Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klimatyzacja w mieszkaniu.


Recommended Posts

Nietypowo pytam, bo o mieszkanie, choć to forum budowniczych domów :)

Ale nieraz już mi pomogli forumowicze:)

 

Chcę zamontować klimatyzację w mieszkaniu 53m2, o rozkładzie południe (1 pokój) /północ (2 pokoje i kuchnia). Latem z pokoju południowego, który nagrzewa się do 33 stopni hajcuje na resztę mieszkania.

Chciałabym schłodzić wszystkie pokoje, domyślam się, że nawiew zainstalowany w pokoju tym południowym nie wystarczy, by schłodzić resztę mieszkania.

 

Umawiam się na"wizje lokalne" od firm montujących klimę i chciałabym od Was usłyszeć, czy sa jakieś ściemy, które instalatorzy wciskają klientom? Nie wiem zupełnie jak działają systemy klimatyzacyjne i obawiam się wciśnięcia kitu laikowi, którym jestem.

 

Np co w sytuacji, gdy nie można zamontować jednostki zewnętrznej, bo nie mam balkonu i mieszkam na 3 piętrze? Bo to zasygnalizowała jedna firma.

 

Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np co w sytuacji, gdy nie można zamontować jednostki zewnętrznej, bo nie mam balkonu i mieszkam na 3 piętrze? Bo to zasygnalizowała jedna firma.

 

Poszukaj innej firmy. Są takie, co potrafią zainstalować jednostkę wewnętrzną z okna (obok albo pod). Zacznij jednak od zgody SM/WM.

Problemem może być odprowadzenie skroplin, jak nie pozwolą lać na zewnątrz.

 

Jednostkę wewnętrzną należy dawać tam, gdzie ciepło wpada - czyli przy oknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...