Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dach odwrócony dwuspadowy - czy ma sens?


zrezur

Recommended Posts

Nie wiem jakie są zalety takiego rozwiązania (są jakieś?) ale wiem jaka jest wada. Mieszkałem kiedyś w bloku z takim dachem, woda z połaci miała spływać to rowka na środku i tym rowkiem do rynien. Niestety zimą w rynnach i w tych rowkach woda zamarzała i stała tak miesiącami. Mieszkańcy ostatniego piętra mieli wieczne problemy z przeciekającym dachem. Problem pewnie do rozwiązania odpowiednim projektem i wykonawstwem ale trzeba to wziąć pod uwagę.

 

A gdzie tu widzisz dach odwrócony?

Edytowane przez Nurek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma sens robić dach odwrócony dwuspadowy? Jakie są wady i zalety tego rozwiązania w porównaniu do klasycznego podejścia?

Czy znacie jakieś realizacje które tak mają? Nie wiele jest o tym informacji w internecie, czyli nie jest to standardem.

 

ODP: Nie

 

To tak jakby robić kupe stojąc na rekach. Zalezy co kto lubi :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest to nietypowe rozwiązanie w polskich realiach nie oznacza że jest złe. Z pewnością będzie trudno znaleźć profesjonalnego wykonawcę właśnie po to aby dach nie przeciekał. Należy dobrać odpowiedni skład gleby o ile ma to być dach dach zielony. Należy zabezpieczyć wierzchnią warstwę przed zsuwaniem. Dużo łatwiej jest to zrobić na dachu płaskim. Można zatem określić taką realizację jako fanaberię, ale czemu nie. Natomiast idąc tym tropem rozumowania radzę rozważyć zastosowanie izolacji nakrokwiowej i jednego z tradycyjnych pokryć dachowych. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papa wymaga odświeżania lepikiem po kilku-kilkunastu latach czy , wręcz, wymiany. No wiecie te zmiany temperatury, zmiana stanu skupienia wody słońce i jego destrukcyjne działania........ A teraz posypcie warstwą żwiru i w zasadzie problemy z dachem znikają, owszem dużo większe obciążenia ale raz DOBRZE ZROBIONY starcza na przeciętny żywot inwestora.

Wada... woda dociera po kilkunastu sekundach do papy.......

A przy zielonym dochodzi przy budowie geowłóknina czy coraz popularniejsza w tym zastosowaniu folia kubełkowa kładziona na odwyrtkę. I nie dajmy się namówić na ekstensywną. Zwyczajna ziemia z trawą /łąką, starczy taką ograbić z darni. Deszcz..... to teraz idźcie na zewnątrz zweryfikujcie ile to po tej niedawnej dobie opadów przeszła w głąb gruntu. Musi zdrowo padać przez tydzień aby doszła do papy. Zimą robi i za ocieplenie, a i zabezpiecza dach przed wichurą .

I ma znaczenie dla urzędasów zwiększa powierzchnię czynną działki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...