Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izzifast - nowy rekuperator z odzyskiem wilgoci.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 890
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tylko, że bypass tego nie zapewni. Przy chłodnych nocach większy efekt dają uchylone na noc okna.

 

Wpuszczając smród i hałas? Wolałbym rurami rekuperacji. Które u mnie biegną na stropie - a co za tym idzie powietrze nawet jakby na zewnątrz miało 8* i bypas był szczelny (w Izzifast daleko mu do tego i standardowo część idzie przez wymiennik) - to i tak by z anemostatów wylatywało o kilka stopni cieplejsze. Za to strop byłby chłodzony i akumulowałby chłód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to filtry wyłapują smród ? Używasz węglowego ?

Nie mam takiej potrzeby.

Bo u mnie latem na filtrze jest trochę małych muszek, wiosną pyłków z brzozy jabłoni i tyle.

Nie narzekam na jakość powietrza o tej porze roku, podobnie stację kolejowa mam jakieś 3km od domu, więc mi nie doskwiera.

Jeszcze nie zdążyło mi się, by obudził mnie hałas zza okna, zamiast alarmu w tel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to filtry wyłapują smród ? Używasz węglowego ?

 

Nie. Zimą F7.

 

Nie mam takiej potrzeby.

 

Jakiej potrzeby? Pokazywania fotek? Jak masz czyste, to będziesz rodzynkiem w tym wątku. Jak zwał, tak zwał - otwierając okna wpuszczasz do domu to, co filtry pokazane w tym wątku wyłapują.

 

Jeszcze nie zdążyło mi się, by obudził mnie hałas zza okna, zamiast alarmu w tel...

 

Mam ze 300m od domu działkę z domkiem rekreacyjnym. Jak tam spałem to regularnie mnie tam budziły ptaki piłujące dzioby.

Mój pies i pies sąsiada regularnie szczekają na zwierzaki przemykające się po drodze. A bywa, że psy z całej okolicy piłują się na raz - nie wiem o co chodzi, ale nie mogą się drzeć na to samo zwierzę czy zagrożenie. Chyba mają jakiś zintegrowany system alarmowania przed np. lisem czy innym drapieżnikiem.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr F7 neutralizuje "smród' ? :lol:

Przepraszam, ale chyba zgubiłeś wątek.

Nie rozmawiamy o zimie, bo zimą jakby nie czuję potrzeby wychładzania domu nocą ;)

Zimą wszystkie okna pozamykane, filtry naturalnie czarne.

Nie rozumiem, dlaczego mam się panicznie bać tego, co latem, zamiast wpaść przez okno zostanie wyłapane filtrami zgrubnymi klasy G4(5).

Mam nie oddychać w ogrodzie, czy na tarasie ?

Pisałem Ci coś o kloszu ostatnio ? To kolejny przykład...

 

Poza tym, pisałeś o "smrodzie i hałasie"

U mnie nic nie śmierdzi, a pies mnie nie budzi szczekaniem, to to ja go wypuszczam ;)

Dlatego napisałem "nie mieszkam tam, gdzie Ty"

Mam wybór, korzystam z otwierania okiem, a nie obniżania temp pracy bypasu.

 

Ty nie masz ani jednej, ani drugiej możliwości, ale negujesz moj wybór :lol:

Edytowane przez fotohobby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr F7 neutralizuje "smród' ? :lol:

 

Na mój nos wystarczająco.

 

Przepraszam, ale chyba zgubiłeś wątek.

Nie rozmawiamy o zimie, bo zimą jakby nie czuję potrzeby wychładzania domu nocą ;)

 

Doprawdy? To chyba zapomniałeś, o czym dyskutujemy - po co ograniczenie temperatury zewnętrznej poniżej której bypass się nie otwiera:

 

U mnie jest to 23C, więc zimą nie ma opcji, by bypass się uaktywnił

 

 

Zimą wszystkie okna pozamykane, filtry naturalnie czarne.

 

A teraz jakie masz? Jak wyglądały ostatnio wymienione?

trochę małych muszek, wiosną pyłków z brzozy jabłoni i tyle.?

Nie wierzę. Nie ma takich filtrów w wątku z ich fotkami.

 

 

Nie rozumiem, dlaczego mam się panicznie bać tego, co zamiast wpaść przez okno zostanie wyłapane filtrami G4(5).

 

Nie rozumiem, czemu miałbyś się bać panicznie. Nie rozumiem też czemu ochoczo i w podskokach chcesz to wpuszczać. Rozumiem takie stanowisko u miłośników WG - ale nie rozumiem u kogoś, kto ma WM.

 

Mam nie oddychać w ogrodzie, czy na tarasie ?

 

Ile jesteś w ogrodzie czy na tarasie? Średnio w roku 20 minut dziennie? To palacz papierosów więcej czasu się truje dziennie. I też jest z tego powodu szczęśliwy. Skoro to takie super, to czemu płacisz za filtry w rekuperatorze? Zdemontuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam G4, wymienione dwa tygodnie temu. Szkoda, ze nie zrobiłem zdjęć.

Moze za dwa tygodnie (choć pewnie do tego czasu się uaktywnią kominy)

 

Jaki filtr masz założony teraz ?

F7 raczej nie - jak sobie aktualnie radzi ze smrodem w Twojej okolicy ?

 

Pytasz po co mi filtry w reku ?

Przyznam - nie spodziewalem się :lol:

Zimą wiadomo - filtracja PMów transportujących BaP.

Latem - po to, by te wszystkie pyłki, muszki nie zostały zaciągnięte do wymiennika, nie zwiększyły jego oporów, nie pogorszyły sprawności.

Czyż nie po to filtrujemy powietrze wywiewane ?

 

Wydaje mi się, że latem, kiedy spedzam w ogrodzie kilka h dziennie (do tego trzeba wliczyć jeszcze spacer z psem, plus rower) to średnia przebywania poza domem wyniesie jednak grubo powyżej 20min.

 

Czy kiedy byłaś niemowlęciem rodzice wyłączali telefon i dzwonek w drzwiach, kiedy zasypiałeś? Znam takich rodzicow...

Bo jakoś niewiarygodne wydaje nie się to, co czytam - że nie możesz spać przez poranny śpiew ptaków, czy szczekanie psa. Że drażni Ciebie niefiltrowane, letnie powietrze.

Po co wyprowadzałes się z miejskiego betonu ?

 

BYły już podobne dyskusje, ale jakoś nie przypominam sobie album aby ktos jeszcze tak szczelnie odgradzał się od letniego świata zewnętrznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dyskusji mojsze jest mojsze niż Twoje nie wchodzę w szczegóły. Ale odnośnie wyłapywania zapachów. Mam przygotowane miejsce na filtr węglowy, ale brak czasu na jego montaż. Jednak co ciekawe, F8 rzeczywiście skutecznie wyłapuje zapachy. Nawet gdy sąsiad obok zaczął utylizować worki po budowie w sposób nie do końca elegancki, to w domu nawet tego nie poczułem, choć było dość blisko czerpni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ja też to odczułem i dlatego zimą nikt nie otwiera okiem.

ALe rozmawiamy o okrecie, kiedy dzienne upały podbijają temp w domu i chcemy ją zbić bypasem.

 

Poza tym - nawet latem (wiosną), kiedy za oknem kwitną bzy, w domu czuć je dopiero po otwarciu okna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy to normalne, że zanim powietrze dotrze do anemostatu ma temperature aż 4 stopnie wyższą?

Nawiew (czujnik rekuperatora)

nawiew.JPG

 

Anemostat:

anemostat.JPG

 

Kanał (2x pe-flex 75) do mierzonego anemostatu idzie pionem w wełnie i w wełnie nad karton gipsem na poddaszu ma ok. 10m, reku pracował na 70% wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że zanim powietrze dotrze do anemostatu ma temperature aż 4 stopnie wyższą?

 

Dziwna, to jest temperatura 16* na nawiewie. Jaką miałeś sprawność? U mnie nie spadła w ciągu ostatniej doby poniżej 20*. Przetestuj zaklejenie kanału bypassa - może być winowajcą (ja podrasowałem i chyba jest w miarę szczelnie - ale pewnie na zimę znowu bypass całkiem zdemontuję i zakleję kanał).

 

Generalnie w kanałach nieizolowanych poprowadzonych w przestrzeni ogrzewanej powietrze się ogrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat, była dość ciepła noc i bypass był otwarty niemal całą, stąd te 16 stopni, w domu ciągle ponad temp. komfortu. Co do zatkania bypassu to już ostatniej zimy testowałem i różnica w odzysku jest spora. Nie spodziewałem się, że 4 stopnie się ogrzeje w dość krótkim kanale, ale w sumie ma on temp. pokojową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Chciałbym zintegrować reku Izzyfast z instalacja inteligentnego domu (Domoticz). Czy ktoś próbował komunikować się z nim inaczej niż przez dedykowany sterownik?

 

Jeśli nie ma takiej możliwości to może ktoś mi poleci jakiś inny entalpiczny reku 200-250m3/h, który da się łatwo zintegrować z obcym systemem sterowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten reQnet z pe-flexa nie integruje się? Ma on entalpię, tani nie jest, ale wg mnie do integracji całkiem niezły. Cały czas nad nim myślę, ale nie wiem czy nie przepłącę... czy ta entalpia zadziała? Czy nie lepiej zwykły reku i nawilżanie pomieszczeń w zależności od potrzeb innymi urządzeniami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...