Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperacja a zewnątrzny brzydki zapach


Recommended Posts

Witam. Rodzice mojej żony chcą zamontować rekuperacje. Dom z lat 80, okna zmienili na plastikowe, ocieplil styropianem u maja wilgoć. Pytanie czy warto to robić skoro mają tuczarnie na 1000 sztuk i wiadomo przy takiej ilości świń strasznie śmierdzi prawie zawsze. Co sądzicie o tym czy nie będzie w domu brzydkiego zapachu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapewne będzie czuć bo niby jak ma tego nie być skoro zasysane jest powietrze z zewnątrz do środka.

Jak wiem osoby pracujące i mieszkające w bliskim sąsiedztwie "takich" zapachów przyzwyczajają się do nich, natomiast czują je osoby przybywające z zewnątrz Neutralizator zapachu spowoduje, że ten zapach będzie jeszcze bardziej dokuczliwy dla samych mieszkańców bo pojawi się znaczna różnica w jakości powietrza wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Kwestia wg mnie względna - nie wiem co jest lepsze - niekiedy przejeżdżam w okolicy zakładów tłuszczowych - zapach wg mnie nie do zniesienia, a wokół zakładu mieszka i rozbudowuje się miejscowość ponad 2 tyś mieszkańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz alternatywy? Bo nie rozumiem. Musisz oddychać tym powietrzem przecież.

Przy rekuperacji możesz zamontować filtr - znajdziesz na FM też patenty na bardzo skuteczne filtry węglowe własnej roboty, bo profesjonalne zabijają ceną. Ale nawet byle skrzynka filtracyjna na czerpni z lepszym filtrem to lepsze wyjście, niż wentylacja grawitacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej odradzić im. Jak do nich przyjeżdżam zapach jest straszny bardzo uciążliwy.

 

Niekoniecznie, odradzać nie powinieneś bo prócz wentylacji która jest zapewne bardziej wydajna niż grawitacyjna oszczędzą na energii cieplnej.

Zapachu nie zlikwidujesz do końca, filtrowanie pomoże w pewnym stopniu jednak to teściowie będą mieszkać , goście są sporadycznie. Bardziej już śmierdzieć nie będzie bo przy wentylacji grawitacyjnej to samo powietrze dostaje się każdym otworem(przynajmniej powinno).

Niech zrobią projekt i wycenę instalacji - to z reguły decyduje o dalszej "chęci " montażu takiej instalacji w już istniejącym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...