśnie kupiłem, reku jeszcze nie, z powodu wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...