Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grunt przed ociepleniem styropianem


ngreen

Recommended Posts

Mam domek wybudowany z pustaków superex (chyba 400 lub coś takiego) + do tego konstrukcja betonowa. Czy przed ociepleniem należy zagruntować? Rozmawiałem z osobą która będzie się tym zajmowała. Twierdzi, że nowych budynkównie trzeba gruntować. Stare tak. Ale nowych nie ma potrzeby. Jak to widzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam domek wybudowany z pustaków superex (chyba 400 lub coś takiego) + do tego konstrukcja betonowa. Czy przed ociepleniem należy zagruntować? Rozmawiałem z osobą która będzie się tym zajmowała. Twierdzi, że nowych budynkównie trzeba gruntować. Stare tak. Ale nowych nie ma potrzeby. Jak to widzicie?

 

Nie ufaj zbytnio wpisom na forum zwłaszcza nowicjuszy.

 

Trzeba gruntować. Gruntowanie zapobiega nadmiernemu pochłanianiu wilgoci z kleju do muru. Woda zarobowa w kleju jest po to, aby klej związał.

 

Najlepiej poczytaj szczegółowe instrukcje dostawcy systemu ocieplenia i pilnuj pana Kazia (osoba, która będzie się tym zajmowała), aby ściśle tej instrukcji przestrzegała.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagruntuj..Może to nie pomoże ale na pewno nie za szkodzi...Wszyscy producenci zalecaja gruntowanie przed, maja najczęściej dedykowane środki gruntującę...Ale to nie najważniejsze, możesz zagruntowąć innym, tańszym...Tak jak kolega wyżej napisał, gruntujemy...A jak ktoś mówi że nowe to nie trzeba to mówi nie prawdę..Gruntujemy w zasadzie wszystko, przed malowaniem, przed płytkami, ściany przed tynkami,... Ogólnie dużo ludzi mówi że jak nowe to nie gruntujemy, ale dla swojego spokoju zagruntuj, to nie jest jakis strasznie duży koszt..Gruntowanie to zasadniczo ustabilizowanie podłoża, związanie kurzu itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ufaj zbytnio wpisom na forum zwłaszcza nowicjuszy.

 

Trzeba gruntować. Gruntowanie zapobiega nadmiernemu pochłanianiu wilgoci z kleju do muru. Woda zarobowa w kleju jest po to, aby klej związał.

 

Najlepiej poczytaj szczegółowe instrukcje dostawcy systemu ocieplenia i pilnuj pana Kazia (osoba, która będzie się tym zajmowała), aby ściśle tej instrukcji przestrzegała.

"Ot i mądrego aż przyjmenie posłuchać:) "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam mam firmę od elewacji dwa domy obok mnie, i wiem że od dobrych 8 lat na rynku nom stop i w życiu nie gruntują. Może faktycznie dla świętego spokoju,

 

Powiem Ci tak:

od kilkunastu lat obsluguje elewacje od tych najwiekszych, przez firmy wykonawcze, do klienta indywidualnego (to sprzedazowo)

wykonawczo: tylko klienta indywidualnego, no moze za malymi wyjatkami.

 

odstepstwa od systemu tego typu robia na poczatku wszyscy, do pierwszej powaznej wtopy.

pozniej na wlasnej skorze jak juz sie przekonaja ze jak za ktoryms razem cos "nie pyknie" i trzeba naprawiac , bo sie nie wiedzialo, albo swiadomie czegos nie zrobilo , albo poszlo na skroty to sie nagle wszyscy ucza.

 

Nic Ci wiecej nie doradze: trzymaj sie maksymalnie blisko tego co pisze w wytycznych producent systemu docieplen a nie co mowi jego handlowiec, przedstawiciel dystrybucji, wykonawca

 

bo to taki klasyk "Paaanie ja tak robił od 20 lat, bedzie dobrze" bo to taka sama argumentacja jak przy klejeniu na placki.

 

Twoj dom - Twoja sprawa, ale jak juz pytasz i Ci dobrze radza, to nie probuj na sile czegos udowadniac.

i jak juz doradzasz - doradzaj swiadomie. bo to ze cos widziales wcale nie znaczy ze tak jest dobrze. Wczoraj widzialem na parkingu jak ktos sie wlamywal do samochodu wybijajac szybe, moze robi tak od 8 lat? czy na tej podstawie mam zmienic prace i utrzymywac sie z wybijania szyb w samochodach i zabierania tego co lezy na siedzeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko jasne, mój błąd. Nie bazowałbym nie wiedzy z firmy przeze mnie rzuconej, gdyby to nie byli ludzie zaufani, robili także sobie elewacje w ten właśnie sposób który mówiłem. Od zleceń nie mogą się opędzić. Obcej firmie bym nie zaufał.

 

Dobrze że mi jeszcze nie ocieplili, pójdę dziś z bratem pogadać (też tam pracuje) może zabłyśnie u szefa, premie dostanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że mi jeszcze nie ocieplili, pójdę dziś z bratem pogadać (też tam pracuje) może zabłyśnie u szefa, premie dostanie:)

No... jezeli kiedykolwiek mieli problem np, z odpadajacym styropianem grafitowym (to sie zdarza) to wlasnie brak gruntu na silnie chlonnym podlozu (ytong/gazobeton) jest jedna ze skladowych. a to chyba najczesciej wystepujacy problem, a przynajmniej najbardziej widoczny :) wiec jak mieli taka sytuacje, a skoro nie gruntuja chlonnych podlozy , to pewnie mieli - to faktycznie ma okazje zablysnac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...