Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Metoda na zbyt ciepłe poddasze


Recommended Posts

Cześć.Koledzy.Mam mała robotę w domu,jestem facet co robi sam i się cieszy z tego nawet jak się nie uda to się poprawi.Robota to sposób na schładzanie poddasza,gdzie są 2 pokoje dzieciaków.Niewielkie ok 17 i 13 m2.Dach to dachowka,folia i wełna ok 15-20cm.wiem mało ale teraz i tak nikt z tym nic nie zrobi.Jest tam latem gorąco a zimą zimno.Teraz idzie lato już się boje nie da się spać.W upalny dzień to standard 30 st a okna niewiele dają.Mysle na lato by zastosować:

1.wentylatory kanałowe np fi 100 ciche,w rurze fi 100 poza pomieszczeniami,i do tego sterownik,jakiś termostat

2.klimatyzator przenośny,taki by stał w przedpokoju podłączony do komina wentylacyjnego,by odprowadzać ciepło a z kolei innymi rurami doprowadzić zimno.ale to musi być na 2 pokoje.warunek cicho i wydajnie!

 

Ktoś próbował jakiejś takiej patologi,da się coś wymyśleć ,czy nie warto.....???

 

Komentarze mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak pewnie było by najlepiej ale,trzeba założyć coś na zewnątrz,a tu nie ma zbytnio jak.wewnatrz jest prąd,kanały wentylacyjne itp.sprobowal. By. Z tymi wentylatorami ,koszt nie duży kawałek rury pcv i wentylator i regulator termostat. A jak nie to przenośna klima tylko że ta w pokoju stać nie może.

.

 

Macie jakieś doświadczenia z takimi klimatyzorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folie też przerabiam , coś tam dały , jednak do ideału daleko . Za folie 3M dałem 2,4 tyś za jakieś 3,5m² - to taniocha przy koszcie rolety 1400zł /szt. Rozmawiałem z kimś kto ma rolety zewnętrzne i też wypowiedział się , że ma ciepło na poddaszu ( nie mam porównania , a odczucia czyjeś odczucia mogą zgoła inne) . U mnie na poddaszu w największy skwar nie przekracza 26° C , na wieczór zapuszczam klimę przenośną i mam 23° niżej nie mogę zejść bo już słyszę narzekanie , że zimno :biggrin:

 

Okienek dachu 7 szt (66x118) i dwa w ścianach szczytowych . Ocieplenie dachu 32cm toprocka 034..

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...