Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izzifast - nowy rekuperator z odzyskiem wilgoci.


Recommended Posts

swoją drogą fajna ta firma jest. Zadałem dwa pytania mailowe, nieskoplikowane i łatwe do odpowiedzi. Nie dostałem ani jednej odpowiedzi. Pytania zadane w mniej więcej czasie pół roku wiec raczej już dłuższy czas olewają potencjalnych klientów. Słabe to trochę.

 

Teraz do tego 402 nie ma załączonych ani warunków gwarancji ani instrukcji obsługi. Czyli promocja "kupuj kota w worku".

 

A wystarczyło odpisać np zamieścimy na stronie za dzień np czy coś takiego.

 

Słabo to wygląda. Od Thesli jak zadałem dość dziwne pytanie o ich filtr antysmogowy to odpowiedź dostałem od doradcy technicznego następnego dnia. Po co zamieszczać kontakt mailowy skoro się nie odpowiada na maile? Dziwna ta firma. Mnie to zraża bo jak kontakt jest do dupy przed zakupem to co będzie po?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 890
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

na razie na filmach się chwałą że ma większy wymiennik niż 300ka.

 

Wrzucili też warunki gwarancji, brakuje jeszcze instrukcji.

 

A jest też info że premiera od września wiec wątpię żeby ktoś to już miał, poza prototypem.

 

Thesla niby będzie droższa, ale ich erv ma dodatkową nagrzewnice, której nie mają te ze zwykłymi wymiennikami. A z thesla jak zwykle, premierę airpacka4 w pionowym układzie przekładali już chyba z 5 razy. Wiec produkt widmo. Coś jak yeti - wszyscy słyszeli a nikt nie widział.

 

Tu jak się samemu zamontuje to nie będzie faktury 8% i nie jestem pewny czy można to odliczyć od podatku na ulgę modernizacyjną. Niby powinno się dać ale faktura z montażem jest lepiej widziana przez skarbówkę. A u nas co urząd to inna interpretacja :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę (nie mówię, że przypadek, z którym się spotkałeś nie miał miejsca). Ale nigdzie nie czytałem, żeby był wymagany montaż przez firmę. Wręcz przeciwnie - każde źródło jakie czytałem mówi, że jak najbardziej można samemu kupić i zamontować rekuperator, a następnie odliczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę (nie mówię, że przypadek, z którym się spotkałeś nie miał miejsca). Ale nigdzie nie czytałem, żeby był wymagany montaż przez firmę. Wręcz przeciwnie - każde źródło jakie czytałem mówi, że jak najbardziej można samemu kupić i zamontować rekuperator, a następnie odliczyć.

 

dlatego napisałem ze nie jestem pewny. Miałem już jazdy ze skarbwką wiec wole dmuchać na zimne. Poczytam sobie dokładnie co i jak plus interpretacje.

 

To może przy okazji.

W zeszłym roku odliczyłem pompę ciepła - całość kwoty na raz. Niby inwestycja skończona. Mogę w tym roku odliczyć rekuperację? Nawet suma brutto tych 2 rzeczy nie przekracza limitu ocznego wydatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przymierzam do tego modelu z montażem na piździernik. Jak zakupie to się podzielę opinia.

Do mojego domu przemawia większy wymiennik - może sprawność będzie ciut wieksza oraz ryzyko zamrożenia.

 

Na filmach IZZI ten zamaskowany reku jest nieco innej budowy wiec tamo to bardziej pod reqnet niż izzi.

 

Odnosnie skarbówki to nie jest przypadkiem okres 3 lat od pierwszego odliczenia ?

Edytowane przez guja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą fajna ta firma jest. Zadałem dwa pytania mailowe, nieskoplikowane i łatwe do odpowiedzi. Nie dostałem ani jednej odpowiedzi. Pytania zadane w mniej więcej czasie pół roku wiec raczej już dłuższy czas olewają potencjalnych klientów. Słabe to trochę.

 

 

Tak. Jest też telefon którego nikt od tygodnia nie odbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał to w 402 jest wymiennik ERV366-H400 .

Karta katalogowa pokazuje że w porównaniu do H250 , przy użytkowym przepływie około 160 m3/h różnica odzysku temp jest około 7% a wilgotności 10% . Czy to są wartości warte zainteresowania przewymiarowaniem centralki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to są wartości warte zainteresowania przewymiarowaniem centralki ?

 

Temat do przeliczenia.

Większa centralka to większa sprawność i mniejszy pobór prądu przy tych samych przepływach. Do tego zapas jak trzeba przewietrzyć a przy ERV brak ryzyka zalewania wymiennika i spadku sprawności co jest istotnym argumentem przeciwko przewymiarowywaniu rekuperatorów NIE odzyskujących wilgoci.

Z drugiej strony większa centralka jest droższa i nie zejdzie z przepływami równie nisko, co mniejsza a to oznacza większe straty gdy nikogo nie ma w domu i pewnie (do sprawdzenia) większy pobór prądu na minimalnych obrotach. Więc "na czuja" to suma odzyskanych kWh będzie bardzo podobna i rozważałbym większy tylko przy bardzo podobnej cenie albo gdy większy ma inne zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał to w 402 jest wymiennik ERV366-H400 .

Karta katalogowa pokazuje że w porównaniu do H250 , przy użytkowym przepływie około 160 m3/h różnica odzysku temp jest około 7% a wilgotności 10% . Czy to są wartości warte zainteresowania przewymiarowaniem centralki ?

 

a wiesz może do jakich wartości można zejść z obrotami? Bo jak chcesz przewymiarować to może się okazać że np 40% to jest minimum. I tak będziesz dmuchał cały czas nawet jak nie trzeba

 

Mnie zastanawia jeszcze nagrzewnica wstępna. Bo niby jest obsługa ale gdzie nie patrzę to nagrzewnice 200 (żeby nie robić zwężki na czerpni) to są od minimalnego przepływu 170m3/h. A to trochę dużo. Np masz ustawione 100m3/h i co wtedy? Wątpie żeby automatyka była świadoma że masz nagrzewnicę o minimalnym przepływie i zwiększyła obroty - to by nawet było bez sensu z punktu widzenia odmrażania.

 

Druga sprawa ciekawy jestem jaki jest sterownik bypassu - nadal ich manufaktura czy coś firmowego?

 

Są jakieś realne konkurencje do tego erv z układem pionowym? Miałem kupić thessle ale ona ma aż 102cm szerokości. A ja mam ze 70 cm miejsca ;/ Obawiam się że mogę być skazany na izzi tak czy tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie 30%

 

Można ustawić 20% obrotów maksymalnych wentylatora. Tyle, że to nie oznacza 20% przepływu nominalnego czy faktycznego zmierzonego na maksymalnych obrotach przez to, że wraz ze zmniejszeniem prędkości przepływu powietrza spadają opory na całej instalacji. Przepływy przy 20% obrotów będą znacznie większe, niż 20% przepływu @ 100% mocy wentylatorów. A ile to będzie - zależy od konkretnego reku, stopnia zabrudzenia filtrów i instalacji.

302 ma 300m3/h ale przy 150Pa. To już nieźle przypchane filtry muszą być. Przy 100Pa ma ponad 400m3/h (warto wykresy wydajności w zależności od oporu porównać między różnymi reku - wyjdzie że przyzwoity rekuperator ma przy tych samych oporach dobre kilkadziesiąt m3/h jak nie ponad 100 większą wydajność niż tani odpowiednik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Dzien dobry. Potrzebuje Waszej porady. Chce kupic Izzi 402 albo Thessla Green4 400. Pytaniem otwartym jest czy powinienem kupic wersje z odzyskiem wilgoci. Mieszkam w Dublinie w Irlandii. Klimat jest wilgotny. Od 60% wilgoci w lato do 80% w zime. Obecnie w domu przy otwartych oknach mam miedzy 55 a 65%. Temperatury powyzej zera przez caly rok jak na wykresie ponizej. Czasem schodzi ponizej zera ale to rzadko i zwykle w nocy. Problemem jest raczej nadmiar wilgoci niz jej brak na zewnatrz w zime. Teraz pytanie czy lepiej z odzyskiem wilgoci (2 opinie: 1) powietrze wwiewane w zime oddaje wilgoc do wywiewanego wiec jest korzysc z wymiennika wilgosci 2)jesli nie bedzie odzysku wilgoci to w zime powietrze wwiewane bedzie skraplac wilgoc na wymienniku (osiagnie punkt rosy) i do domu bedzie wwiewane suchsze niz typowo zimowe 80% w Irlandii wiec jest korzysc BEZ wymiennika wilgosci). Co sadzicie? Ktora wersje lepiej zamowic? Wiem, ze Izzi nie ma odprowadzania skroplin. Czy moze to byc problem w moim klimacie? Na wykresach srednie temperatury i wilgotnosc. Dzieki! Postawie Guinessa chetnie jak bedziecie w Dublinie!Irlandia temp.jpgIrlandia wilgotnosc.jpg Edytowane przez nacioppl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry. Potrzebuje Waszej porady. Chce kupic Izzi 402 albo Thessla Green4 400. Pytaniem otwartym jest czy powinienem kupic wersje z odzyskiem wilgoci. Mieszkam w Dublinie w Irlandii. Klimat jest wilgotny. Od 60% wilgoci w lato do 80% w zime. Obecnie w domu przy otwartych oknach mam miedzy 55 a 65%. Temperatury powyzej zera przez caly rok jak na wykresie ponizej. Czasem schodzi ponizej zera ale to rzadko i zwykle w nocy. Problemem jest raczej nadmiar wilgoci niz jej brak na zewnatrz w zime. Teraz pytanie czy lepiej z odzyskiem wilgoci (2 opinie: 1) powietrze wwiewane w zime oddaje wilgoc do wywiewanego wiec jest korzysc z wymiennika wilgosci 2)jesli nie bedzie odzysku wilgoci to w zime powietrze wwiewane bedzie skraplac wilgoc na wymienniku (osiagnie punkt rosy) i do domu bedzie wwiewane suchsze niz typowo zimowe 80% w Irlandii wiec jest korzysc BEZ wymiennika wilgosci). Co sadzicie? Ktora wersje lepiej zamowic? Wiem, ze Izzi nie ma odprowadzania skroplin. Czy moze to byc problem w moim klimacie? Na wykresach srednie temperatury i wilgotnosc. Dzieki! Postawie Guinessa chetnie jak bedziecie w Dublinie![ATTACH=CONFIG]461483[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]461484[/ATTACH]

 

Jakie masz okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Używa ktoś wersji 402 erv? Posiada on bolączki mniejszych poprzedników opisanych w tym wątku?

 

ja, poza zwalonym oprogramowaniem na poczatku, skutkujacym wyłączaniem sie modulu stalego przeplywu po wylaczeniu lub zaniku zasilania nie zauwazylem jakis problemow. Jak cos wyjdzie to nie predzej niz po przynajmniej jednym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak pracował w niskich temperaturach które ostatnio bywały? Ten izzi kusi tym co ma w swojej cenie ale trochę mnie zniechęcają wiadomości że modele 300 i 302 różnie radziły sobie z pracą w niskich temperaturach. No i z tego co mówił doradca bez dodatkowych opcji praca tylko na trzech prędkościach bez płynnej regulacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak pracował w niskich temperaturach które ostatnio bywały? Ten izzi kusi tym co ma w swojej cenie ale trochę mnie zniechęcają wiadomości że modele 300 i 302 różnie radziły sobie z pracą w niskich temperaturach. No i z tego co mówił doradca bez dodatkowych opcji praca tylko na trzech prędkościach bez płynnej regulacji

 

Ja bym po takich rewelacjach nie kupował! Jak znajdziesz reku, które bez grzałki chodzi w niskich temperaturach i ma płynną regulację prędkości wentylatorów, to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jeszcze nagrzewnica wstępna. Bo niby jest obsługa ale gdzie nie patrzę to nagrzewnice 200 (żeby nie robić zwężki na czerpni) to są od minimalnego przepływu 170m3/h. A to trochę dużo. Np masz ustawione 100m3/h i co wtedy? Wątpie żeby automatyka była świadoma że masz nagrzewnicę o minimalnym przepływie i zwiększyła obroty - to by nawet było bez sensu z punktu widzenia odmrażania.

 

Ja bym zapytał producenta, bo to ciekawe dlaczego 160mm czy to 0,5kW czy więcej kW, potrzebuje 109m3 minimum a 200mm mają stałe 170m3 bez różnicy czy pół czy trzy kW. Na chłopski rozum im większa moc grzałki tym większy minimalny przepływ powietrza być powinien...no ale nie zawsze chłop ma rację, bo i baba też miewa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...