Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterowanie rekuperatorem


Recommended Posts

Jestem na etapie instalacji elektrycznej i mam pytanie odnośnie sterowania rekuperatorem.

 

Czy ciągnąć kabel od rekuperatora do np. Salonu gdzie umieszczony będzie sterownik czy raczej nie stosuje się tego i rekuperator nastawia się bardzo rzadko i jest taki sterownik w salonie niepotrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ciągnąć kabel od rekuperatora do np. Salonu gdzie umieszczony będzie sterownik czy raczej nie stosuje się tego i rekuperator nastawia się bardzo rzadko i jest taki sterownik w salonie niepotrzebny?

 

Możliwość uruchomienia wietrzenia z kuchni może być wygodna (np. jak coś smażysz albo przypalisz) - może to być prosty przycisk (zależnie od rekuperatora). Sam oceń, czy to niezbędne. Poza tym nie widzę potrzeby trzymania sterownika "pod ręką".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość uruchomienia wietrzenia z kuchni może być wygodna (np. jak coś smażysz albo przypalisz) - może to być prosty przycisk (zależnie od rekuperatora). Sam oceń, czy to niezbędne. Poza tym nie widzę potrzeby trzymania sterownika "pod ręką".

 

Ok, dzięki.

 

Znalazłem info ze warto też pociągnąć kabel do łazienek aby była możliwość zwiększenia mocy rekuperatora aby je przewietrzyc i tutaj mam pytanie jak to najlepiej zrobić. Pociągnąć kabel pod włącznik światła łazienek czy lepiej osobny włącznik w łazience, który uruchamia się kiedy użytkownik będzie tego potrzebować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnąć kabel pod włącznik światła łazienek czy lepiej osobny włącznik w łazience, który uruchamia się kiedy użytkownik będzie tego potrzebować?

 

To jest kabel sygnałowy - musi być osobny. W zależności od reku może to być prosty przycisk wietrzenia (taki sam, jak w kuchni - można ich zrobić wiele), może być czujnik wilgoci (jak reku to obsługuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...