Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izzifast - nowy rekuperator z odzyskiem wilgoci.


Recommended Posts

Teraz temperatura "komfortu" to chyba najniżej można zejść do 18 *C ... rozumiem, że taką chciałbym mieć na nawiewie czyli ... właśnie jak na zewnątrz jest 16*C a w środku 26*C to bypass się otworzy aby to chłodne wleciało do środka... czy właśnie nie? Zagubiłem myśli... :(

 

Cytat z aktualnej wersji instrukcji:

AUTOMATYCZNY

(aktywacja pomarańczowym przyciskiem)

- w momencie, gdy temperatura w domu jest wyższa, niż ustawiona TEMPERATURA KOMFORTU, a na zewnątrz jest chłodniej, bypass zostaje automatycznie otwarty i chłodne powietrze zostaje nawiewane bezpośrednio do pomieszczeń.

 

Nie jest dopowiedziane, ale rozumiem, że "chłodniej, niż wewnątrz" - a nie "chłodniej, niż temperatura komfortu".

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 890
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chcesz wydać 6000 PLN na urządzenie, a szkoda ci godziny czasu by przeczytać ten wątek od deski do deski?

 

Ten rekuperator nie steruje wilgotnością w domu - z racji swojej konstrukcji jedynie minimalizuje ekstrema w ciągu roku.

Takie opcje jak osuszanie, nawilżanie czy podstawowa regulacja wilgotności poprzez odzysk i regulację intensywności przewietrzania są w urządzeniach za 3 x tyle

Tak czy siak wentylacja jest tylko jednym z elementów systemu, jeśli chcemy mieć totalną kontrolę nad wilgotnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ile się można dowiedzieć... :)

Ja mam mieszane odczucia, dodatkowo jak przysłali nowy wyświetlacz to po czasie dotyk w nim szwankuje... wybudzenie działa jak chce a jak przyciśniesz ikonkę to punkt nacisku wyświetla się obok... chyba najgorszy chłam w tej cenie wrzucili. Szkoda, że nie można kupić czegoś bardziej sensownego...

U mnie to jakoś nie bangla... liczyłem na świeże powietrze a mam zaduch, otwarcie okna i przeciąg pokazuje temu reku gdzie jego miejsce... niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ogarnął rejestry z rs 485? W ogóle działa gniazdo BMS? Jeśli tak, to widzę jakieś szanse żeby ogarnąć temat, ale jak już to działałoby to na Home Assistant. Zresztą można wykorzystać wejścia cyfrowe na płycie głównej, gorzej że nie widzę w instrukcji wejścia od trybu poza domem.

 

Witam.

Jako, że jedyną opcją sterowania tym reku to wejścia CO2 i higrometru z pomocą modułu Ethernet->RS485 zastąpiłem wogóle sterownik od rekuperatora pluginem do Home assistanta, nie jest niestety skończony, ale pozawala ustawić wentylatory co 10%, i obsługuje sensory rekuperatora, no i można robić automatyzację jakie się chce. U mnie reku stał się bezobsługowy. Mogę udostępnić kody jeśli ktoś byłby zainteresowany rozwojem głównie po stronie dodaniem serwisów do sterowania bypasem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ile się można dowiedzieć... :)

Ja mam mieszane odczucia, dodatkowo jak przysłali nowy wyświetlacz to po czasie dotyk w nim szwankuje... wybudzenie działa jak chce a jak przyciśniesz ikonkę to punkt nacisku wyświetla się obok... chyba najgorszy chłam w tej cenie wrzucili. Szkoda, że nie można kupić czegoś bardziej sensownego...

U mnie to jakoś nie bangla... liczyłem na świeże powietrze a mam zaduch, otwarcie okna i przeciąg pokazuje temu reku gdzie jego miejsce... niestety :(

 

U siebie monitoruje C02, aby utrzymać poziom poniżej 900 jednostek w sypialniach, reku większość nocy pracuje na >80% w domu 130m2, generalnie to zalecenie producenta, że to reku do domu maks 100m2 jest uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem do końca działania bypass-u w trybie automatycznym, w zasadzie ciąglę w domu mam temperaturę powyżej temperatury komfortu w domu a w nocy widzę, że bypass się zamyka

bypass.jpg

 

Czy ktoś wie, czy jest jakas temperatura minimalna, może za zimno jest i bypass nie powinien być otwarty? W godzinach gdy bypass się zamknął temp. na czerpni wachała się od 3 do 12 stopni, i wydaje mi się, ze te 12 stopni to limit.

czerpnia.JPG

Edytowane przez hansons83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, ze te 12 stopni to limit.

 

Niestety. IMO szkoda, ze tak ograniczyli.

Przydałby się też tryb "grzania" bypasem - czyli żeby się otwierał w ciepłe dni w okresie przejściowym (gdy temperatura na zewnątrz jest wyższa, niż komfortu), żeby wspomóc system grzewczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako, że jedyną opcją sterowania tym reku to wejścia CO2 i higrometru z pomocą modułu Ethernet->RS485 zastąpiłem wogóle sterownik od rekuperatora pluginem do Home assistanta, nie jest niestety skończony, ale pozawala ustawić wentylatory co 10%, i obsługuje sensory rekuperatora, no i można robić automatyzację jakie się chce. U mnie reku stał się bezobsługowy. Mogę udostępnić kody jeśli ktoś byłby zainteresowany rozwojem głównie po stronie dodaniem serwisów do sterowania bypasem itp.

Na stronie jest napisane że można sterować poprzez 0-10v ale jak napisałem do suportu oddzwonili z informacją że to nie możliwe. W instrukcji obsługi w podpunkcie Programowanie biegów manualnych jest wzmianka o napięciach. Nie chciałbym usuwać oryginalnego sterownika ale chciałbym sterować również przez Home Assistanta. Może coś doradzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...