Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Realne zapotrzebowanie na wentylacje


Recommended Posts

Pytanie o rekuperator. Powierzchnia domu to 170 m kw. Ilość użytkowników 4-5 osób. W projekcie mam zapotrzebowanie na powietrze w ciągu godziny na poziomie około 400 m3 na h. Chciałbym jednak zakupić rekuperator Ventilus 365 (taką ma wydajność na godzinę), z tego względu, że być może w przyszłości zakupię do niego wymiennik entalpiczny (odzysk wilgoci), bo istnieje w tym modelu taka możliwość. Pytanie, czy 365 m3 na h, na taką powierzchnię i na tyle osób (max 5) będzie dostatecznie wystarczający?

 

Spotkałem się z takim stwierdzeniem, że około 30 m3 na osobę na h w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz 100m3/h ustawione i to starcza na 4 osoby, domek mniejszy ale wiekszego znaczenia to nie ma. Drugi bieg właczam moze z 10 razy do roku (150m3) jak jest bardzo dużo gości albo cos sie przypali. Takze tych 350 nigdy nie uzyjesz chyba że twoja żona uzywa tyhc smierdzących lakierow i zmywaczy do pazurów...brrr

P.S. I daj wywiew w wiatrolapie. jego brak to moj najwiekszy bład przy budowie WM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz 100m3/h ustawione i to starcza na 4 osoby, domek mniejszy ale wiekszego znaczenia to nie ma. Drugi bieg właczam moze z 10 razy do roku (150m3) jak jest bardzo dużo gości albo cos sie przypali. Takze tych 350 nigdy nie uzyjesz chyba że twoja żona uzywa tyhc smierdzących lakierow i zmywaczy do pazurów...brrr

P.S. I daj wywiew w wiatrolapie. jego brak to moj najwiekszy bład przy budowie WM.

 

A masz wywiew w pomieszczeniu sąsiadującym z wiatrołapem? Jeśli tak to może wystarczy podciąć drzwi żeby wymusić delikatną cyrkulację powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...